آشنایی با انواع رادیاتور و راهنمای خرید آنانواع رادیاتور,انواع رادیاتور پکیج,انواع شوفاژ

همه چیز درباره انواع رادیاتور شوفاژ

 

آشنایی با انواع رادیاتور

رادیاتورها با تنظیم دمای خانه شما به عنوان منبع اصلی گرما عمل می کنند. هنگام انتخاب یک رادیاتور، باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید که با مجموعه گسترده ای از طرح ها، انواع و سبک های مختلف در حال حاضر در بازار موجود است. ما در ادامه این مقاله بیتوته راهنمایی کوتاه و جامعی را گردآوری کرده ایم تا شما را برای خرید رادیاتور مناسب کمک کند.

یکی از مهمترین و قدیمی ترین سیستم های گرمایشی در فضای داخلی منازل، شوفاژ و رادیاتور است. در واقع در این سیستم باید بدانید که دست های پشت پرده ای هم وجود دارند که در نهایت خروجی گرما را از طریق رادیاتور شوفاژ به بیرون منتقل می کنند. این گرما از طریق موتورخانه و توسط آب گرم با لوله های توکار یا بیرونی به خود رادیاتور رسیده و با گرم شدن آن، حرارت منتشر می شود. در این مطلب شما را با انواع رادیاتور و ویژگی های هر کدام آشنا می کنیم:

 

رادیاتور چیست؟

رادیاتورها مبدل های حرارتی هستند  که برای انتقال انرژی حرارتی از یک محیط به رسانه دیگر به منظور سرمایش و گرمایش استفاده می شوند.

رادیاتور دستگاهی است متشکل از مقدار زیادی سطح خنک کننده که حاوی مقادیر زیادی هوا است به طوری که در آب پخش می شود تا به طور موثر خنک شود.

 

انواع رادیاتور

انتخاب رادیاتور کار آسانی نیست. شما انتخاب عظیمی از سبک ها، مواد و شیرهای مختلف برای انتخاب دارید. برای کمک به شما در انتخاب، این راهنما را ایجاد کرده ایم تا بتوانید رادیاتور مناسب برای خانه ی خود را پیدا کنید. 

 

منابع سوخت رادیاتور

اولین انتخاب این است که می خواهید سوخت رادیاتور شما چگونه باشد. اگرچه این تصمیم معمولاً بر اساس تنظیم فعلی گرمایش شما گرفته می شود، هنوز هم ایده خوبی است که گزینه های خود را در نظر بگیرید. 

 

رادیاتورهای حرارت مرکزی

رادیاتورهای حرارت مرکزی رایج ترین نوع رادیاتور هستند. با این رادیاتورها، گرما از طریق آبی که توسط دیگ شما گرم می شود، تولید می شود. سپس این آب از طریق لوله ها به رادیاتورهای سرتاسر خانه شما می گذرد تا گرما را تامین کند.

 

با استفاده از سیستم گرمایش مرکزی، معمولاً باید هر رادیاتور خانه خود را روشن کنید که دارای نکات مثبت و منفی است. این کار در زمستان زمانی که می خواهید کل خانه شما گرم بماند کارآمد است. با این حال، اگر یک نقطه سرد در خانه خود دارید که می خواهید حتی در روزهای گرمتر آن را گرم کنید، روشن کردن کل سیستم گرمایش مرکزی برای این یک اتاق ناکارآمد است.

 

از آنجایی که رادیاتورهای گرمایش مرکزی رایج ترین نوع هستند، انتخاب گسترده ای از سبک ها و طرح ها برای انتخاب خواهید داشت.

 

انواع رادیاتور شوفاژ,انواع شوفاژ دیواری,عکس رادیاتور

معرفی انواع رادیاتور شوفاژ

 

رادیاتورهای برقی

رادیاتورهای برقی اغلب توسط افرادی انتخاب می شوند که گرمایش مرکزی در خانه ی خود ندارند. آنها به سادگی به منبع برق اصلی شما متصل می شوند، بنابراین می توان آنها را بدون لوله کش نسبتاً ساده نصب کرد. نگهداری از آنها نیز آسان تر است زیرا نیازی به تخلیه یا شستشو مانند رادیاتور حرارت مرکزی ندارند.

