7 نکته برای استایل مردان کوتاه قد در زمستان (لباس زمستانه مردانه برای افراد قد کوتاه)راهنمای خرید لباس زمستانه برای آقایان قد کوتاه, مردان قد کوتاه در زمستان چگونه لباس بپوشند

نکاتی برای خرید لباس زمستانه برای مردان کوتاه قد

 

اصول لباس پوشیدن مردان کوتاه قد در زمستان از نظر طراحان مد 

افرادی که قد کوتاهی دارند می‌توانند استایل بسیار جذابی داشته باشند در صورتی که بدانند چه لباسی را باید انتخاب نمایند. زیرا لباس‌ها می‌توانند ظاهر ما را تغییر دهند و قد شمارا بلندتر از حد معمول نشان دهند. در این مطلب از بیتوته شما را با نحوه لباس پوشیدن آقایان قد کوتاه در زمستان آشنا می کنیم.

اگر شما جزو کسانی هستید که از اندازه قد خود راضی نیستید و دوست دارید چند سانتی قدتان بلندتر به نظر برسد با ما همراه باشید تا نکات خرید لباس زمستانه مردانه برای افراد کوتاه قد را بررسی کنیم.

 

نکات خرید لباس برای افراد کوتاه قد

رعایت اصول و نکات لباس پوشیدن می‌تواند قد مردان را بلندتر از معمول نشان دهد. البته ناگفته نماند انتخاب لباس زمستانه برای آقایان کوتاه قد بسیار مشکل می‌باشد. زیرا این لباس‌ها به خاطر ضخامتشان دارای حجمی بزرگ هستند و افراد کوتاه قد بهتر است از لباس‌هایی با سایز مناسب و فیت بدنشان استفاده کنند تا کوتاهی قدشان جلب توجه ننماید.

 

نکته اول: از پوشیدن لباس‌های گشاد خودداری کنید

آقایانی که قد کوتاهی دارند بهتر است از لباس‌های سایز فیت و یا نزدیک به فیت استفاده کنند. این نکته به این معنی نیست که لباس‌های اسکینی بپوشید؛ بلکه به این معنی است که بخش‌های اضافی در لباس‌هایتان وجود نداشته باشند. مثلاً شلوار نباید روی کفش‌هایتان بیفتد، آستین نباید از مچ دست عبور کند، تیشرت نباید گشاد و یا بلند باشد و پالتو نباید از زانو پایین‌تر برود.

 

کفش مردانه در زمستان برای آقایان قد کوتاه, نکات خرید لباس زمستانه مردان قد کوتاه و لاغر

مردان کوتاه قد از لباس های فیت استفاده کنند

 

نکته دوم: از جزئیات بزرگ و اضافی پرهیز کنید

اگر قد شما کوتاه است و لاغر هم هستید. سعی کنید لباس‌هایی را انتخاب کنید که جزئیات بزرگی نداشته باشند. مثلاً پیراهن‌های آکسفورد گاهی یک جیب بزرگ بر روی سینه دارند که این نوع لباس برای افراد کوتاه قد و لاغر اصلاً مناسب نیست. این افراد بهتر است از پیراهن‌هایی که جیب ندارند و یا از کت‌ها و پالتوهایی استفاده کنند که روی آرنج آنها هیچ وصله‌ای نداشته باشند و طرحی کاملا ساده داشته باشند.

 

نکته سوم: کنتراست رنگ‌ها را در نظر بگیرید

در انتخاب رنگ لباس‌ها دقت نمایید یکی از راه‌هایی که باعث می‌شود بلندقدتر به نظر برسید پوشیدن لباس‌هایی است که کنتراست یا تضاد رنگی کمتری دارند. مثلاً اگر یک پیراهن روشن پوشیده‌اید به همراه آن یک شلوار رنگ روشن نیز بپوشید. در حقیقت افراد کوتاه قد باید طیف رنگی لباس‌هایشان نزدیک به هم باشند. یعنی از ایجاد تضادهای تند بین بالاتنه و پایین تنه جلوگیری کنند.

