جنتلمن کیست و چگونه یک جنتلمن باشیم ؟جنتلمن کیست,چگونه یک جنتلمن باشیم,چگونه جنتلمن باشیم

چگونه جنتلمن باشیم ؟

 

رفتارهای مناسب یک فرد جنتلمن:

برای جنتلمن بودن نیاز به چیزی ندارید مهم این است که رفتار و کارهای خاصی را انجام بدهید. و خیلی شیک و مرتب و تمیز لباس بپوشید. در ادامه این مقاله بیتوته شما با اینکه چگونه یک جنتلمن باشیم و رفتار های یک جنتلمن آشنا می کنیم.

جنتلمن چیست؟

در لغت نامه های متعددی جنتلمن به معنای مرد با شخصیت و مودب، کسی که باوقار و نجیب بوده و همه اصول و قواعد اجتماعی، فرهنگی، دینی، اخلاقی و... جامعه را رعایت می کند. مردی که در خانواده اصیل و اصل و نسب دار و فرهیخته (در فرهنگ آمریکایی ها خانواده ثروتمند می توانند فرزند جنتلمن داشته باشند) به دنیا آمده و بسیار آقا منشانه تربیت و بزرگ شده است. او بسیار دلیر و شجاع و همچنین با شرف است.

 

مرد جنتلمن کیست؟

مرد جنتلمن رفتار‌‌‌‌های خاص و ویژه ی خود را دارد. مرد جنتلمن خیلی با ادب و مودبانه رفتار می کند. در ادامه شما را با بعضی از رفتار و کارهای یک مرد جنتلمن آشنا می کنیم.

 

چگونه به یک جنتلمن عالی تبدیل شویم؟

جنتلمن بودن تنها به این نیست که یک کمد لباس باشد (اگرچه این را نباید نادیده گرفت)، بلکه به این است که مودب، محترمانه و خیلی چیزهای دیگر را رعایت کنیم!

 

ما نکاتی که "باید" خود را برای یک جنتلمن واقعی بودن را جمع آوری کرده ایم، اما به یاد داشته باشید که این نکات در مورد خانم های خارج از کشور نیز صدق می کند!

 

هر جا که ممکن است اینها را در زندگی روزمره خود به کار ببرید و از دانستن اینکه واقعاً یک جنتلمن واقعی هستید لذت ببرید.

 

چگونه در چند قدم به یک جنتلمن عالی تبدیل شویم ... 

با احترام رفتار کن

یک جنتلمن به همه ی اطرافیان خود احترام می گذارد - نه فقط زنانی که با آنها قرار ملاقات دارند. با هر کسی که ملاقات می کنید مودب باشید، حتی اگر آنها بی ادب هستند. شما از بیرون خواهید آمد و به نظر می رسید که آدم بهتری باشید، این مطمئناً درست است! پس به همه احترام بگذارید.

 

صادق باشید

همانطور که گفته می شود، صداقت واقعا بهترین سیاست است، به خصوص در مورد قرار ملاقات و روابط. هیچ کس واقعاً از "بازی کردن" لذت نمی برد. اگر کسی را دوست دارید، کسی را دوست دارید و یک جنتلمن نمی ترسد به آن شخص بگوید چه احساسی نسبت به او دارد.

 

مرد جنتلمن,رفتار های یک جنتلمن,زن جنتلمن چیست

چگونه جنتلمن شویم ؟

 

در یک رابطه کشتی را رها نکنید

ممکن است همه چیز در روابط سخت شود و با وجود اینکه هر دو یکدیگر را دوست دارید، دوست داشتن همیشه پیاده روی در پارک نیست. یک جنتلمن همیشه از شریک زندگی خود حمایت می کند و در کنارش خواهد بود، حتی در سخت ترین مواقع.

 

رعایت بهداشت لازم است

یک مرد واقعی باید بهداشت خوبی داشته باشد - همیشه بوی تازگی و تمیزی را از آن حس کنید (تنها استثنا زمانی است که ورزش می کنید!). صورت خود را روزانه مرطوب کنید تا صاف بماند و اگر موهای صورت دارید، آن را مرتب و ظاهری نگه دارید. همراه داشتن شانه همیشه مفید است تا مطمئن شوید که موهای شما خوب به نظر می رسند! در نهایت، یک افترشیو تا حد زیادی به شما کمک می کند و بوی دیوانه کننده ای را در شما ایجاد می کند!

