مراحل طراحی اتاق کودک طراحی اتاق نوزاد,طرح اتاق کودک

طراحی اتاق نوزاد

 

نکاتی برای ساماندهی و طراحی اتاق کودک

اگر به فضای ذخیره سازی اضافی احتیاج دارید؟ از منطقه زیر گهواره خود استفاده کنید. می توانید از سبد برای ذخیره وسایل استفاده کنید و سبد ها را زیر گهواره قرار بدهید. اگر ظاهر سبدها را دوست ندارید و یا نمی خواهید وسایل بزرگتری را که نیازی به دسترسی آنها ندارید، همیشه در آن ذخیره کنید، آن ها را در جایی مخفی مانند زیر گهواره استفاده کنید.

 

از کمد تعویض پوشک استفاده کنید. تمام وسایل مورد نیاز تعویض پوشک را در دسترس و روی کمد قرار بدهید.

 

اگر در اتاق کودک فضا به اندازه کافى وجود دارد، یک میز مخصوص برای تعویض پوشک بخرید که عمرش طولانى باشد. خلاق باشید، شاید بعدها بتوانید از آن به عنوان جایى برای نگهدارى اسباب بازی یا کتابخانه استفاده کنید. کافیست کمی وقت بگذارید و کمی بگردید. ولى اگر فکر می کنید که بعدها نمی توانید از آن استفاده دیگرى کنید، به هیچ عنوان برای آن هزینه نکنید و این راه حل را کلا فراموش کنید!

 

اگر محدودیت فضا دارید فقط به خریدن تشک مخصوص تعویض پوشک فکر کنید. این تشک ها قابلیت این را دارند که روى کمد یا کابینتی که براى قد شما مناسب بوده، قرار بگیرند. مزیت این راه حل این است که وقتى بچه ها مرحله پوشک شدن را پٌشت سر گذاشتند، به راحتى می توانید این تشک را جمع کنید.

 

طرح اتاق کودک

 

بهتر است وسایل مربوط به تعویض کودک مثل پوشک، دستمال مرطوب، چند دست لباس تمیز، لوسیون، حوله و غیره را در دسترس قرار دهید. از کشوهاى میز زیر تشک و یا سبدهایی که به دیوار زده می شوند، استفاده کنید.

 

حتما چند اسباب بازى کنار دست داشته باشید یا یک آویز بالا این مکان برای مشغول کردن کودک را مشغول قرار دهید.

 

برای خرید روکش مخصوص تشک تعویض، سرمایه گذارى کرده و چند تا بخرید، این روکش هم مثل ملافه تخت دائما کثیف می شود.

 

در سازمان دهنده های کشو سرمایه گذاری کنید. من عاشق سازمان دهندگان کشو هستم که باعث می شود همه چیزهای کوچک کودک را زیبا و مرتب در کشوها نگه دارید. آنها فوق العاده متنوع و ارزان هستند.

 

 بیشتر بخوانید: مدل لوستر اتاق کودک

 

طراحي اتاق كودك

 

یک واحد قفسه بندی ارزان قیمت را داخل کمد مهد کودک قرار دهید . این ذخیره سازی اضافی برای کتاب ها و اسباب بازی ها فراهم می کند.

 

چیدمان اتاق نوزاد

 

سطل های قابل ذخیره سازی دوست شما هستند. اینها برای بیرون آوردن اسباب بازی ها مفید هستند و سپس به سرعت تمیز می شوند و اسباب بازی ها را کنار می گذارند.

 

طراحی اتاق نوزاد

 

وسایل را در قفسه بالای کمد در سطل های مختلف تنظیم کنید. موارد دور از دسترس پنهان شده و به راحتی از بین می روند.

 

 

طراحي اتاق كودك

 

کمد یکی از ضروری ترین وسایل برای اتاق کودک است تمامی وسایل ، اسباب بازی و لباس های کودکان و نوزادان در آن جای می گیرد. به طور کلی چیدمان کمد نوزاد  و کودک نقش مهمی در دکوراسیون اتاق او دارد.

 

به خریدن و یا درست کردن کمدى که جا برای آویزان کردن لباس داشته باشد، فکر کنید. لباس های کوچک نوزادی نیازی به این قسمت کمد نخواهد داشت، ولى مطمئنا بعد از ١ سالگى از آن استفاده خواهید کرد.

 

به جای خرید آویزهای جداگانه شلوار، از بستن لباس برای آویزان کردن شلوار کودک روی چوب لباسی معمولی کودک استفاده کنید.

 

طراحی اتاق کودک

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------