 

نکات خرید لباس زمستانه مردانه برای افراد قد کوتاه, لباس زمستانه مردانه برای افراد قد کوتاه

کنتراست رنگ های لباس را رعایت کنید

 

نکته چهارم: از الگوهای عمودی استفاده کنید

برای اینکه قد شما کشیده‌تر به نظر برسد بهتر است از لباس‌هایی با الگوهای عمودی استفاده کنید. برای این منظور انتخاب لباس‌هایی که خطوط عمودی پیوسته و باریک دارند و یکی از رنگ‌های این خطوط سفید است مناسب می‌باشد.

 

به یاد داشته باشید که افراد قد کوتاه هیچگاه نباید از لباس‌هایی با خطوط افقی استفاده کنند. زیرا چشم ناخودآگاه به دو طرف بدن متمایل می‌شود و قد شما کوتاه‌تر از چیزی که هستید به نظر خواهد رسید. آقایانی که قد کوتاهی دارند لباس‌هایی با بافت عمودی و پیراهن‌هایی که نقش‌ونگار آنها در سمت بالا کوچک‌تر و محوتر می‌شوند مناسب می‌باشد. 

 

نکته پنجم: از پوشیدن لباس‌های پفکی بپرهیزید

افرادی که قد کوتاه دارند نباید از کاپشن‌ها و لباس‌های اورسایز و پفکی استفاده کنند؛ زیرا این لباس‌ها باعث می‌شوند هم عریض‌تر به نظر برسید و هم‌قدتان را کوتاه‌تر نشان می‌دهند.

توصیه ما این است که سعی کنید در فصل سرما برای گرم نگه‌داشتن خود از چند لایه لباس استفاده کنید. چند لایه لباس پوشیدن مشکل سرما را حل می‌کند و در نتیجه نیازی به پوشیدن کاپشن‌های اورسایز نخواهید داشت. سعی کنید برای گرم ماندن حتماً از دستکش، کلاه و شال‌گردن استفاده کنید.

 

نکته ششم: کفش‌های لژ دار بپوشید

آقایان که قد کوتاهی دارند برای اینکه قدشان مقداری بلندتر به نظر برسد می‌توانید در زمستان از بوت‌ها و نیم‌بوت‌های لژ دار مانند بوت‌های کاری و یا بوت‌های چلسی استفاده کنید این کفش‌ها تقریباً 5-2.5 سانتی‌متر به قد شما اضافه می‌کنند ناگفته نماند که انواعی از کفش‌های کتونی نیز وجود دارند که لژ بلندی دارند.

 

آقایان قد کوتاه چه بپوشند, لباس مردانه برای افراد قد کوتاه در زمستان

کفش بوت لژ دار مناسب مردان کوتاه قد

 

نکته هفتم: روی استایل خود کار کنید

آقایانی که قد کوتاهی دارند برای اینکه بتوانند قد خود را بلندتر نمایش دهند بهتر است روی فرم بدنی خود کار کنند مثلاً به هیچ وجه شکم و پهلو نداشته باشند و همیشه سر خود را عقب و در راستای ستون فقرات نگه دارند و... تصحیح وضعیت بدنی باعث می‌شود که حداکثر قدتان نمایان شود و لباس‌ها به طرز طبیعی‌تری با بدنتان فیت شوند.

 

نکات خرید لباس زمستانه مردانه برای افراد قد کوتاه

1. انتخاب شلوار مناسب: آقایانی که قد کوتاهی دارند باید در هنگام خرید شلوار به فاق شلوار توجه کنند. شلوارهای فاق بلند به دلیل اینکه پایین تنه را بلندتر نشان می‌دهند انتخاب مناسب‌تری برای این افراد هستند. همچنین شلوارهایی با چین باریک عمودی پاها را بلندتر نشان می‌دهند. 

افراد قد کوتاه بهتر است از شلوارهای جین مشکی استفاده کنند؛ زیرا این شلوارها به دلیل داشتن خاصیت کشسانی پاها را کشیده‌تر نشان می‌دهند.

