تازه های مد و مدگرایی

بهترین ترندهای لباس مردانه در سال 2021,ترندهای مد و لباس

بهترین ترندهای مد و لباس آقایان در سال 2021 با توجه به فصل

بهترین ترندهای لباس مردانه در سال 2021 تصور غلط رایجی که وجود دارد این است که پیروی مداوم از ترندها…

برای عروسی چه بپوشیم؟همه ما مي توانيم در اين مورد قضاوت كنيم كه چه چيزي براي پوشيدن در عروسي قابل قبول و مناسب است و چه لباسي بايد در كمد لباس ما بماند و در عروسي نپوشيم. با كارشناساني صحبت كردیم و در اينجا نكاتي ارائه شده كه به شما در مورد پوشيدن لباس در عروسي- يا عدم پوشيدن برخي از لباس ها- نکاتی گفته شده است.

 

همه ما به سني مي رسيم كه ناگهان متوجه مي شويم همه افرادي كه اطراف خود مي شناسيم در حال ازدواج هستند. بعضی از ما شاید حتی به روز عروسی خودمان نزدیک می شویم و بعضی از ما هنوز ازدواج نکرده ایم، ولی به عروسی های دوستان زیادی رفته ایم. از سی سالگی به بعد به نقطه ای در زندگی مان می رسیم که دیگر عروسی های زیادی دیده ایم و در آنها شرکت کرده ایم. به نظر مي رسد لباسی که در عروسی ها می پوشیم بايد نسبتا ساده باشد، اما شاید تعجب کنید که انتخاب لباسی که برای عروسی دیگران می پوشیم می تواند بسیار دشوار و پیچیده باشد.


صرف نظر از اين كه چه مدت از آخرین مراسم عروسی که در آن شرکت کرده اید گذشته، مروری بر لباس ها و اکسسوارهایی که می توانید در مراسم عروسی دیگران پوشیده و استفاده کنیم یا نکنیم، می تواند مفید باشد. به همین منظور با كارشناسان حوزه مد صحبت كرده ایم و در اينجا نكاتي آورده ایم كه می تواند به شما در مورد پوشيدن یا نپوشیدن بعضی لباس ها و استفاده از برخی اکسسوارها در مراسم عروسي دوستان یا اقوامتان مفید واقع شود.

لباس مناسب عروسی, راهنمای پوشش در عروسی

بيشتر لباس های تک رنگ و طرح های ساده مناسب شما است

 

بايد لباس های تک رنگ يا طرح هاي ساده انتخاب كنيد

ممكن است روز عروسي خودتان نباشد و فقط به عروسي فرد ديگري دعوت شده باشید، اما مي دانيد كه دوربين هايي از چپ و راست و همه طرف هستند كه از شما عكس مي گيرند، پس مي خواهيد كه زيبا باشید و در بهترين حالت ظاهر شويد. به منظور انجام اين امر، كارشناسان مد پيشنهاد مي كنند كه "بيشتر لباس های تک رنگ و طرح های ساده مناسب شما است." به علاوه در اين سناريو، لباس روشن گزينه مطمئن و درستی براي پوشيدن است.

با توجه به اين موضوع، سالها است كه این باور وجود دارد که باید از طرح هاي راه راه افقي دوري كنيم و از راه راه عمودي استفاده كنيم. اگر بخواهيم بلندتر و لاغرتر دیده شویم، مي توان با اطمينان گفت كه اصل عمومي همين است. ولی وقتی مي دانيم كه قرار است در چند عكس ديده شويم. خلاف اين قضيه درست است. همانطور كه مطالعات نشان می دهند، راه راه افقي در مقايسه با راه راه عمودي، حالت باریک تری به پیکر ما می دهند. اگر براي عروسي بعدی، قصد استفاده از طرح راه راه باريك ساده داريد، راه راه عمودی را کنار بگذارید و راه راه افقي را انتخاب كنيد.