 

اگرچه می توان از آنها برای جایگزینی گرمایش مرکزی استفاده کرد، اما برای افرادی که نقاط سرد در خانه ی خود دارند نیز محبوب هستند. اگر اتاقی دارید که سرد است یا گاراژی دارید که به عنوان دفتر کار استفاده می شود، رادیاتور برقی ایده آل است زیرا می توانید آن را حتی زمانی که گرمایش مرکزی خاموش است روشن کنید. این می تواند به شما در صرفه جویی در مصرف انرژی در مقابل روشن کردن کل سیستم گرمایشی خود برای یک رادیاتور کمک کند.

 

انواع رادیات,شوفاژ قدیمی,انواع رادياتور

یکی از انواع رادیاتورها، رادیاتورهای برقی می باشد

 

رادیاتور دوگانه سوز

اگر منطقه سردتری در خانه خود دارید یا می خواهید حوله های خود را در تابستان بدون نیاز به روشن کردن کل سیستم گرمایش مرکزی خود خشک کنید، یک رادیاتور دوگانه سوز برای شما مناسب است. 

 

این رادیاتورها بر روی سیستم گرمایش استاندارد شما کار می کنند، اما شامل یک عنصر گرمایش الکتریکی نیز می شوند. این بدان معناست که وقتی سیستم گرمایش مرکزی شما روشن است، رادیاتور دوگانه سوز با آن کار می کند. سپس هنگامی که سیستم گرمایش شما خاموش است، اما همچنان می خواهید از رادیاتور استفاده کنید، به سادگی المنت الکتریکی را روشن کنید.

 

رایج ترین استفاده از رادیاتورهای دوگانه سوز در نرده های حوله حمام است، اما می توان آنها را در قسمت هایی از خانه نیز نصب کرد که ممکن است در زمان خاموش شدن گرمایش مرکزی شما نیاز به افزایش گرمایش داشته باشند.

 

انواع رادیاتور پکیج,انواع شوفاژ,انواع رادیاتور شوفاژ

آشنایی با انواع رادياتور و شوفاژ

 

انواع رادیاتور

هنگامی که نحوه سوخت رادیاتور خود را انتخاب کردید، وقت آن است که تصمیم بگیرید کدام نوع برای شما مناسب است. نوع صحیح رادیاتور برای خانه شما با توجه به فضای موجود و سبک طراحی دلخواه شما تعیین می شود.

 

– رادیاتورهای تک پنلی

– رادیاتورهای دو پنلی

– رادیاتور پره ای

– رادیاتورهای افقی

– رادیاتورهای عمودی

– رادیاتورهای ستونی

– رادیاتورهای طراح

– نرده حوله گرم

 

رادیاتورهای تک پنلی

پانل های منفرد (به جای آن ها را به عنوان ظروف آب گرم در نظر بگیرید) رادیاتور اصلی شما هستند. یک پانل منفرد که روی دیوار نصب شده و رو به بیرون به داخل اتاق است. همچنین ممکن است برای مساحت بیشتر به چندین ستون تقسیم شود - اما همچنان یک پانل واحد است. پانل های تک باریک تر هستند و به دیوار نزدیک تر از دوبل می شوند.

 

رادیاتور قدیمی,انواع رادیات,شوفاژ قدیمی

خرید انواع رادیاتورهای تک پنلی

 

رادیاتورهای دو پنل

رادیاتورهای دو پنل، دو پنل تکی هستند که روی هم قرار گرفته اند (تقریباً دوبرابر قدرت) و روی دیوار شما نصب می شوند. آنها می توانند در نهایت دور از دیوار شما بیرون بیایند - اما در برخی از طرح ها، این ممکن است چیز خوبی باشد.

 

انواع رادیاتور,انواع شوفاژ,انواع شوفاژ دیواری

عکس رادیاتور دو پنل

 

رادیاتور پره ای

این نکته را باید بدانید که آلومینیوم ضریب هدایت حرارتی بالاتر از فولاد دارد و به همین دلیل هم گرمادهی بیشتری دارد ولی قیمت بیشتری دارد.