 

مردان قد کوتاه در زمستان چگونه لباس بپوشند, کفش مردانه در زمستان برای آقایان قد کوتاه

شلوار مناسب مردان کوتاه قد

 

2. انتخاب پیراهن مناسب: در هنگام خرید پیراهن مردانه حتی‌الامکان از لباس‌های ساده و رنگ‌های تیره استفاده کنید تا استایل شما را کشیده‌تر نشان بدهند. همچنین به سراغ پیراهن‌های آستین کوتاه نروید زیرا این مدل لباس توجه‌ها را به سمت اندامتان افزایش می‌دهد. در هنگام خرید پیراهن مردانه بهتر است که اجزا مختلف تشکیل‌دهنده پیراهن در آنها یکسان نباشد. مثلاً انتخاب پیراهن‌هایی با یقه باریک و یا با جیب‌های نزدیک به هم.

 

در هنگام پوشیدن پیراهن خود را، داخل شلوار قرار دهید. بیرون انداختن پیراهن بر روی شلوار باعث کوتاه به نظر رسیدن اندام شما می‌شود. همچنین شلوار را تا قسمت کمر بالا ببرید. پیراهن‌هایی با جنس‌های ضخیم که ایستایی بیشتری دارند بهترین گزینه برای افراد قد کوتاه است.

 

 نکات خرید لباس زمستانه مردانه برای افراد قد کوتاه و چاق, نکات خرید لباس زمستانه مردانه برای افراد قد کوتاه

لباس زمستانه برای مردان کوتاه قد

 

3. انتخاب پلیور: افراد قد کوتاه بهتر است از پلیورهایی با بافت‌های عمودی و فیت استفاده کنند و همچنین استفاده از پیراهن هایی با یقه‌های ایستاده و یقه‌اسکی باعث کشیده نشان داده شدن بدن آنها می‌شوند.

 

4. انتخاب ژاکت و کاپشن:  انتخاب کاپشن، ژاکت و پالتو یکی از معضلات جدی برای آقایان قدکوتاه است. زیرا کوتاه کردن و تغییر سایز آنها بسیار سخت است. در هنگام خرید این لباس‌ها بهتر است کوچک‌ترین سایز ممکن را انتخاب نمایید به‌نحوی‌ که یقه و سرشانه‌ها کاملاً اندازه تنتان باشد. در هنگام پوشیدن کت و کاپشن بهتر است برای اینکه قدتان بلندتر به نظر برسد زیپ و دکمه‌های آن را باز نگه دارید. سعی کنید از لباس‌هایی با طرح ساده و رنگ‌های تیره استفاده نمایید.

این افراد در صورت استفاده از پالتو بهتر است قد پالتو را بالای زانو انتخاب کنند تا استایل آنها کشیده‌تر به نظر برسد.

 

کفش مردانه در زمستان برای آقایان قد کوتاه, نکات خرید لباس زمستانه مردان قد کوتاه و لاغر

پالتو مناسب برای مردان کوتاه قد

 

5. انتخاب کت: در هنگام خرید کت بهتر است کتی که سایز بدنتان است را انتخاب کنید. دقت کنید کت شما نباید بلند باشد. قد کت برای افراد کوتاه قد بهتر است کوتاه باشد تا استایل آنها را بلندتر نشان دهد.

یقه برگردان کت آقایان کوتاه قد باید باریک باشد تا شانه‌هایتان را پهن نشان ندهد، آستین‌های کتی که این افراد استفاده می‌کنند باید کمی تنگ باشند تا تناسبات بدن را حفظ کند و ترکیب و تیپ آنها را به هم نزند.

 

اکسسوری‌های مناسب برای آقایان کوتاه قد

اکسسوری‌ها استایل شما را کامل کرده و تیپتان را به چیزی شیک و استثنایی تبدیل می‌کنند. برای انتخاب مناسب اکسسوری‌ها بهتر است نکات زیر را در نظر بگیرید.

• آقایان قد کوتاه بهتر است از دستبند و یا ساعت‌هایی استفاده کنند که کوچک و ظریف هستند.

• آقایان قد کوتاه بهتر است از کراوات‌های کوتاه و کم‌عرض استفاده کنند. همچنین سعی کنید گره کراواتتان را کوچک ببندید. مثل گره وینزر 

• در مراسم و مهمانی‌های رسمی بهتر است از پاپیون به جای کراوات استفاده کنید.

 

گردآوری: بخش دنیای مد بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------