 

حتماً دامنی تا نوک انگشتان پایتان بپوشید

با آنکه ممکن است لباس كوتاه یا دامن کوتاهی كه اخيراً آن را خریده اید، بسیار زیبا و جذاب باشد و به شما بیاید، اما عروسي، مكاني براي نشان دادن آن نيست. پس آن را در خانه گذاشته و به دنبال لباسي بلندتر و مناسب تر باشيد. پیراهن ها و دامن ها بايد طولشان تا نوك انگشتان پا باشد. از آنجايي كه شما در مراسم عروسی زياد مي نشينيد و بلند مي شويد، جالب نيست كه مرتب دامن تان را پايين بكشيد.

 

چيزي مناسب با محل مراسم انتخاب كنيد

اگر مي دانيد كه عروسي قرار است در كجا برگزار شود، مي توانيد از اين نكته استفاده كنيد كه چه چيزهايي در اين مكان مناسب پوشيدن است و چه چيزهايي مناسب پوشيدن نيست. اگر در اواسط تابستان قرار است در محوطه بيرون زير نور خورشيد بنشينيد، مي توانيد لباسي بپوشيد كه بسيار متفاوت باشد. بنا به نظر کارشناسان مد خارجی: مشخص بودن محل برگزاري مي تواند به شما كمك كند چه چيزي بپوشيد. رويداد مذهبي ممكن است نياز به پوشاندن موها و بازوهايتان داشته باشد يا لباس فضاي باز براي يك رويداد ساحلي مناسب خواهد بود."

پوشش مناسب عروسی,بهترین پوشش عروسی

مشخص بودن محل برگزاري مي تواند به شما كمك كند چه چيزي بپوشيد

 

از آنچه در کارت دعوت نوشته شده راهنمایی بگیرید

نکته مثبت اینجاست که حتي اگر چيز زيادي در مورد مراسمی كه قرار است در آن حضور يابيد نمي دانيد يا هنوز مطمئن نيستيد كه چه لباسي مناسب است، بيشتر دعوت نامه ها مي توانند اطلاعات بيشتری در این خصوص به شما بدهند كه ممكن است در زمان انتخاب لباس براي پوشيدن در آن مراسم، برایتان مفيد باشد.

 

شارون شواتزر، كارشناس بين المللي اتيكت در این باره می گوید: "محل و زمان عروسي را مد نظر قرار دهيد تا در مورد اينكه چگونه لباس بپوشيد تصميم گيري كنيد. اگر دعوت نامه نشان دهد كه مراسم در زمان غروب آفتاب برگزار می شود، پس مي دانيد كه بايد چگونه لباس بپوشيد. اگر دعوت نامه نشان دهد كه عروسي، بعد از ظهر است پس لباستان مي تواند غير جدي تر و غير رسمي تر باشد."

 

اين روزها در بعضی دعوت نامه ها، حتی تم و موضوعی برای مراسمی كه عروس و داماد ممكن است براي روز خاص شان بخواهند داشته باشند، معين شده است. اغلب لباس مناسب این مراسم (که بیشتر همراستا با فرهنگ غربی است) در چند طبقه قرار مي گيرد كه به "كروات سياه" مشهور است، یا می تواند لباس غير رسمي باشد يا لباس جدي و مهم. از نظر لباس رسمي، "كروات سفيد" در درجه بالاتری قرار دارد و نشان دهنده پوشش لباس بلند زيبا با طولي تا روي زمين است و "كروات سياه" نشان دهنده پوشيدن يك لباس بلند تا روي زمين يا لباس كوتاه است. شما لباس مناسب مهماني مي پوشيد، براي مناسبت غير جدي، يك لباس مهماني كافي خواهد بود و براي مهماني جدي، يك لباس آزاد ساده براي زير خورشيد تابستان مطلوب است. اگر اين نکات راهنما را دنبال كنيد، پس وضعيت تان براي انتخاب لباس روشن مي شود.

 

نمي توانيد اشتباها لباس غير مناسبي مانند لباس نسبتاً سياه بپوشيد

اغلب شنيده ايد كه هر خانمی حتما باید حداقل یک پیراهن کوتاه سياه (LBD) داشته باشد، و اين پیراهن را براي اكثر مناسبت ها مانند مهماني ها و دیگر مراسم، در كمدش آویزان كند. اما آيا LBD برای مراسم عروسي هم مناسب است؟ همانطور كه روشن است، اين لباس مناسب است!

