راهنمای خرید لباس تابستانه برای آقایان قدکوتاهانتخاب صحیح لباس تابستانه برای آقایان قدکوتاه, انتخاب پیراهن‌های آستین‌کوتاه و بلند

لباس تابستانه برای آقایان قدکوتاه

 

راهنمای خرید لباس تابستانه برای آقایان قدکوتاه 

افراد می‌توانند با انتخاب صحیح در خرید و پوشیدن لباس سایز مناسب، ایرادهای اندامشان را برطرف کنند. پوشیدن لباس در تابستان برای  هر منطقه متفاوت است تصور کن آقایانی که در منطقه جنوبی زندگی می‌کنند و دمای 50 تا 60 درجه را باید تحمل کند با افرادی که در مناطق و شرقی و غربی کشور زندگی می‌کنند و تابستان‌های مطبوع‌تری دارند فرق می‌کنند؛ ولی در کل افراد باید لباسی را در تابستان انتخاب کنند و بپوشند که علاوه بر زیبایی و حفظ استایل در آن احساس راحتی و خنکی داشته باشند و لباس بتواند عرق بدن را جذب کرده و نور خورشید را کمتر به خود جذب کند. در این مطلب از بیتوته شما را با نحوه پوشیدن لباس آقایان قد کوتاه در تابستان آشنا می کنیم.

در رابطه با انتخاب لباس تابستانه برای مردان لازم است بدانیم که انتخاب لباس برای مردان در هر فصلی سخت و پرچالش است. اما در تابستان باید لباسی را بپوشید که جدا از جذابیت استایل تان ، احساس راحتی و خنکی نیز داشته باشید. آقایانی که قدی کمتر از 170 سانتی متر دارند و در گروه آقایان کوتاه قد دسته بندی میشوند علاوه بر رعایت موارد بالا در هنگام خرید لباس تابستانه ، باید لباسی را که قد آنها را بلندتر از حد معمول نشان بدهد انتخاب نمایند.

 

در این مقاله سعی شده است راهکارهایی مفیدی را برای انتخاب خرید لباس  تابستانه مردانه را در اختیار آقایان قرار دهیم تا هم بتوانند از استایل زیبایی برخوردار شوند و هم در گرمای تابستان از پوشیدن آن لباس پشیمان نشوند

 

انتخاب پیراهن‌های آستین‌کوتاه و بلند

 پیراهن‌های آستین‌کوتاه از لباس‌هایی هستند که آقایان در هر موقعیتی می‌توانند به‌راحتی از آنها استفاده کنند از کنار ساحل گرفته تا بازار و جشن‌ها و یا استایل رسمی در محل کار.

برای انتخاب پیراهن در فصل تابستان هیچ نگرانی به دل خود راه ندهید استفاده از پیراهن‌های نخی خنک با جنس نخ و پنبه و باکیفیت تابستانه، که با الگوهای موازی و عمودی طراحی شده و دارای مدل‌های ساده با مچی باریک و یقه باریک هستند بهترین گزینه برای افراد کوتاه‌قد است.

 

برای اینکه قدبلند به نظر برسید از پوشیدن لباس‌های با رنگ‌های متضاد خودداری کنید. در هنگام ست کردن لباس هایتان طیف رنگی نزدیک به هم را انتخاب نمایید مثلا پراهن رنگ آبی با شل.ار سرمه ای می تواند گزینه مناسبی باشد تا قد شما را بلندتر از حد معمول نمایش دهد. البته بهتر است در فصل تابستان از رنگ های روشن استفاده نماید تا هم استایل تابستانه داشته باشید و هم احساس خنکی نمایید.

 

شما می‌توانید برای قدبلندتر جلوه‌کردن استایلتان، از پیراهن‌هایی با رنگ روشن و  شلوارهای کمی تیره و کفش تیره‌تر از پیراهنتان استفاده کنید. باتوجه‌به اینکه در تابستان هر چه لباس نخی‌تر و گشادتر بهتر و خنک‌تر است، ولی افراد کوتاه قد هنگام خرید پیراهن در تابستان بهتر است سایزی را انتخاب نمایند که فیت بدنشان باشد. زیرا لباس های گشاد باعث می شوند که استایل شما عریض تر به نظر برسد و در نتیجه قدتان را کوتاهتر نشان می دهد. 

