شروع کار با مد: چگونه حس سبک را از ابتدا توسعه دهیم ؟راهنمای استفاده از مد

شروع کار با مد: چگونه حس سبک را از ابتدا توسعه دهیم ؟

 

برو به سمت سبک: راهکارهایی برای شروع کار با مد و توسعه حس سبک

در این مقاله از بیتوته، شما را با راهنمایی برای شروع کار با مد آشنا می کنیم. آیا شما همیشه می خواستید در دنیای مد مهارت هایتان را به نمایش بگذارید؟ آیا به دنبال راهنمایی برای شروع کار با مد هستید؟ در این مقاله، به شما راهکارها و راهنمایی هایی ارائه خواهیم داد تا بتوانید با اعتماد به نفس و استایل منحصر به فرد خود در دنیای مد شروع به کار کنید.

شروع کار با مد: چگونه حس سبک را از ابتدا توسعه دهیم ؟

این پست راهنمای کوچکی برای شروع کار برای مبتدیان کامل مد است. اگر اهل مد هستید، این مقاله را از دست ندهید!

 

هر از چند گاهی یک ایمیل از یک تازه کار مد دریافت می کنم. کسی که هرگز اصلاً به لباس ها علاقه مند نبوده و هرگز به لباس هایش توجه زیادی نکرده است، اما اکنون می خواهد آن را تغییر دهد و حس استایل خود را بهبود بخشد یا فقط بهتر بپوشد.

 

اگر از صفر شروع کنید، دنیای مد می تواند مکانی بسیار پیچیده و عجیب به نظر برسد، با میلیون ها قانون ناگفته و گزینه های بسیار زیاد.

 

یکی از خواننده های جدید، که برای سال ها چیزی جز تی شرت و شلوار جین نمی پوشید، این را برایم نوشت:

 

"شروع با مد مانند احساسی است که در یک کشور خارجی هستید اما در آنجا به زبان آن کشور صحبت نمی کنید. به نظر می رسد که دیگران به طور غریزی می دانند که چگونه لباس هایی را که عالی به نظر می رسند و لباس هایی که دوست دارند پیدا کنند. اما چگونه این کار را انجام می دهند؟ من نظری ندارم!"

 

من عاشق مقایسه بین خوب لباس پوشیدن و صحبت کردن به یک زبان خارجی هستم. زیرا نکته مهم در مورد ایجاد حس سبک این است: این چیزی نیست که شما باید با آن متولد شوید. این مهارتی است مانند هر مهارت دیگری که، می توان آن را آموخت. تنها چیزی که لازم است کمی تمرین است.

 

بنابراین اگر احساس می کنید کاملاً مبتدی هستید، ممکن است به نظرتان برسد که دیگران در اطراف شما چشم طبیعی به مد دارند، اما در واقعیت آن ها بیشتر از شما تمرین کرده اند.

 

بیشتر مردم خیلی زود به لباسی که می پوشند توجه می کنند. به یاد دارم که در دوران راهنمایی خیلی به لباس هایم اهمیت می دادم، و بیشتر دوستانم هم این کار را می کردند. اگر تجربه ای در بخش استایل ندارید، فقط باید به عقب برگردید! در این پست چهار تکنیک مشخص را نشان خواهم داد که به شما در انجام این کار کمک می کند.

 

توجه: اهداف شما در این مرحله باید بیشتر از همه اینها باشد که مشاهده کنید، درک بهتری از جنبه های مختلف یک لباس و نحوه کار همه آنها با هم داشته باشید، به علاوه این که احساس کنید شخصاً به چه چیزهایی علاقه دارید، پس این کار را نکنید. هنوز بیش از حد در مورد تعریف سبک شخصی خود یا ساده کردن کمد لباس خود نگران نباشید.  قبل از اینکه به اصلاح کامل کمد لباس بپردازید، منتظر بمانید تا در مورد چیدن لباس ها مطمئن شوید و به خوبی از انواع چیزهایی که دوست دارید و چراها آگاه باشید ).

 

نکاتی برای انتخاب لباس بر اساس مد

چگونه از ابتدا حس سبک را در ذهن ایجاد کنیم؟

 

1. یک ناظر خبره شوید

اولین کاری که می توانید برای بهبود حس استایل خود انجام دهید و چشمان خود را تمرین دهید این است: ببینید دیگران چگونه این کار را انجام می دهند! چه نوع تکه هایی می پوشند، چه رنگ هایی را با هم ترکیب می کنند، چه کفش هایی را با لباس هایشان ست می کنند، چگونه اکسسوری می کنند و غیره.

 

وانمود کنید که یک پژوهشگر در یک فرهنگ خارجی هستید و سعی می کنید تا حد امکان در مورد آداب و رسوم محلی اطلاعات کسب کنید.

 

از محیط روزمره خود به عنوان آزمایشگاه خود استفاده کنید: در یک کافه بنشینید و فقط افرادی را که از آنجا می گذرند تماشا کنید، به لباس های همکاران و دوستان خود توجه کافی داشته باشید و بررسی کنید که هموطنان شما برای رفتن به محل کار شما چه می پوشند و خود را در معرض طیف گسترده تری از سبک ها قرار دهید.