یک کارشناس مد می گوید: "لباس کوتاه سياه مي تواند براي هر مناسبتي پوشيده شود و عروسي ها هم از اين قاعده مستثني نيستند. اگر در كمد لباستان یک پیراهن کوتاه مشکی نداريد، پس اين فرصت را به عنوان بهترين فرصت براي خريد در نظر بگيريد و لباس جديدتان را بخرید. بدانيد كه از اين لباس به اندازه كافي استفاده خواهيد كرد.

 

قوانین لباس پوشیدن در عروسی,قانون های پوشش در مراسم عروسی

لباس کوتاه سياه مي تواند براي هر مناسبتي پوشيده شود

 

كفش هاي راحت انتخاب كنيد

همانطور که می دانید پوشیدن کفش راحت در هر مراسمی یکی از اصول اتیکت عمومی است. طبیعتاً منظورمان پوشيدن كفش هاي صورتي روشن پياده روي تان براي عروسي نیست. بلكه منظورمان پوشيدن كفش خوب و زيبا يعني پوشيدن كفشي كه بتوانيد به راحتي چند ساعت آن را بپوشيد است. آليس هد، یک مدير برنامه ریزی و برگزاري عروسي در آمریکا پيشنهاد مي دهد كه "كفش هايي را انتخاب كنيد كه براي چند ساعت قابل پوشيدن باشد."

 

در حالي كه همه ما احتمالاً كفش هايمان را از زير ميز در خواهيم آورد و مجدد آن را براي رقصيدن در طول مجلس رقص خواهيم پوشيد، براي عروسي، بايد بدانيم که قضیه جدی تر است. او افزود كه «اين نكات، اتیكت و سبك را تركيب مي كند. اين اصلاً خوب نيست كه پايتان خسته شود و كفش تان را درآورده و در دستتان بگيريد يا انبوهي از كفش هاي كنار گذاشته در گوشه فضاي پذيرايي ايجاد كنيد.»

 

در حالي كه خريد كفش هاي پاشنه بلند براي برخي از مناسبت ها ممكن است وسوسه انگيز باشد، قبل از اينكه پول خود را دور بياندازيد، شديدا شما را تشويق مي كنیم كه در فروشگاه كمي قدم زده و ببينيد آيا مي توانيد به راحتي آنها را براي چند ساعت بپوشيد يا خير. اگر پاسخ خير است پس مجدداً در مورد خريد يك جفت كفش تخت فکر کنید كه با اين كار مي توانيد در بين عروسي و پذيرايي اين دو كفش تخت و پاشنه دار را عوض كرده و كفش اضافي را داخل ماشين قرار دهيد!

تکنیک های لباس پوشیدن در مراسم عروسی,شیک پوشی در مراسم عروسی

مي توانيد در بين عروسي و پذيرايي اين دو كفش تخت و پاشنه دار را عوض كنید

 

اگر عروسی یکی از اعضای خانواده است، رنگ های مشابه انتخاب كنيد

اغلب مي شنويم كه باید از رنگ هاي مشابه رنگ لباس فامیل درجه یک عروس اجتناب کنیم. اما اين موضوع هميشه درست نيست. کارشناسان مد می گویند: "براي عكس هايي با استايل هنرمندانه در مراسم عروسي اعضای درجه یک خانواده، لباس هایی با سايه هاي مشابه از يك پالت رنگی بپوشيد. برنامه ريزي آن زمان كمي مي برد. رنگ ها بايد با هم سازگار باشند اما کاملاً شبیه هم نباشند. طرح ها، موتیف ها و بافت هاي پالت رنگی معمولا به خوبي كارساز است."

 

اگر مطمئن نيستيد كه آیا می توانید اين كار را براي عروسي خانوادگي كه تاريخ آن در حال نزدیک شدن است، انجام دهید یا خیر، با عروس و داماد چك كنيد و ببينيد آيا اين چيزي است كه آنها دوست دارند یا خیر.

