تازه های لباس ، کیف و کفش

ربدوشامبر

نمونه هایی از مدل های ربدوشامبر

نمونه هایی از مدل های ربدوشامبر شیک ترین مدل های ربدوشامبر در این مقاله از بیتوته، با ربدوشامبر…

راهنمای انتخاب و خرید ساک ورزشیاگر شما فردی ورزشکار باشید، حتما می دانید که برای رفتن به باشگاه ورزشی به وسایل مختلفی نیاز است. از لباس ورزشی گرفته تا برخی از لوازم ضروری. هر ورزشی نیز وسایل خاصی دارد که لازم است در حین انجام آن ورزش استفاده شوند. برای حمل این وسایل تا باشگاه ورزشی، حتما به کیف مناسب نیاز دارید.

 

برای حمل وسایل ورزشی تان به کیف یا ساک ورزشی نیاز دارید

 

کیف ها و ساک های رو دوشی

این کیف ها و ساک ها جزء پر طرفدارترین کیف ها در بین ورزشکاران است و در نوع چرمی و کتان ساخته و تولید می شوند. این کیف ها بسیار جا دارد بوده و در روی آنها فضا هایی مانند جیب و درون آنها جدا کننده برای قرار دادن لوازم تعبیه می شود. بر روی کیف یک بند برای حمل آن بر روی شانه و دو دسته قرار داده می شود. این محصول در رنگ بندی های مختلف و با جنس های منفاوت  تولید و روانه  بازار های ورزشی می شود.

 

کوله پشتی و ساک استخر

اگر زیاد به باشگاه و استخر می روید نیازی به کوله عادی و یا ساکی که کاربردهای دیگری نیز دارد، نخواهید داشت. می توانید یک کوله و یا ساک ورزشی را همیشه برای رفتن به باشگاه آماده نگه دارید و یا اگر همیشه برای رسیدن به تمرین دیرتان شده است، بدون معطلی وسایل‌تان را در آن بریزید و حرکت کنید.

 

کوله پشتی و ساک استخر در برابر کوله پشتی های دیگر جای کمتری دارند و بیشتر شبیه به کیسه می باشند. علت آن هم این می باشد که جهت راحتی بیشتر شما است. شما برای اینکه به استخر بروید به حوله، کفش، دمپایی و گرمکن نیاز خواهید داشت و برای اینکه در کوله یا ساک قرار دهید نیاز به تفکیک نخواهید داشت و به همین جهت نیز زیپ دیگری قرار نمی دهند.

 

یک کوله و یا ساک ورزشی را همیشه برای رفتن به باشگاه آماده نگه دارید

 

برای خرید ساک ورزشی به نکات زیر توجه کنید:

جنس کیف و کوله ورزشی

جنس کیف و کوله پشتی ورزشی در واقع تعیین کننده ماندگاری، قابلیت تنفس و وزنی است که آن می تواند آن را حمل کند. کیف هایی که پلاستیکی می باشند دوام بیشتری برخوردار هستند و کیف هایی که چرمی می باشند عمر مفید بیشتری خواهند داشت. اگر چه باید گفت کیف های پلاستیکی که از مواد شیمیایی می باشند از کیف های چرمی سبک تر می باشند.

 

اگر کیف چرمی را پسندیدید این نکته را در نظر داشته باشید که سنگین تر خواهند بود. کوله های پلاستیکی که از پلی استر و نایلون ساخته شده اند می تواندد ضد آب نیز باشند. همینطور کوله پشتی های ساخته شده با الیاف طبیعی مناسب برای محیط زیست می باشند و از این لحاظ از کوله های پلاستیکی بهتر می باشند. پس اگر طرفدار محیط زیست هستید این کوله ها را در نظر داشته باشید.

 

دوام و مقاومت کیف و ساک ورزشی

در یک کیف و مقاومت جنس بکار رفته در ساخت آن بسیار مهم است. در انتخاب کیف اول به جنس و نحوه دوخت و اتصالات بکار برده در آن توجه کنید. زیپ ها و گیره های کیف را مورد بررسی قرار دهید و کیف و ساکی که در قسمت گیره ها و زیپ از فلز استفاده شده است را انتخاب کنید زیرا گیره های و زیپ های پلاستیکی از مقاومت و دوام پائینی برخوردار هستند.

 

در شکل گیری فرم کیف برای حفظ شکل ظاهری کیف ها از سیم استفاده می شود باید دقت کنید که سیم ها به میزان کافی مقاوم باشند زیرا سیم های سبک بسیار شکننده هستند و بعد از مدتی  مصرف از فرم و شکل ظاهری کیف کاسته می شود.

 

زیپ ها

نوع زیپ و جنس زیپ از موارد با اهمیت در انتخاب ساک ورزشی می باشد. به طور معمول زیپ هایی که دوتای می باشند بهتر هستند زیرا برای باز و بسته کردن آسان تر می باشند. به طور معمول آن زیپ هایی که درشت تر هستند عمر مفید بیشتری نیز دارند و از استحکام بیشتری برخوردار می باشند. اگر چه زیپ های درشت دارای ظاهری زیباتر نیز هستند، ولی اینکه ساک شما زیپ کوچک داشته باشد یا بزرگ به سلیقه و انتخاب شما می باشد.