 

نکته کلیدی در کل این فرآیند این است که تا حد امکان دقیق باشید. اگر لباسی را می بینید که دوست دارید، متوجه شوید که دقیقا چه چیزی آن را بسیار عالی می کند. آیا این حال و هوای کلی ظاهر یک استایل است (مثلاً کژوال، بوهمی یا مینیمال)، طرح رنگ یا یک قطعه خاص؟ فرض کنید دو عکس بالا توجه شما را به خود جلب کرد. به خاطر رنگ های خنثی بود؟ خطوط ساده؟ آیا عینک آفتابی بزرگ و کیف های مشکی را دوست دارید؟

 

با مشاهده و توجه دقیق به اینکه دیگران چگونه لباس می پوشند و چه چیزهایی با شما طنین انداز می شوند، چشم خود را اینگونه تربیت می کنید. این بسیار ابتدایی است، اما اگر از آنها در مورد آن بپرسید، افرادی که استایل عالی دارند و اهل «مد» هستند احتمالاً به شما خواهند گفت که قبلاً این کار را انجام می دهند و سال هاست این کار را انجام می دهند. با گذشت زمان، بیشتر و بیشتر احساس می کنید که چه نوع لباس هایی را دوست دارید و چگونه می پسندید، و سپس می توانید از این اطلاعات برای ارتقاء کمد لباس خود استفاده کنید، چه با پوشیدن لباس های موجود خود به روشی جدید یا اضافه کردن چند قطعه جدید

 

راهنمای ست کردن لباس ها

نحوه ایجاد حس سبک از ابتدا در ذهن

 

2. تقلید، تقلید، تقلید

دانش آموزان هنرستان چگونه کار خود را یاد می گیرند؟ درست: با مطالعه و کپی کردن سبک های هنرمندان دیگر.

 

می دانم، من معمولاً به دنبال «توسعه سبک منحصر به فرد خود» و نادیده گرفتن قوانین دیگران هستم. اما: برای یک مبتدی کامل، تقلید از دیگران می تواند یک تکنیک خلاقانه فوق العاده مفید باشد، زیرا طرحی مشخص به شما می دهد که می توانید به عنوان نقطه شروع از آن استفاده کنید. اکثر مبتدیان مد که به من ایمیل می زنند، به احساس غرق شدن و گیج شدن اشاره می کنند. آنها می دانند که باید آزمایش کنند، اما نمی دانند از کجا شروع کنند.

 

توصیه من همیشه همین است: تقلید کنید! یک لباس را انتخاب کنید و آن را کپی کنید. سپس آنچه را که دوست دارید یا دوست ندارید ارزیابی کنید، بشویید و تکرار کنید.

 

لباسی را در اینترنت یا در یک وبلاگ مد پیدا کنید که می توانید تصور کنید آن را برای یکی از فعالیت های روزانه معمولی خود بپوشید، مثلاً در محل کار یا آخر هفته ها. سپس، از لباس های خود استفاده کنید تا آن لباس را تا حد امکان تکرار کنید، یا به فروشگاه بروید و چیزهای جدیدی را امتحان کنید.

 

تقلید در دو سطح به شما کمک می کند:

با تلاش برای کپی برداری کامل از یک لباس، مجبور می شوید واقعاً به جزئیات توجه کنید، مانند تناسب قطعات و نحوه کار آنها برای ایجاد شبح کلی لباس. وقتی صحبت از مد می شود، جزئیاتی از این دست اهمیت دارند. به عنوان مثال، دو لباس بالا هر دو شامل یک تی شرت سفید، شلوار جین و یک کمربند قهوه ای است. اما برش و تناسب آن قطعات، و در نتیجه شبح و حالت کلی لباس، کاملاً متفاوت است.

 

علاوه بر این، تقلید نیز به سادگی راهی عالی برای آزمایش و تقویت علاقه های فردی شماست. در بهترین حالت، شما ظاهر کپی شده خود را دوست دارید و یک مورد دلخواه جدید را کشف کرده اید که می خواهید همیشه آن را بپوشید (ادامه دهید، لباس ها دارای حق چاپ نیستند). و اگر از لباس خود خوشتان نمی آید، می توانید از آن به عنوان فرصتی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استایل خود استفاده کنید و سعی کنید دقیقاً بفهمید که چه چیزی را در آن دوست ندارید. تناسب قطعات، رنگ ها، مواد؟ آیا می توانید راهی برای بهبود آن در نظر بگیرید؟ آیا جنبه هایی وجود دارد که در ظاهر دوست دارید؟ چگونه می توانید آن را در کمد لباس خود بگنجانید؟

 

3. از منطقه راحتی خود خارج شوید

در اینجا در مورد تعریف سبک شخصی خود و ساختن کمد لباس خود بر اساس آن صحبت می کنم. اگر شما یک مبتدی مد هستید، ممکن است این کار غیرممکن به نظر برسد. از کجا باید بدانید که آیا رنگ های روشن را در مقابل رنگ های خنثی ترجیح می دهید یا در قطعه های بوهمی روان در مقابل جدایی های سفارشی بهترین احساس را دارید؟ به این صورت است: شما آن را امتحان کنید.

