گشتی در کمد یک مُدل حرفه ایزمان زیادی از حرفه‌ای شدن شغل مدلینگ در ایران نمی‌گذرد. عمر این حرفه در ایران به 10 سال نمی‌رسد ولی طرفداران زیادی پیدا کرده و پسران جوان زیادی، شانس خودشان را در این حوزه تجربه کرده‌اند.

 

در این صفحه سری به کمد مدل‌هایی می‌زنیم که شانس خودشان را در این حوزه امتحان کرده‌اند. این افراد بی‌شک تجربه‌های خوبی برای بازگو کردن به خوانندگان دارند و می‌توانند در خوش‌پوشی راهنمای شما باشند. علیرضا شاهین‌نیا، در چند سال اخیر با بیلبوردهای تبلیغاتی داتک و نوین‌چرم مهمان دیوارهای شهر بوده است. این صفحات را با او شروع کردیم که بیشتر از سایر افراد با این حوزه آشناست.

مردان مشکی پوش
چرم یکی از انتخاب‌های همیشگی برای روزهای سرد است. اگر یک کت چرم با کیفیت و خوش دوخت داشته باشید، می‌توانید چند سال پیاپی ست‌های شیکی با کت چرم خود بسازید. اگر اضافه وزن  به خصوص در ناحیه شکم ندارید، کت چرم کوتاه و اسلیم انتخاب خوبی است اما اگر چاق هستید، بهتر است سراغ کت‌های بلندتر بروید. با هر دو مدل می‌توانید ست‌های اسپرت شیکی فراهم کنید. این نکته را هم فراموش نکنید که چرم با کیفیت و تضمین شده، دوام و ماندگاری بالایی دارد، پس مدلی کلاسیک بخرید که چند سال قابل استفاده باشد.

چنین ترکیبی برای مردانی مناسب است که اندام مناسبی دارند. برای مردان چاق، چنین ستی زشت و ناخوشایند خواهد بود. شلوار جین و کتان هر 2 را می‌توانید با جین ست کنید. دست‌تان براي انتخاب رنگ هم باز است.

نگاهی به دنیای مد,تیپ نیمه اسپرت


آقایان این نکته را می‌دانند که هنگام پوشیدن کت کوتاه باید حتما در انتخاب کمربند دقت کنند چون در چنین ستی کمربند بیشتر خودش را نشان می‌دهد. در ست مشکی کمربند هم لزوما باید چرم باشد اما در صورت انتخاب شلوار جین آبی می‌توان کمربند قهوه‌ای سوخته هم استفاده کرد. کمربند چرم با سگک شیک از واجبات کمد آقایان است.

انتخاب ساعتی که قاب صفحه آن زرد باشد، به روز بودن شما را نشان می‌دهد. برای چنین ستی ساعت با بند چرم مناسب است ولی بند ساعت‌های کربنی هم این روزها زیاد شده است.

 

این ست دست شما را بازمی‌گذارد که با کفش نیمه اسپرت یا اسپرت بپوشید. برای پاییز و زمستان امسال، کفش‌های مردانه که تکه‌های جیر در آنها کار شده، وارد بازار شده‌ است.


مرد پولساز و پردغدغه
دستمال گردن، انتخاب خوبی برای  درست کردن یک ست نیمه‌رسمی در روزهای سرد است. استفاده از دستمال گردن میان آقایان جوان چندان باب نیست ولی شما می‌توانید، چه در محیط‌های اداری و چه مهمانی‌های رسمی با استفاده از دستمال گردن خوش‌سلیقگی خودتان را نشان دهید.

با استفاده از دستمال گردن شما از تیپ اسپرت خارج مي‌شويد و به جای پیراهن‌های اسپرت باید سراغ یک پیراهن رسمی بروید که نمونه بارز آن، پیراهن سفید یقه آهاردار است. چنین پیراهنی برای دستمال گردن مناسب است و از طرف دیگر دست شما را برای ست کردن باز می‌گذارد.

 

نگاهی به دنیای مد,تیپ نیمه اسپرت


جلیقه جیر، یکی از آن انتخاب‌هایی است که خوش‌سلیقگی شما را نشان می‌دهد. جلیقه مخملی تیپ شما را نیمه‌اسپرت می‌کند. برای چنین ستی شلوار کتان بهترین انتخاب است چون آنقدر اسپرت نیست که بتوانید از شلوار جین استفاد کنید و پوشیدن آن با شلوار پارچه‌ای رسمی هم از خاص بودن و اسپرت بودن ست کم می‌کند. انتخاب رنگ سرمه‌ای هم برای شلوار این ست، انتخاب هوشمندانه‌ای است. ترکیب قهوه‌ای، سفید و سرمه‌ای بسیار شیک است.

اگر چنین ستی را برای روزهای کاری استفاده می‌کنید، پس به یک کیف چرم هم احتیاج دارید. چرم بودن کیف مهم است چون شیک‌پوشی و خوش‌سلیقگی شما را نشان می‌دهد. اگر دنبال خوش‌پوشی هستید، بی‌شک یک کیف چرم برازنده دارید.

ساعت با بند چرم و رنگ معروف به طلای سرخ را تجربه کنید.


شما بپرسید
علیرضا شاهین‌نیا با سابقه چند ساله‌ای که در دنیای مادلینگ دارد، اینجاست. همیشه سؤالاتی درباره اين حوزه وجود داشته است.

وزن و قد مناسب براي مدل شدن چيست؟
هر برندي، معيارهاي خاص خودش را دارد و در کل تناسب بيشتر اهميت دارد. بعضي برندها سراغ مرداني با اندام درشت‌تر مي‌روند و بعضي برندها، مدل‌هاي لاغراندام را انتخاب مي‌کنند. هدف برند و گروه مخاطب آن، اين موضوع را مشخص مي‌کند. تنها نکته داشتن حداقل قد است که براي حضور در نمايش مد 184 سانتي‌متر است و وزن 75 کیلوگرم.

نگاهی به دنیای مد,تیپ نیمه اسپرت


اين درست است که مدل‌ها هميشه بايد رژيم‌هاي سخت غذايي را رعايت کنند و از خوردن بسياري از خوراکي‌ها منع مي‌شوند؟
يک مدل مي‌تواند خوراکي‌هاي دلخواه خودش را بخورد و در مقابل ساعات بيشتري ورزش کند تا کالري اضافي را بسوزاند و تناسب اندامش به هم نخورد اما اگر وقت لازم براي ورزش نداشته باشد، لزوما بايد رژيم‌غذايي خاصي را رعايت کند، چون حفظ تناسب‌اندام اهميت زيادي در اين حرفه دارد. رژيم غذايي هم باتوجه به فرد و مشخصات بدن او فرق مي‌کند، به همين دليل بايد تحت‌نظر متخصص باشد.

ست‌هاي لباس سليقه خودتان است يا کسي براي شما انتخاب مي‌کند؟
مدل يعني چوب لباسي متحرک که صاحب برند تعيين مي‌کند که چه بپوشد. شايد از يک مدل لباس در کمد فردی که آن را به نمايش گذاشته، نباشد اما به خواسته صاحب برند آن را مي‌پوشد. يک مدل بايد حداکثر تلاش خودش را بکند که محصول را به بهترين نحو ارائه دهد و هدفش از شرکت در يک نمايش مد يا عکاسي براي يک بيلبورد، معرفي محصول باشد نه خودنمايي.

 

منبع : مجله زندگی ایده آل

bartarinha.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------