 

انتخاب صحیح لباس تابستانه برای آقایان قدکوتاه, انتخاب پیراهن برای آقایان قدکوتاه

انتخاب پیراهن برای آقایان قدکوتاه

 

• پیراهن‌های تابستانی آستین‌کوتاه که فیت بدن باشد پیشنهاد مناسبی است. 

• هیچ‌گاه در زیرپیراهن‌های آستین‌کوتاه  تیشرت نپوشید و دکمه‌های آن را باز نگه ندارید. 

• هیچگاه به بهانه گرمای تابستان از لباس‌های با سایز بزرگ‌تر که حلقه‌آستین‌های گشاد و افتاده دارد استفاده نکنید. 

• افراد قدکوتاه از پوشیدن پیراهن‌هایی که بیش از حد به تنشان می‌چسبند و یا خیلی گشاد هستند اجتناب کنند.

• بهتر است این افراد از پیراهن هایی که دارای خطوط عمودی هستند استفاده نمایند زیرا خطوط عمودی بر خلاف خط های افقی استایل شما را کشیده تر نشان می دهد.

 

گر چه در تابستان پوشیدن لباس‌هایی با پارچه‌های ضخیم توصیه نمی‌شود؛ ولی برای قدبلند جلوه‌دادن افراد قدکوتاه در هنگام تهیه پیراهن از پیراهن‌هایی با پارچه‌های نسبتاً ضخیم که ایستایی بیشتری دارند و بهتر در تن جلوه می‌کنند، استفاده کنید. مسئله دیگری که هنگام خرید پیراهن‌های آستین‌کوتاه، افراد قدکوتاه باید در نظر داشته باشند، بلندی پیراهن است.

 

پیراهنی را هنگام خرید انتخاب کنید که به‌اندازه کافی بلند باشد تا بتوانید آن را داخل شلوار بگذارید و همچنین برای داشتن استایلی کشیده‌تر هنگام خرید پیراهن،  پیراهن‌هایی را خریداری کنید که برگردان یقه آنها باریک و نوک‌تیز باشد و پیراهن‌هایی با جیب‌های نزدیک به هم استفاده کنید.

 

انتخاب صحیح لباس تابستانه برای آقایان قدکوتاه, لباس تابستانه برای آقایان قدکوتاه

لباس تابستانه برای آقایان قدکوتاه

 

شلوار مجلسی مناسب افراد کوتاه‌قد 

برای تهیه شلوارهای مجلسی، افراد کوتاه‌قد باید به این نکته توجه داشته باشند که از شلوارهایی استفاده کنند که دارای فاق بلند هستند، زیرا این نوع شلوارها پایین‌تنه را بلندتر نشان می‌دهد و اگر در دوخت شلوارهای رسمی چین بکار رفته است بهتر است از شلوارهایی با چین‌های باریک استفاده کنید.

 

افراد دارای قدکوتاه شلوار رسمی و مجلسی خود را باید روی خط کمر نگه دارند. افرادی که دارای قدکوتاه هستند نباید از کمربندهای بزرگ استفاده کنند و نباید شلوارشان را بالاتر و پایین‌تر از خط کمرشان ببرند.

 

در کل از شلوارهایی استفاده کنید که سایز کمرش مناسب باشد تا راحت بر روی خط کمرتان قرار بگیرد. در فصل تابستان شلوارهایی با رنگ روشن مثل کرم، طوسی روشن گزینه مناسبی است. شما با پوشیدن شلوارهایی با رنگ‌های روشن در تابستان هم استایل خود را زیباتر کرده‌اید و هم از شر گرمای تابستان در امان می‌مانید. 

 

انتخاب صحیح لباس تابستانه برای آقایان قدکوتاه, استفاده از شلوارهای رنگ روشن برای تابستان

استفاده از شلوارهای رنگ روشن برای تابستان

 

شلوارهای راسته برای مردان قد کوتاه

نکته دیگری را که باید در پوشیدن شلوارهای مجلسی به آن دقت داشته باشید قد شلوار مجلسی است، قد شلوار مجلسی نباید کوتاه باشد طوریکه که ساق پای افراد مشخص شود. همیشه از شلوارهای مجلسی استفاده کنید که قد شلوار بلند بوده و تا بالای کفش برسد. همچنین علاوه بر قد به مدل شلوار مجلسی نیز توجه خاص داشته باشید، شلوارهای مجلسی با مدل راسته قد شما را بلندتر نشان می‌دهد.

