لباس نامناسب محل کارچه لباس هایی برای محل کار مناسب نیست؟
پوشیدن بعضی از لباس ها ممکن است باعث شوند که علاوه بر تلاش بسیارتان، هرگز ترفیع نگیرید! بله، ظاهر و آراستگی تاثیر بسیار زیادی روی افراد دارد. لباس مناسب برای محل کار چه لباسی است؟ بهتر است، لباس هایی که پوشیدن آنها اعتبار شما را در محل کار از بین می برند را بشناسید، تا بتوانید بهتر به این سوال پاسخ بدهید.

 

شلوار جین بسیار کژوال یا زاپ دار
Callista Gould نویسنده ی کتاب “چیزی که برای ترقی کردن در شغلتان باید بدانید” می گوید: پوشیدن شلوار جین برای یک محیط کار معمولی هیچ مشکلی ایجاد نمی کند، اما قبل انتخاب این استایل کمی بیشتر فکر کنید. او می گوید: یکی از کارفرمایان به کارمندانش اجازه داد که آخر هفته در محل کار شلوار جین بپوشند. اما زمانی که دید بعضی از کارکنان شلوار جین حرفه ای نپوشیده اند، نا امید شد. به نظر او شلوار جین در محل کار باید شلواری با پاچه های راسته، بدون زاپ یا پارگی باشد.

 

شلوار جین در محل کار باید شلواری با پاچه های راسته، بدون زاپ یا پارگی باشد

 

دمپایی
صندل ها ممکن است در بعضی از محل های کار غیر رسمی قابل قبول باشند. اما دمپایی ها از خط گذشته اند، هیچ امکانی وجود ندارد که دمپایی ها قابل قبول باشند. کریستا موریس می گوید: اهمیتی ندارد که پاهایتان درد گرفته است یا دمپایی تان زیبا و گران است، به هر حال آنها فریاد می زنند: من را جدی نگیر! او به ویژه به مردها توصیه می کند که از پوشیدن صندل ها یا دمپایی هایی که انگشتان یا مچ پایشان در آنها مشخص است، اجتناب کنند. زیرا به شدت باعث ژولیده و خسته به نظر رسیدن آنها می شود.

 

هیچ امکانی وجود ندارد که پوشیدن دمپایی ها در محل کار قابل قبول باشند

 

لباس هایی که سایزتان نیست!
حتما برایتان سخت خواهد بود که لباس مورد علاقه تان را کنار بگذارید، بعد از اینکه وزن زیادی را از دست دادید یا اضافه کرده اید. اما چیزی که مهم است این است که لباس متناسب با سایز و محل کارتان را به تن کنید. اینکه لباس تان خیلی گشاد یا تنگ باشد، بسیار جلوه ی بدی دارد، پس لباس مناسب با سایزتان را انتخاب کنید.

 

لباس متناسب با سایز و محل کارتان را به تن کنید

 

کتانی های ورزشی
“کلی فین” مدیر شرکت سرمایه گذاری زمستانی WinterWyman می گوید: می توانید از کتانی های معمولی که بیشتر به مد ربط دارند در یک محل کار معمولی استفاده کنید. اما کتانی های ورزشی تان را برای باشگاه و یا زمان ورزش تان کنار بگذارید و اصلا از آنها را در محل کار استفاده کنید.

 

می توانید از کتانی های معمولی که بیشتر به مد ربط دارند در یک محل کار معمولی استفاده کنید

 

عطرهای قوی
مهم نیست که عطرتان چقدر خوش بو است، شما باید با نحوه ی عملکرد کارتان شناخته شوید نه بوی عطرتان! زدن ادکلن یا عطر خوش بو بسیار هم خوب است. اما اگر می خواهید به محل کار بروید بهتر است فقط کمی عطر به خود اسپری کنید، تا بوی عطرتان همه ی فضا را پر نکند.

 

اگر می خواهید به محل کار بروید بهتر است فقط کمی عطر به خود اسپری کنید

 

هر لباسی که برخلاف سیاست شرکت است!
برای اینکه مطمئن شوید که لباس هایی که انتخاب می کنید، برای محل کارتان مناسب است، دفترچه ی راهنمای شرکت را مطالعه کنید. ممکن است شما ندانید که پوشیدن پیراهن آستین کوتاه یا کفش پاشنه بلند یا کتانی و یا … در شرکت شما توصیه نمی شود. پس دفترچه را به دقت بخوانید. سعی کنید لباس هایی بپوشید که اعتبار شما را زیر سوال نبرند.

 

از لباس های مناسب شرکت استفاده کنید

 

هر چیزی که همکارانتان نمی پوشند!
مقررات لباس پوشیدن از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است، حتی اگر این مقررات نانوشته است. بهتر است به نحوه ی لباس پوشیدن همکارانتان توجه کنید. کریستوفر کی لی، بنیانگذار PurposeRedeemed می گوید: به افراد توصیه می کنم استایل معمولی خود را کنار بگذارند و به فرهنگ محل کارشان توجه کنند. و به حد ومرزها توجه کنند. حتی اگر لباس تان به قدری نامناسب نباشد که مورد توبیخ قرار بگیرید، بازهم ممکن است نظر همکارانتان درباره ی شما تغییر کند.

 

به نحوه ی لباس پوشیدن همکارانتان توجه کنید

 

لباس های اهانت آمیز
به نوشته ها و طرح های روی لباس هایتان بسیار توجه کنید. تی شرت ها یا لباس هایی که طرح ها یا نوشته های اهانت آمیز یا غیر معمول دارند را به طور کل کنار بگذارید و آنها را برای آخر هفته هایتان نگه دارید.

 

تی شرت هایی که طرح ها یا نوشته های اهانت آمیز یا غیر معمول دارند را به طور کل کنار بگذارید

 

شلوارهای خیلی تنگ
فرقی نمی کند که کل روز را پشت میز می گذرانید، یا برای جلسه های مختلف از اتاقی به اتاق دیگر می روید. به هر حال نمی توانید بهترین عملکردتان را ارائه دهید، اگر در لباس تان راحت نباشید و نتوانید به راحتی حرکت کنید. شلوارهای تنگ در مواقع نشستن، مخصوصا برای مردها منجر به بیرون زدن پشت شان از شلوار می شود، که اصلا جلوه ی مناسبی ندارد.

 

شلوارهای تنگ در مواقع نشستن، منجر به بیرون زدن پشت شان از شلوار می شود

 

منبع : varune.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------