در سالن تمرین و ورزش چه بپوشیم؟ 

لباس ورزشی با پارچه هایی که منعطف هستند، رطوبت را به خود نمی گیرند

 

• لباس هایی با جنس پارچه های ورزشی و مناسب تهیه کنید

پارچه هایی که منعطف هستند، رطوبت را به خود نمی گیرند، دمای بدن را کنترل می کنند و یا به بیان دیگر برای ورزش کردن درست شده اند، بدن شما را خشک نگه داشته و باعث راحت بودن شما در حین ورزش می شوند. البته همه پارچه های ورزشی یکسان نیستند، هر چه قدر که هزینه کنید متناسب با همان، جنسی با کیفیت بهتر یا بدتر می خرید.

 

• هنگام انتخاب لباس نوع تمرینتان را نیز در نظر بگیرید

تمرینات مختلف، لباس های مختلفی احتیاج دارند، پس قبل از این که لباستان را انتخاب کنید، تمرینتان را نیز در نظر بگیرید. مثلا اگر به کلاس یوگا می روید، یک لگین (شلوار کشی تنگ) یا شلوار مخصوص یوگا انتخاب کنید. شلوارک های آزاد که آستر دوزی داخلی دارند نیز مناسب تمرینات شدید کاردیو که پرش های زیاد دارند، هستند.

 

• در حین ورزش تی شرت پنبه ای نپوشید

شاید وسوسه شوید که از بین تی شرت های راحت پنبه ای که در طول هفته استفاده می کنید، یکی را انتخاب کرده و برای باشگاه بپوشید، اما لازم است تا بدانید که پوششی از جنس 100% پنبه اصلا برای ورزش هایی که درحین شان حسابی عرق می کنید، مناسب نیست. پنبه به راحتی رطوبت را جذب خود می کند و پیراهنتان سنگین و چسبنده شده که این می تواند باعث تحریک شدن پوستتان شود و در نهایت هم بعد از اتمام ورزشتان، بلافاصله سردتان خواهد شد. البته پوشیدن لباس های آزاد و راحت نیز توصیه می شود، البته نه لباسی که آن قدر گشاد و آزاد باشد که مدام مابین دستگاه های باشگاه گیر کند.

 

• موقع ورزش کردن  از جواهرات و ساعت استفاده نکنید

بسیاری از مردم یک سری اکسسوری خاص دارند که هیچ وقت آن را در نمی آورند. چه آن اکسسوری حلقه نگین دارتان باشد، چه یک گردنبند یادگاری و یا چه یک ساعت مچی خاص. با این وجود لازم است تا بدانید که ممکن است با ضربه خوردن به اکسسوریتان توسط یه جسم سنگین یا گیر کردن آن به یک دستگاه داخل باشگاه، ریسک آسیب دیدن آن بالا می رود. همچنین عرق کردن می تواند باعث زنگ زدگی و کثیف شدن فلز اکسسوریتان شده و در نهایت موجب تحریک پوستی و واکنش آلرژیک شما شود. پس اکسسوری هایتان را در منزل باقی بگذارید و یا قبل از تمرین از دست و گردن خود جدا کنید.

 

• پشت سر هم یک لباس را نپوشید

بیاید و با خودتان صادق باشید. چند وقت یک بار لباس های مخصوص به باشگاهتان را می شویید؟ خیلی اوقات ممکن است که در حالت عادی چندین و چند بار پشت سر هم بدون شستن یک لباس آن را بپوشید، اما زمانی که صحبت از لباس ورزشی است، این کار را انجام ندهید. زیرا آن لباس بوی بدن و عرقتان را گرفته و عرق بدنتان حسابی به خورد آن رفته است و قطعا هیچ کس دوست ندارد که بوی زننده آن به مشامش بخورد.

 

در حین ورزش از لباس های 100 درصد پنبه ای استفاده نکنید

 

• جوراب و کفشتان را نیز هوشمندانه انتخاب کنید

بسیار مهم است که کفش ورزشیتان، حسابی قالب پایتان باشد و با توجه به نوع ورزشتان، پایتان را به درستی پشتیبانی کند. به عنوان مثال کفش های رانینگ برای تمرینات کراس فیت مناسب نیستند و آن محافظت لازم را از کناره های پاهایتان نمی کنند. همچنین جوراب هایی که سایز پایتان نیستند نیز می توانند موجب ساییده شدن پاها و ایجاد تاول در پاهایتان شوند.

 

• برنامه داشته باشید و حرفه ای رفتار کنید

چه پسر باشید و با شلوار جین و دمپایی بین انگشتی به باشگاه بروید و یا چه دختر باشید و تاپ مخصوص ورزشتان را در منزل جا گذاشته باشید، پوشیدن لباس هایی که در طول هفته آن ها را استفاده می کنید، همه این ها نشان دهنده این هستند که خودتان هم نمی دانید که اصلا برای چه به باشگاه آمده اید و روال درست چیست؟

 

اکثر لباس های معمولی غیر استرچ هستد، پس آنها را کنار بگذارید و در حین ورزش از آنها استفاده نکنید. با عدم استفاده از کفش مناسب و لباس های نادرست، می توانید به خودتان صدمه بزنید.

در کل برای تمرینات و نوع پوشش خود برنامه لازم را داشته باشید و برنامه روزانه و مدونی برای نظافت، نظم و پاکیزگی آن ها در نظر داشته باشید.

 

• تیشرت یا تاپ ورزشیتان را در نیاورید. (مخصوص آقایان)

همیشه در باشگاه ها شخصی وجود دارد که به محض این که کمی گرمش می شود سریعا پیراهن یا تاپ ورزشی خود  را در می آورد. شما آن شخص نباشید! شما برای این که بدنتان را بسازید به باشگاه رفته اید، اما باشگاه جای نمایش اندام یا هیکلتان نیست. علاوه بر این با درآوردن تیشرتتان، به جای این که میکروب های باقی مانده از عرق سایر افراد که بر روی دستگاه ها باقی مانده اند، جذب پیراهن شما شوند، مستقیما جذب پوست شما می شوند.

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------