 

شلوارهای جین برای مردان قد کوتاه

شلوارهای جین و کتان با رنگ روشن بهترین گزینه برای افراد کوتاه‌قد است و با پوشیدن این نوع شلوارها قد خود را از آن چیزی که هست بلندتر نشان می‌دهید.

 

انتخاب صحیح لباس تابستانه برای آقایان قدکوتاه, استفاده از شلوار جین برای آقایان قدکوتاه

استفاده از شلوار جین برای آقایان قدکوتاه

 

شلوارک  برای مردان قد کوتاه

افراد دارای قدکوتاه نباید شلوارک و تیشرت بپوشید البته پوشیدن شلوارک و تیشرت در فصل گرم تابستان در کنار ساحل یا منزل اجتناب‌ناپذیر است. ولی در کل تا آنجا که می‌توانید از پوشیدن شلوارک و تیشرت اجتناب کرده زیرا پوشیدن این قبیل لباس‌ها توجه همه را به اندام شما بیشتر جلب می‌کند و کوتاهی قدتان بیشتر جلوه می‌کند.

 

تیشرت  برای مردان قد کوتاه

در تابستان برای داشتن یک استایل تابستانه غیررسمی می توانید از تیشرت‌استفاده کنید. تیشرت‌هایی با رنگ‌های روشن، طرح‌دار، طرح‌دار عمودی، مناسب آقایانی با قدکوتاه هستند. همچنین سعی کنید برای اینکه بلندتر به نظر برسید از تیشرت‌هایی با یقه‌های هفت استفاده کنید زیرا تیشرت‌های یقه‌هفت گردن را کشیده‌تر نشان داده و در نتیجه ظاهر شخص قدبلندتر به نظر می‌رسد. 

 

از آنجایی‌ که نقش و نگاره‌های بزرگ و درشت در تیشرت‌ها اندام را بزرگ‌تر نشان می‌دهند، در نتیجه این نوع تیشرت ها برای افراد قدکوتاه مناسب نیستند. برای بلندتر جلوه‌کردن قدتان بهتر است از تیشرت‌هایی با نقش‌های کوچکتر و جزئیات کمتر استفاده کنید. 

 

انتخاب صحیح لباس تابستانه برای آقایان قدکوتاه,استفاده از  پیراهن های آستین سه ربع  برای آقایان قدکوتاه

آقایان قدکوتاه بهتر است از پیراهن های آستین سه ربع استفاده کنند

 

کفش مناسب انتخاب کنید

برای بلندتر جلوه‌کردن قدتان از کفش‌هایی با کفی‌های پهن و همچنین لژ دار و پاشنه‌دار  که قد شما را بلند نشان می‌دهد استفاده کنید. کروات زدن مربوط به لباس‌های تابستانه نیست؛ ولی اگر می‌خواهید در تابستان به جلسات رسمی بروید و یا در جشن‌ها و تولدها از کروات استفاده کنید و استایل مناسب‌تری داشته باشید.

 

از کرواتی استفاده کنید که بیش از اندازه پهن نباشد و پایین کروات صاف نباشد. افراد دارای قدکوتاه توجه داشته باشند از کروات‌های بلند استفاده کنند که از خط کمرشان پایین‌تر باشد به این صورت قد شما کشیده‌تر جلوه می‌کنند.

 

انتخاب صحیح لباس تابستانه برای آقایان قدکوتاه, استفاده از کراوات های بلند برای آقایان قدکوتاه

آقایان قدکوتاه بهتر است از کراوات های بلند استفاده کنند

 

از اکسسوری‌های مناسب استفاده کنید

افراد قدکوتاه باید به تمام اجزا لباسشان دقت خاصی داشته باشند. استفاده از اکسسوری مناسب نیز یکی از این موارد است. ازآنجایی‌که کلاه جزء اکسسوری‌های مهم محسوب می‌شود و می‌توان گفت که کلاه اکسسوری است که می‌تواند زیبایی استایل آقایان را ضرب در 20 کند؛ ولی  افراد قدکوتاه نباید از کلاه استفاده کنند زیرا دید مخاطب را به‌ سوی خودش جلب می‌کند و قدشان را از آنچه که هست کوتاه‌تر نشان می‌دهد. ولی در فصل تابستان برای جلوگیری از تابش خورشید شما می‌توانید از کلاه‌های مخصوص تابستان استفاده کنید. مانند کلاه هایی که دارای لبه باریکی دارند.

 

گردآوری: بخش دنیای مد بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------