 

رادیاتورهای افقی

رادیاتور افقی رایج ترین نوع رادیاتوری است که در خانه ها یافت می شود . پهن تر از قدشان است و به دلیل محبوبیت، در تعداد زیادی از اندازه ها و پرداخت های مختلف موجود هستند.

 

رادیاتورهای افقی اغلب در زیر پنجره ها قرار می گیرند، زیرا این منطقه ای است که در غیر این صورت استفاده نمی شود. 

 

انواع رادیاتور پکیج,انواع رادیاتور شوفاژ,عکس رادیاتور

رادیاتورهای افقی یکی از انواع رادیاتور پکیج است

 

رادیاتورهای عمودی

رادیاتورهای عمودی بلندتر از عرضشان هستند و همانطور که از نامشان پیداست به صورت عمودی از کف تا سقف کشیده می شوند. این رادیاتورها برای کسانی که فضای دیوار افقی در خانه خود ندارند ایده آل هستند، زیرا شکل عمودی آنها به آنها اجازه می دهد که خروجی حرارتی مشابه سبک افقی اما با ردپای کوچکتر را ارائه دهند.

 

آنها نه تنها برای طراحی چیدمان خانه ی شما مفید هستند، بلکه می توانند جزئی از سبک خانه ی شما باشند. رادیاتورهای عمودی ما به جای محو شدن در پس زمینه، در مجموعه ای از طرح های خیره کننده در دسترس هستند که می توانند به مرکزی برای فضای زندگی شما تبدیل شوند.

 

انواع رادياتور,انواع رادیات,عکس رادیاتور

یکی از انواع شوفاژ دیواری رادیاتورهای عمودی می باشد

 

رادیاتورهای ستونی

رادیاتورهای ستونی برای هر کسی که به زیبایی سنتی علاقه دارد عالی است. این رادیاتورها از لوله هایی ساخته می شوند که به صورت ردیفی چیده شده اند و از بالا به پایین متصل می شوند. این لوله ها یک بخش از یک رادیاتور ستونی را تشکیل می دهند. 

 

رادیاتورهای ستونی نسبت به اندازه خود می توانند گرمای بالایی را ارائه دهند و همچنین می توانند گرما را برای مدت طولانی تری نسبت به سایر انواع رادیاتور حفظ کنند. همچنین می توانید با انتخاب تعداد ستون های رادیاتور ستونی، میزان گرما را انتخاب کنید.

 

این رادیاتورها که به عنوان رادیاتورهای ویکتوریایی یا قدیمی نیز شناخته می شوند، در مجموعه ای از سبک ها موجود هستند که در هر خانه سنتی فوق العاده به نظر می رسند. رادیاتورهای ستونی ظاهری قوی و محکم دارند و همچنین در یک خانه ی مدرن و به سبک صنعتی عالی به نظر می رسند.

 

انواع شوفاژ,انواع رادیاتور شوفاژ,انواع شوفاژ دیواری

رادیاتورهای ستونی یکی از شوفاژ قدیمی و یا رادیاتور قدیمی می باشد

 

رادیاتورهای مدرن و طرح دار

اگر در انتخاب یک رادیاتور برای شما سبک مهمترین نکته است، از این رادیاتورها انتخاب کنید. اینها به جای محو شدن در پس زمینه، برای تبدیل شدن به بخشی جدایی ناپذیر از دکوراسیون منزل شما ایجاد شده اند.

 

رادیاتورهای آینه ای و شیشه ای، یک انتخاب رو به افزایش است. اینها دارای آینه ای هستند که به شکل استاندارد رادیاتور شما تعبیه شده است که می تواند به اتاق شما ظاهر فضای اضافی بدهد. همچنین مجموعه ای از رادیاتورها با منحنی های مدرن را در اختیار شما است که برای هر کسی که می خواهد از شکل استاندارد رادیاتور فاصله بگیرد، ایده آل است.

