آشنایی با تاریخچه و نحوه شکل گیری آنتی فشنابعاد مختلف آنتی فشن, تاریخچه ضد مد, لباس ضد مد

آنتی فشن چیست؟

 

با ضد مد یا آنتی فشن بیشتر آشنا شوید 

امروزه درصد زیادی از افراد یک جامعه سعی بر این دارند که نوع پوشیدن لباس و انتخاب استایل خود را بر طبق مد روز پیش ببرند.

قطعا شما هم در اطراف خود کسانی را دیده اید که سر تا پایشان را مطابق با مد روز پیش می برند؛ شاید در بیشتر مواقع لباس هایی که به تن می کنند زیبا و چشم نواز نباشد اما چون مد روز است ، ترجیح می دهند آن را به تن کنند.

 

اما در مقابل این افراد، کسانی هستند که هیچ علاقه ای به پوشاک مد روز ندارند و تا حد امکان از پوشیدن این لباس ها دوری می کنند. شاید برای شما جالب باشد که به این افراد چه می‌گویند؟ در سرتاسر جهان این افراد را «آنتی فشن» یا «ضد مد» می گویند.

 

این جنبش جهانی بارها از سوی افراد مشهور مانند سلبریتی ها، سیاست مداران، هنرمندان و ... مورد تشویق و حمایت قرار گرفته است. ما قصد داریم در این مقاله شما را جنبش «آنتی فشن» بیشتر آشنا کنیم و توضیحاتی کامل در این باره بدهیم.

 

 تاریخچه آنتی فشن در دنیا, آنتی فشن چیست, آنتی فشن به چه معناست

مدل های مختلف آنتی فشن 

 

آنتی فشن به چه معناست؟

شاید در گذشته خیلی از شما عزیزان این کلمه را شنیده باشید اما خیلی راحت از کنارش گذشته باشید و معنی دقیق آن را نمی دانستید. ساده ترین معنی این کلمه، امتناع از پوشیدن لباس بر طبق مد روز است و آن را به چالش می کشند.

 

در بعضی از مواقع برخی از شرکت های مد و طراح لباس، لباس هایی را طراحی و عرضه می کنند که جلوه خوبی ندارند و تا متعارف هستند. وظیفه آنتی فشن ها این است که در این مواقع آن استایل را به چالش بکشند و آن را زیر سوال ببرند.

 

این کار با مسخره کردن مدل لباس، برند و طراح آن لباس انجام می شود؛ و قصدشان تاثیر گذاشتن بر روی افکار کسانی است که بر طبق مد روز استایلشان را انتخاب و جلو می برند. هدف این تمسخر و زیر سوال بردن برند پوشی این است که با افراد جامعه بفهمانند برای شیک پوشیدن لازم نیست از مد روز پیروی کنند و هر لباسی را به تن کنند.

 

 اصطلاحات دنیای مد و فشن, نحوه شکل گیری آنتی فشن, ویژگی های آنتی فشن

آنتی فشن به چه معناست؟

 

پوشیدن لباس های مد روز سودهای زیادی را به صاحبان برند های خاص و مشهور می رساند. علاوه بر آن، میان افرادی که لباس های مد روز می پوشند و برند پوش هستند و سایر افراد جامعه که لباس های ساده می پوشند فرق گذاشته می شود؛ جنبش آنتی فشن یا همان ضد مد می کوشد تا این فرق را از بین ببرد و شرایط طبیعی پوشاک را در جامعه حاکم کند.

 

ابعاد مختلف آنتی فشن, تاریخچه ضد مد, لباس ضد مد

تاریخچه آنتی فشن

 

تاریخچه آنتی فشن و چگونگی شکل گیری آن

شاید برای شما عزیزان جالب باشد که بدانید جنبش «آنتی فشن» یا همان ضد مد چگونه و در چه سالی تشکیل شد؛ این جنبش بعد از اعتراض و نا رضایتی زنان در اوایل قرن هجدهم شکل گرفت. لباس های مد روز در سال های قبل، بسیار سنگین بود و حرکت کردن، راه رفتن و به ویژه شست و شوی لباس را برای آنان بسیار سخت می کرد.

 

در اواسط قرن هجدهم در شهر نیویورک در کشور آمریکا تعدادی از خانم ها تصمیم گرفتند که لباس زنان را به سمت راحتی و آزادانه سوق دهند‌. پس با همفکری یکدیگر، گروهی با هدف اصطلاح طراحی پوشاک زنان شکل گرفت و در این راستا به کار خود ادامه دادند.

 

 تاریخچه ضد مد, لباس ضد مد, تاریخچه آنتی فشن در دنیا

ویژگی های آنتی فشن

 

نام این گروه آنتی فشن، بلومر نام داشت. بلومر اسم یکی از زنان آن دوره بود که برای راحتی پوشاک زنان بسیار تلاش کرد و لباس های آزادانه تری را برای آن ها طراحی کرد. این زن، دامن راحتی که قد آن به زیر زانو می رسید و شلواری بسیار گشاد و آزاد طراحی کرد و آن را در بازار عرضه کرد.

 

تاریخچه آنتی فشن در دنیا, آنتی فشن چیست, آنتی فشن به چه معناست

تاریخچه آنتی فشن در دنیا

 

این نوع از پوشش را زنانی داشتند که از پیراهن های سنگین و بلند و همچنین کلاه های بزرگ خسته شده بودند و نیاز به راحتی و تغییرات داشتند. رفته رفته جنبش آنتی فشن در میان جامعه پذیرفته شد و بسیاری از زنان از آن حمایت کردند. با گذشت زمان و پذیرش بیشتر آنتی فشن، گروه ها و طراحان لباس ضد مد بیشتری شکل گرفت و بطور جدی شروع و فعالیت کردند.

 

اوج شکوفایی گروه استایل آنتی فشن زمانی رخ داد که در قرن نوزدهم، بعد از طراحی و دوخت شلوار جین و تیشرت های ساده و عرضه آن در جامعه؛ مورد استقبال بالای جوانان جامعه شد.

 

نتی فشن به چه معناست, تاریخچه آنتی فشن, اصطلاحات دنیای مد و فشن

آنتی فشن در استایل های مختلف

 

حرف آخر درباره آنتی فشن

ما در این مقاله تلاش خود را کردیم که به ساده ترین روش شما عزیزان را با معنی و هدف آنتی فشن یا ضد مد آشنا کنیم. ما با معرفی تاریخچه آنتی فشن و هر آنچه که باعث این اتفاق بزرگ برای اولین بار در جامعه شده سعی بر این داشتیم که اطلاعات بالایی درباره آنتی فشن به شما بدهیم.

 

امروزه تنوع لباس و پوشاک بی کد و مرز شده است و نمی توان با قاطعیت گفت که لباس های آنتی فشن مورد قبول مردم قرار نمی گیرد؛ زیرا بارها اتفاق افتاده است که لباس آنتی فشن مورد استقبال بالای جامعه قرار گرفته و در میان افراد محبوبیت بالایی به دست آورده است‌‌. مهم تر از هرچیزی راحتی و آزادی شما عزیزان در نوع پوشیدن لباس است، پس سعی نکنید برای اینکه طبق مد روز پیش روید؛ خودتان را محدود کنید.

 

 اصطلاحات دنیای مد و فشن, نحوه شکل گیری آنتی فشن, ویژگی های آنتی فشن

بررسی ابعاد مختلف آنتی فشن

 

گردآوری : بخش دنیای مد بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------