 

تنها راه برای رسیدن به جایی که می توانید با اطمینان بگویید: "بله، این سبک من است"، این است که خودتان را در معرض یک آرایه گسترده از زیبایی شناسی های مختلف قرار دهید و آن ها را تجربه کنید. این راه، به شما کمک می کند بفهمید چه چیزهایی را دوست دارید و همچنین همه چیزهایی که دوست ندارید. با بررسی و پذیرش تنوع ها و گستردگی زیبایی شناسی، می توانید سبک و ذائقه خود را کشف کنید و پیدا کنید که چه می پسندید.

 

وقتی شخصی را می بینید که در حال حاضر استایل بسیار خوبی دارد، در واقع شاهد نتیجه ای از مراحل آزمایشی است که در طول زندگی اش طی کرده است. احتمالاً این افراد قبل از به دست آوردن استایل نهایی خود، میلیون ها داستان از پوشیدن لباس های "وحشتناک" را تعریف کرده اند. به عنوان یک مد تازه کار، می توانید تمام تلاش خود را برای ایجاد این فرآیند روان تر کنید، اما باز هم باید این مراحل را طی کنید.

 

توصیه من: جذاب و اثربخش باشید و در عین حال موثر عمل کنید. با تحقیق و بررسی به دنبال سبک ها، رنگ ها و شبح های جدیدی باشید که خارج از منطقه راحتی معمولی شما قرار دارند. برای جلوگیری از افراط روی، مخاطرات را به حداقل برسانید: به فروشگاه ها بروید تنها به منظور امتحان کردن چندین چیز از یادداشت های ذهنی یا واقعی از چیزهایی که دوست دارید یا دوست ندارید بگیرید، و بپوشید لازم نیست حتماً خرید کنید می توانید بدون خرید چیزی، آنجا را ترک کنید.

 

یک راه کار مفید برای خارج کردن خود از منطقه آسایش، ایجاد چالش های کوچک برای خود است. به عنوان مثال، به یک فروشگاه بروید که هرگز از آن چیزی خریداری نکرده اید و خودتان را به چالش بکشید تا یک لباس کامل که دوست دارید و می پوشید، پیدا کنید. یا به آن قطعه ای که دوست دارید روی افراد دیگر امتحان کنید، با اینکه فکر می کنید نمی توانید آن را به خوبی برجسته کنید، و ببینید آیا می توانید یک سبک منحصر به فرد پیرامون آن ایجاد کنید.

 

نکاتی برای پوشیدن لباس

شروع با مد در ذهن

 

4. از پوشیده ترین قطعات خود به عنوان نقطه شروع استفاده کنید

حتی اگر در حال حاضر با وضعیت کمد لباس خود راضی نیستید، احتمالاً حداقل چند قطعه جداگانه دارید که دوستشان دارید. یک راه آسان و بدون شکست برای شروع به روزرسانی کمد لباس و سبک پوشیدنتان، استفاده از آن قطعات به عنوان نقطه شروع است. با این قطعات که دوستشان دارید، می توانید ایده های جدیدی برای ترکیب و تنظیم بهتر لباس های خود داشته باشید. این روش به شما امکان می دهد کمبودهای کمد لباس خود را تدریجاً بهبود بخشیده و به سبکی جدید و شخصی تر بپوشید. در اینجا به این صورت است:

 

به عنوان اولین قدم، مشخص کنید که چه چیزی لباس های مورد علاقه شما را از بقیه لباس هایتان متمایز می کند، یعنی چرا آنها را بیشتر می پوشید. به رنگ ها، پارچه، تناسب / شبح، سبک کلی و جزئیات فکر کنید.

 

باز هم، مطمئن شوید که در این مرحله دقیق هستید. به جای اینکه به این فکر کنید که "من آن شلوار را دوست دارم زیرا راحت است و تناسب خوبی دارد"، دریابید که دقیقاً چه ویژگی این شلوار آن را بسیار راحت و مناسب می کند. مواد کاملا طبیعی، فاق بلندتر، پارچه ضخیم تر؟

 

هنگامی که مشخص کردید چه چیزی را در مورد قطعات مورد علاقه خود می پسندید، فهرست دقیقی از چیزهایی خواهید داشت که تماماً سبک شما هستند و می توانید هنگام خرید از یک راهنما استفاده کنید. از آنجایی که شما مدتی است که همه آن چیزها را می پوشید، خطر بسیار کمتری وجود دارد که چیزی بخرید که در کمد شما نپوشیده شود.

 

کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که کمی تحقیق آنلاین انجام دهید تا ببینید دیگران چگونه لباس های پوشیده شما را طراحی می کنند و می پوشند، در این صورت مجموعه ای کامل از ایده های لباس جدید برای آزمایش دارید.

 

گردآوری : بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------