 

شوفاژ قدیمی,رادیاتور قدیمی,انواع شوفاژ دیواری

رادیاتورهای مدرن و طراحی شده

 

نرده حوله خشک کن

نرده های حوله خشک کن به سادگی یک حمام ضروری است. آنها حوله های شما را گرم و خشک نگه می دارند و در عین حال گرمای حمام شما را تامین می کنند.

 

از آنجایی که هیچ حمامی هم اندازه نیست، نرده حوله خشک کن در طیف وسیعی از اندازه ها و سبک های مختلف موجود است. همچنین طیف وسیعی از پرداخت های آن از کروم سنتی گرفته تا رنگ مشکی مات که به طور فزاینده ای محبوب است، موجود است.

 

از آنجایی که روشن کردن کل سیستم گرمایش مرکزی برای یک حوله خشک کن می تواند گران باشد، نرده ی حوله خشک کن دوگانه سوز انتخاب هوشمندانه ای است. اینها در زمستان از گرمایش مرکزی شما کار می کنند، اما زمانی که می خواهید حوله های خود را در تابستان خشک کنید، می توانند با برق کار کنند.

 

انواع رادیاتور پکیج,انواع شوفاژ,انواع رادیاتور شوفاژ

مدل های حوله خشک کن

 

انتخاب رادیاتور مناسب شما

هنگام انتخاب نوع رادیاتور برای شما، تعدادی فاکتور وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 

BTU

واحدهای حرارتی بریتانیا (BTU) اندازه گیری گرمای خروجی مورد نیاز برای افزایش دمای اتاق است. می توانید از آن برای تعیین اینکه آیا رادیاتوری که خریداری می کنید گرمای کافی تولید می کند یا خیر استفاده کنید. این مهم است زیرا خروجی حرارت همیشه با اندازه رادیاتور تعیین نمی شود. 

 

هر BTU به عنوان مقدار حرارت مورد نیاز برای بالا بردن درجه حرارت یک پوند آب ( هر پوند معادل با 453/59 گرم ) به اندازه یک درجه فارنهایت ( 0/55 درجه سانتیگراد ) تعریف می شود. البته واحد مدرن و امروزی SI برای گرما، ژول (J) می باشد. هر یک BTU معادل با 1055 ژول می باشد. همچنین هر یک بی تی یو معادل با 252 کالری می باشد. 

 

محاسبه ظرفیت سرمایشی هر فضا بر حسب BTU به عوامل مختلفی مانند تعداد نفرات فضا، دستگاه های موجود در اتاق که ایجاد گرما می کنند، عایق بندی دیواره ها و سقف، تلفات گرمایی از پنجره ها و درب ها، میزان تابش نور خورشید ، متراژ و ارتفاع سقف آن فضا دارد. معمولا محاسبه مقدار ظرفیت سرمایشی یا بار سرمایشی محیط توسط نرم افزار صورت می گیرد.

 

هزینه

هنگامی که تصمیم می گیرید کدام رادیاتور را می خواهید نصب کنید و چقدر می خواهید خرج کنید، مهم است که به یاد داشته باشید که احتمالاً زمان زیادی طول می کشد تا دوباره آن را تعویض کنید.

 

پایان

روزهایی که فقط می توانستید رادیاتور سفید بخرید، گذشته است. اکنون شما انتخاب گسترده ای از پرداخت ها برای تطبیق رادیاتور خود با دکوراسیون منزل خود دارید.

 

رنگ سفید یک انتخاب محبوب است زیرا رنگ خنثی آن به آن اجازه می دهد تا با اکثر سبک های طراحی مطابقت داشته باشد. اگر به دنبال تغییر رنگ رادیاتور خود هستید، مشکی ایده آل است زیرا همچنان اکثر طرح های رنگی را تکمیل می کند.

 

اگر خانه شما ظاهر مدرن تری دارد، یک رادیاتور کرومی یا فولادی براق همراه مناسبی خواهد بود.

 

تنها کاری که باید انجام دهید این است که از میان رادیاتورها و حوله خشک کن ها، بهترین را برای خانه ی خود انتخاب کنید.

 

گردآوری : بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------