استفاده از رنگ ها با توجه به رنگ پوستمان 

پیدا کردن رنگ مناسب برای لباس,رنگ مناسب برای لباس

ابتدا رنگ پوستتان را تشخیص بدهید، بعد رنگ مناسب برای لباس را انتخاب کنید

 

پیدا کردن رنگ مناسب برای لباس و استایلی که دارید همیشه از بزرگترین مسائل هنگام خرید است. شاید گفتن اینکه فلان رنگ ها بیشتر به من می آید ساده باشد اما از حرف تا عمل فاصله بسیار است.

 

شاید برخی از شما بگویید انتخاب رنگ لباس که آپولو هوا کردن نیست، هر لباسی را می توانیم امتحان کنیم و خود را در آینه ببینیم. این حرف درست است اما وقتی از قبل بدانید می خواهید چکار کنید و باید به دنبال چه رنگ هایی باشید زمان کمتری را صرف خرید می کنید. از سوی دیگر خرید آنلاین لباس که یکی از چالش برانگیز ترین خریدها است نیز برایتان ساده تر می شود. بنابراین ارزشش را دارد که خود را به چند قانون شناخت رنگ ها مجهز کنید.

 

اول از همه خود را به دست راهنماهای آنلاینی که مثلا می خواهند در حقتان لطف کنند اما برعکسش را انجام می دهند نسپارید. اینکه چه چیزی به شما می آید را مُد تعیین نمی کند اینها فقط برای سرگرمی است!

 

دوم اینکه نگاهی به ساعد خود بیندازید تا بتوانید به خوبی تصمیم بگیرید که چه رنگ هایی پایه و اساس کمد لباستان را تشکیل دهند. باید ابتدا ببینید پوستتان چه رنگی است، سفید، متوسط، زیتونی، تیره. بعد از اینکه نوع پوست خود را تشخیص دادید کافیست به راهنمای پایین مراجعه کنید و نکاتی که در مورد انتخاب رنگ بر اساس رنگ پوستتان گفته را مطالعه کنید.

 

پوست سفید و روشن

موهای قرمز، بلوند یا قهوه ای روشن دارید؟ صورتتان کک دارد؟ در آفتاب تابستان خیلی سریع به دنبال سایه می گردید تا نسوزید؟

 

اگر پوستتان سفید روشن است استفاده از رنگ هایی که کاملا با آن در تضاد باشد می تواند فوق العاده به کارتان بیاید.

 

چه رنگ هایی بپوشیم؟

رنگ های تیره مانند خاکستری، قهوه ای، قرمز شرابی، سبز تیره، آبی دریایی و دیگر طیف های برجسته آبی همگی با پوستتان در تضاد هستند و استفاده از آنها بسیار عالی است.

 

رنگ هایی که نباید بپوشیم

اگر میخواهید شبیه مرده ها نباشید باید از رنگ های نرم و رنگ های روشن پرهیز کنید چون کاملا بی روحتان می کنند. این در مورد رنگ های خنثی نیز صادق است: به جای رنگ های سفید، بژ روشن و خاکستری روشن رنگ های غنی تری مانند شنی، شتری، خاکی و خاکستری تیره استفاده کنید.

 

رنگ قرمز نیز برای افرادی که صورتشان از سفیدی به قرمزی می زند مناسب نیست. اما اگر پوستتان فقط سفید است و خبری از قرمزی گونه ها نیست می توانید از طیف های پر رنگ قرمز استفاده کنید.

 

توصیه می کنم لباس های خود را بیشتر حول رنگ های تیره انتخاب کنید مانند آبی دریایی ( تیره )، قهوه ای و مشکی که بتوانید با رنگ های روشنتر ترکیبشان کنید. این بدان معنا نیست که فقط می توانید رنگ های خاصی به تن کنید بلکه می توانید همیشه با استفاده از ترکیب رنگ از دیگر رنگ ها نیز استفاده کنید.

