ساقدوش عروس و داماد کیست؟ + مدل لباس ساقدوش عروس و داماد مدل لباس ساقدوش عروس, شیک ترین مدل لباس ساقدوش عروس

مدل لباس ساقدوش عروس و داماد

 

ساقدوش عروس و داماد

در مراسم عروسی برای زیباتر نشان دادن مراسم عروسی، عروس و داماد هر کدام ساقدوش هایی را در کنار خود دارند که در بیشتر مواقع از میان خویشاوندان نزدیک عروس و داماد انتخاب می شوند.

ساقدوش داماد یا شاه بالا یا شه باله که ترکی اش ساقدوش می شود به کسی گویند که قد و بالایش همسان داماد (شاه) و همچون او آراسته باشد و شب عروسی دوش به دوشش راه رفته و همراهش به خانه ی عروس برود.

 

ساقدوش کیست ؟

ساقدوش در ایران، فامیل درجه یک نزدیک عروس و داماد هستند و یا جدیدا از دوستان عروس و داماد انتخاب می شوند. معنی کلمه ساقدوش یا سولدوش یعنی کسی که شب عروسی دوش به دوش داماد راه رود، شاه بالا.

 

در مراسم عروسی برای زیباتر نشان دادن مراسم عروسی، عروس و داماد هر کدام ساقدوش هایی را در کنار خود دارند که در بیشتر مواقع از میان خویشاوندان نزدیک عروس و داماد انتخاب می شوند. ساقدوش ها در جشن عروسی در کنار عروس و داماد هستند و شور و هیجان جشن عروسی را چند برابر می کنند و نکات مهم را به عروس و داماد یادآوری می کنند.

 

برای زیباترشدن و شیک ترشدن مراسم عروسی، ساقدوش ها لباس های ست و یک مدل و یک رنگ به تن کنند.

 

ساقدوش های داماد کت و شلوارهایی کاملا هم رنگ بپوشند و در صورت تمایل هم رنگ کت و شلوار داماد باشد.

 

ساقدوش و وجود او در مراسم عروسی

وجود ساقدوش در مراسم عروسی الزامی نیست، اما امروزه بسیار مورد پسند واقع شده است و تمامی زوجین درصدد این هستند که حتما ساقدوش داشته باشند.

 

طراحی و دوخت لباس ساقدوش‌ها متناسب با جدیدترین مدل‌ها و ترکیب رنگ‌ها، توسط زبده‌ترین خیاط وطراحان برای سافدوش‌های عروس خانم وهم چنین کت شلوار و پیراهن‌های آراسته و زیبا و ست شده برای ساقدوش‌های داماد، به شیک‌ترین نحوممکن تدارک دیده شده است.

 

لباس ساقدوش های عروس

 

بعضی از وظایف مهم ساقدوش ها :

• صبح روزعروسی برای آماده کردن او برای مراسم حضور داشته باشید، آنها از دیدن اینکه ساقدوش‌هایشان به موقع آماده شده‌اند لذت خواهند برد.

 

• ساقدوش ها قبل از آماده شدن عروس و داماد، در تمامی مکان ها و موقعیت ها از جمله ‌آرایشگاه یا پوشیدن لباس باید همراه آن ها باشند. به علت استرس زیاد عروس و داماد در شب عروسی، وجود ساقدوش ها باعث آسودگی و اطمینان خاطر آن‌ عزیزان می شود.

 

• ساقدوش ها باید به همه ی کارهای مربوط به زوجین رسیدگی کنند. برای مثال از هدایا و وسایل ضروری عروس و داماد نگهداری کنند و به نیاز‌های عروس و داماد نهایت توجه را داشته باشند.

 

• داشتن لباس مناسب و ست با یکدیگر، جهت همراهی زوجین و داشتن آرامش واطمینان

 

• ساقدوش ها مسئول گرمی مجلس عروسی زوجین می باشند. در برخورد با مهمان ها همواره باید لبخند برلب داشته باشند. و به خانواده عروس و داماد برای بهتر اجرا شدن مراسم عروسی و پذیرایی مهمان ها کمک کنند.

 

• با آرامش و متنانت عروس و داماد را در هر مرحله همراهی کنند و با آن ها هم قدم شوند و شور و هیجان مراسم عروسی را حفظ کنید.

 

• لباس های ساقدوش ها، باید لباسی باشد که شکیل و درخور آن ها باشد. طبق رسم و رسومات لباس، کفش و گل ساقدوش ها بر عهده ی داماد است. اما اگر بودجه ای برای اینکار ندارید به ساقدوش های خود بگویید تا لباس های یک رنگ و مدل بپوشند.

 

نمونه هایی از مدل لباس های ساقدوش عروسی

 

مدل های ساده ی لباس ساقدوش

 

ایده هایی برای لباس ساقدوش عروس

 

ست لباس ساقدوش

 

جدیدترین مدل لباس ساقدوش

 

شیک ترین لباس های ساقدوش عروس

 

مدل های لباس ساقدوش عروس

 

دوخت لباس ساقدوش

 

مدل های لباس ساقدوش

 

لباس ساقدوش لمه

 

لباس ساقدوش عروس

 

لباس ساقدوش عروس

 

شیک ترین مدل لباس ساقدوش

 

مدل لباس ساقدوش

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------