 

نوع زیپ و جنس زیپ از موارد با اهمیت در انتخاب ساک ورزشی می باشد

 

وزن بار ساک و کیف ورزشی

به جز حجم کیف، ظرفیت وزن بار هم بسیار مهم است. شاید تا کنون به وزن بار توجه نداشتید ولی یکی از نکات مهم در جهت برگزیدن کیف می باشد. کیف های ورزشی که حجمی برابر دارند برای حمل وزن های گوناگونی طراحی و تولید می شوند.

 

زمانی که ورزشکار درون کیف وزن بیشتری قرار می دهد باعث پاره شدن کیف نخواهد شد اما باعث می شود ورزشکار دیگر حس راحتی را نداشته باشد و کیف جهت منتقل کردن وزن بار بر روی بدن ورزشکار به شکل درستی پاسخگو نخواهد بود، این به معنای حداکثر وزن تعیین شده کیف می باشد.

 

باید حجم و وزن وسایلی که می خواهید در کوله قرار بدهید را بررسی کرده و تخمین بزنید تا بتوانید کیف یا کوله ی بهتری را برای خود برگزینید.

 

بنابراین چنانچه 2 کوله از یک برند، با حجم برابر ولی وزن های متفاوت مشاهده کردید، وزن کیف سبک تر دلیل بر تکنولوژی برتر نخواهد بود. بلکه به این معناست که کیف سبک تر برای حمل بار با وزن کمتر تولید شده است. بنابراین باید ریزبین بوده و اطلاعات کوله را به دقت بررسی نمایید.

 

سایز کیف ها و ساک های ورزشی

سایز کیف ها و ساک های ورزشی در انواع مختلف متفاوت هستند. متناسب با برنامه ورزشی که در طول هفته انجام میدهد و مقدار وسایلی که برای تمرین استفاده می کنید سایز مناسب را انتخاب کنید. اگر در طول هفته چندین بار به باشگاه می روید و از کیف برای مقاصد دیگری غیر از ورزش بهره می گیرد بهتر از از سایز بزرگ استفاده کنید. در کل انتخاب سایز مناسب با میزان استفاده از فضای کیف میسر می شود.

 

قابلیت تنفس کیف های ورزشی

در کیف ها و ساک های استاندارد، فضایی برای قرار دادن لباس های مرطوب حاصل از ورزش تعبیه شده است تا لباس های مرطوب را خشک و از بوی عرق را کاهش دهد این فضا از دیواره ای با جنس مس ساخته شده است و موثر در عدم سرایت بو به سایر لوازم قرار داده شده در کیف می شود.

 

فضاهای جدا شده کیف

در بسیاری از کیف ها و ساک ها برای جدا سازی فضا های درون کیف از یکدیگر از تور استفاده شده است. و در بسیاری از کیف ها این فضا ها جدا شده زیاد هستند که میتوان برای مصارف مختلف استفاده کرد به طور مثال بعضی از این فضا ضد آب بوده و مناسب برای قرار دادن لباس های خیس است. این جیب ها و فضا ها برای تعین قرار دادن لوازم در جای مشخصی است.

 

بعضی از ساک های ورزشی فضایی برای جدا کردن لباس های خیس دارند

 

آشنایی با جنس های ساک ورزشی و راهنمای خرید ساک ورزشی:

ساک ورزشی نایلونی

ساخت کیف های نایلونی، به جهت ارزان و سبک بودن نایلون برای تولید کنندگان بسیار اقتصادی است اما جنس نایلون از دوام بالایی برخوردار نیست و کیف های ورزشی ساخته شده از این جنس از دوام و مقاومت کافی برخوردار نیستند و در برخورد با اجسام تیز به راحتی پاره می شوند. استفاده از این کیف ها مناسب افرادی است که در طول هفته 1 بار به باشگاه مراجعه می کنند و از لوازم و وسایل زیادی نیزبرای ورزش استفاده نمی کنند مناسب است.

 

ساک های ورزشی نایلونی برای افرادی که زیاد به ورزش نمی روند مناسب است

 

کیف ورزشی از جنس کرباس

کیف های ورزشی ساخته شده از کرباس بسیار مقاوم و سبک بوده و از طول عمری زیادتری برخوردار هستند و یک انتخاب مناسب برای قرار دادن لباس های مرطوب هستند و مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند و در مواجه با اجسام تیزبه آسانی دچار پارگی نمی شوند.

 

کیف های ورزشی ساخته شده از کرباس بسیار مقاوم و سبک هستند

 

کیف چرمی ورزشی

کیف ورزشی چرمی از گرانترین کیف های ورزشی بشمار می آیند. این کیف ها بسیار با دوام بوده و از مقاومت زیادی یرخوردار هستند. البته کیف های ساخته شده از چرم مصنوعی از قیمت و کیفیت پائین تری نسب به چرم اصلی برخوردارند در کل این کیف ها مناسب برای استفاده در فضای های باز و قرار دادن لوازم مرطوب داخل آنها نیستند و تمیز کردن آنها یه سختی صورت می گیرد.

 

ساک ورزشی چرمی از گرانترین کیف های ورزشی بشمار می آیند

 

اما امروزه در تکنولوژی جدید ساخت کیف های چرمی فضاهایی برای قرار دادن لباس های مرطوب تعبیه شده است و با توجه به کیفیت چرم بکار برده در ساخت آن با  قیمت های متفاوتی یافت می شوند.

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------