 

نکاتی برای استفاده از لباس های رنگی,استفاده از لباس های رنگی

اگر پوستتان سفید روشن است استفاده از رنگ هایی که کاملا با آن در تضاد باشد می تواند فوق العاده باشد

 

پوست زیتونی و معتدل

اگر پوستی زیتونی دارید که به جای آفتاب سوختگی شبیه پوست های برنزه است یعنی می توانید از رنگ های زیادی استفاده کنید و خوش به حالتان است.

 

چه رنگ هایی بپوشیم؟

با اینکه بیشتر رنگ ها مناسب پوست های زیتونی و معتدل هستند می توانید با پوشیدن لباس هایی که رنگشان از رنگ پوستتان کمی روشنتر یا تیره تر است مطمئن شوید که انتخابی مناسب داشته اید.

 

برای مثال در تابستان می توانید از رنگ سفید و یا ترکیبی از رنگ های روشن خنثی استفاده کنید. من توصیه می کنم برای فصل های گرم بیشتر از ترکیب رنگ های روشن استفاده کنید و رنگ های تیره را برای فصل های سرد سال بگذارید.

 

رنگ هایی که نباید بپوشیم

از آنجا که پوستتان ته رنگ زرد یا سبز دارد از پوشیدن رنگ هایی که طیفشان به رنگ پوستتان نزدیک است پرهیز کنید.

 

چیزی که اینجا باید از آن پرهیز کنید این است که رنگ لباسو پوستتان حالتی یکدست به خود نگیرد. برای مثال ممکن است رنگ هایی مانند پسته ای، خردلی، زیتونی و قهوه ای مکا اصلا مناسبتان نباشند.

 

برای پوشیدن لباس های تمام سفید یا تماما روشن مطمئن شوید پوستتان به اندازه کافی برنزه است تا مانند افرادی که پوستی روشن و سفید دارند حالتی بی روح پیدا نکنید.

 

بهترین رنگ لباس, انتخاب بهترین رنگ لباس

اگر پوستی زیتونی دارید می توانید از رنگ های زیادی استفاده کنید و خوش به حالتان است.

 

پوست های تیره تر

درست مانند کسانی که پوستی با رنگ ملایم دارند این افراد نیز می توانند بدون نگرانی خاصی بیشتر رنگ ها را برای لباس های خود استفاده کنند.

 

چه رنگ هایی بپوشیم

رنگ پوست شما مناسب بسیاری از رنگ ها و طیف های مختلف آنها است و دیگر مانند کسانی که پوست سفیدی دارند لازم نیست نگران محو شدن در یک رنگ باشید. با این حال چند نکته وجود دارد.

 

می توانید به راحتی از رنگ های برجسته و براق استفاده کنید، برای مثال سبز یشمی یا آبی کبالت عالی هستند اما سعی کنید یک رنگ دیگر نیز وارد استایل خود کنید تا لباسهایتان حالت یکنواخت به خود نگیرد.

 

چه رنگ هایی نپوشیم؟

قهوه ای رنگی است که نباید زیاد به سمتش بروید و می تواند مانند اتفاقی که برای پوست های سفید و رنگ های روشن می افتد محوتان کند. قهوه ای به اندازه کافی با پوستتان تضاد ندارد در نتیجه لباستان دیده نخواهد شد چون با پوست یکی می شود.

 

با اینکه قهوه ای و آبی دریایی دو رنگ اصلی در کمد لباس های هر مردی هستند بهتر است آنها را در میان تنه به حداقل برسانید.

 

رنگ های مناسب پوست های روشن,راهنمای استفاده از لباس های رنگی

افراد با پوست تیره می توانند به راحتی از رنگ های برجسته و براق استفاده کنند

 

جدای توصیه هایی که در بالا ارائه شد همیشه حواستان به تعریف هایی که دیگران از رنگ های مورد استفاده تان می کنند باشد گاهی می توانید از همین نظرات در تشخیص رنگ هایی که بهترین ظاهر را با آنها دارید استفاده کنید.

 

همیشه به علایق خود اهمیت بدهید اگر رنگی هست که واقعا دوستش دارید بدون توجه به هر چیزی بروید آن را با اعتماد بنفس بپوشید.

 

منبع : bedunim.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------