 

درها را به روی مردم باز نگه دارید

این یکی سنتی است بله، اما باز نگه داشتن درها برای مردم هرگز قدیمی نمی شود! این بهترین راه برای نشان دادن توجه به افراد دیگر است، خواه مرد، زن، سالخورده یا کودک باشد. هیچ چیز بدتر از کسی نیست که جلوی شما باشد که اجازه دهد در به صورت شما کوبیده شود - همیشه خوب است که با دیگران مهربان باشید.

 

زبان را کنترل دارید

البته، از شما انتظار نمی رود که همیشه زبان خود را نگه دارید، اما مراقب زبان خود و اطرافیان خود باشید. انداختن بمب افکن با هر کلمه، دیگر جالب نیست و قطعا به هیچ وجه شما را جذاب نمی کند. فقط سعی کنید این کار را نکنید.

 

چگونه جنتلمن شویم,رفتار جنتلمنانه,جنتلمن چیست

زن جنتلمن چیست ؟

 

خانواده حرف اول را می زند

مطمئن شوید که همیشه خانواده خود را در اولویت قرار دهید، اگر چیزی در جریان است. شاید یکی از اعضای خانواده یا نامزد یا همسر شما احساس بیماری کند - اگر چنین است، به آنها کمک کنید و از آنها مراقبت کنید. تلاش شما واقعا قدردانی خواهد شد.

 

همیشه به موقع باشید

یک جنتلمن هرگز دیر نمی رسد. در حالی که ممکن است گاهی اوقات دیر رسیدن به مد روز وسوسه انگیز باشد، یا ممکن است تحت تأثیر عوامل دیگری در زندگی خود پرت شوید، مدیریت زمان بخش مهمی از یک جنتلمن بودن است.

 

دیگران را در انتظار خود نگذارید، تاثیر خوبی بر جای نمی گذارد.

 

بی عیب و نقص لباس بپوشید

چه کت و شلوار آکسفورد یا بروگ را انتخاب کنید، چه کت و شلوار سه دکمه یا دو دکمه، همه اینها به ترجیحات شخصی شما بستگی دارد، اما همیشه مطمئن شوید که لباس اتو کشیده و تمیز بپوشید.

 

راه هایی برای نشان دادن فردیت خود پیدا کنید، مانند جوراب های منحصر به فرد، پوشت (دستمال جیب کت) یا کراوات، اما مطمئن شوید که همه چیز دارای کد رنگی است.

 

هرگز ثروت خود را نشان ندهید

درست نیست که در مورد امور مالی خود با دیگران به شیوه ای متکبرانه صحبت کنید. خودنمایی در مورد ثروت نامناسب است، باعث می شود دیگران احساس کوچکی کنند و به سادگی اصلا خوشایند نیست. یک جنتلمن همیشه پول های خود را خرج چیزهای خوب می کند. و نه ولخرجی می کند و نه خساست. اما همیشه پیشنهاد پرداخت را بدهید.

 

خوب گوش کنید

این فقط در مورد زنان صدق نمی کند. گوش دادن نیز در زندگی هر کس مهم است، مهم نیست چه کسی باشد. یک جنتلمن واقعی علاقه مند است در مورد کسی بیاموزد و چیزی در مورد دیگران بیاموزد. او همیشه پذیرای نظرات دیگران است و اشتباهات خود را می پذیرد.

 

رفتار های یک جنتلمن,زن جنتلمن چیست,مرد جنتلمن کیست

رفتار جنتلمنانه

 

چند نمونه از رفتار های یک جنتلمن :

• کفش های خود را تمیز کنید. کفش های یک مرد چیزهای زیادی در مورد شخصیت او می گوید.

 

• تفاوت بین اعتماد به نفس و تکبر را بدانید.

• حریص نباشید.

 

• مراقب عادت خود به خصوص سر میز باشید.

• مایل به کمک به دیگران باشید.

 

• ارتباط چشمی را در گفتگو حفظ کنید.

• اغلب از کلمات «لطفا» و «متشکرم» استفاده کنید.

 

• برای خانواده و همسرتان صبحانه درست کنید.

 

• در صحبت کردن قسم نخورید و مراقب زبانتان باشید. همیشه به صورت احترام صحبت کنید و از صحبت کردن به صورت خیلی عامیانه بپرهیزید.

 

• حس شوخ طبعی را حفظ کنید.

• هرگز یادگیری را متوقف نکنید. دانای همه چیز نباشید.

 

• قابل اعتماد باشید.

• به خانواده ی خود، همسر و یا نامزدتان احترام بگذارید.

 

* برای اینکه یک خانم جنتلمن باشد می تواند رفتارهای بالا را انجام بدهید. این رفتارها فقط مختص آقایان خنتلمن نیست.

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------