 

هميشه از سفيد دوري كنيد

يكي از مهمترین لباس هايی كه بايد از آن اجتناب كنيد لباسی به رنگ سفيد است. یک کارشناس مد در این باره می گوید: «همه لباس هاي سفيد و همه شلوارهاي سفيد برای پوشیدن در مراسم عروسی نامناسب هستند، مگر اينكه بطور ويژه از شما تقاضا شود تا اين رنگ را با عروس و داماد ست کنید. رنگ سفيد، رنگ بژ يا نخودي، كرمي، يخي سفيد يا هر لباسي كه مي تواند شبيه لباس عروس باشد را نپوشيد". اين موضوع را ساده بگيريد و ناراحت نشويد. اگر لباسی به رنگ سفيد برای پوشیدن در مراسم عروسی دیگران انتخاب کرده اید، به دنبال لباسی با رنگ جايگزين باشيد.

 

لباسی با پولک های زياد انتخاب نكنيد

در حالي كه ممكن است ديدن يك لباس زنانه قديمي آويزان در كمد لباستان كه فقط يكبار پوشيده شده است وسوسه انگيز باشد، اما باید به خاطر داشته باشيد كه اين فرصتي نيست كه به اين لباس، شانس ديگري براي پوشيدن و نمايش آن دهيد. از پولك هاي زياد آن خجالت بكشيد. کاریلو که یک کارشناس مد است می گوید: "لباس های پولکی نور زيادي را منعكس مي كنند و عكس گرفتن با لباس پر از پولك مشكل است."

يكي از استثنائات واضح براي اين قانون مي تواند در تمي باشد كه زوج در دعوت نامه عروسی خود انتخاب كرده اند. اما اين موارد نادرند و كم اتفاق مي افتند. پس احتياط كنيد و چيز ديگري انتخاب كنيد.

 

زياد خودتان را در معرض ديد قرار ندهيد

اين روز، روز خاص عروس و داماد است و توجه بايد به سمت آنها معطوف باشد. خودنمايي زياد يا پوشيدن لباس خيلي تنگ، اصلاً مناسب مهمان ها نيست، زيرا باعث دور كردن توجه از زوج خوشبخت و منحرف كردن توجه به سمت ديگران خواهد شد. استافورد، کارشناس مد، در این مورد می گوید: "لباس هايي كه بسيار خودنمایی می کنند، باعث انحراف توجه مي شوند."

عروسي ها اغلب محل توجه به عروس و داماد و اعضای خانواده آنها هستند، لباس هاي خيلی كلفت يا لباس های خيلي نازک نيز برای این گونه مراسم، نامطلوب و غير پسنديده هستند. زماني كه شک داريد، بهترين قانون امتحان شده اين است كه همرنگ جماعت شويد و زياد جلب توجه نكنيد!

راهنمای پوشش در عروسی, شیک پوشی در عروسی

خودنمايي زياد يا پوشيدن لباس خيلي تنگ، اصلاً مناسب مهمان ها نيست

 

مراقب باشيد كه زيور آلات زيادي استفاده نكنيد

در حاليكه استفاده از چند قطعه جواهر يا زيور آلات هماهنگ با لباستان خوب و زيبا است، اصل بر اين است كه استفاده از آنها بايد ساده باشد. شواتزر، کارشناس مد، می گوید كه "زيور آلات بايد زينت دهنده و نشان دهنده ظرافت باشد. زيور آلات بسيار بزرگ، براق يا رنگي مي تواند باعث انحراف توجه افراد از مراسم شود."

 

لباس هاي مجلسي قديمي تان را نپوشيد

لباس هاي قدیمی تان که برای دوران نوجوانی است، چه تجملاتي و زيبا باشند يا نباشند (كه به عدم پوشيدن آنها تاكيد زيادي مي كنيم) نبايد برای عروسی پوشيده شوند. "به خاطر داشته باشید كه لباس های چند سال پیش یا لباس هایی که به دوران نوجوانی یا اوایل جوانی تان مربوط می شوند، براي زماني بود كه مي خواستيد بدرخشيد، پس اين لباس ها جلب كننده توجه در عروسي هستند، یعنی جايي كه همه توجه متعلق به عروس است. در اين شب نيازي نيست همانند يك ستاره بدرخشيد."

 

كيف دستی يا كيف پول بزرگ با خود به عروسی نياوريد

ما خانم ها عادت داريم كه هر چيزي كه نياز داريم را با خود و در كيفمان به همراه ببريم. داروهاي ضد درد، پد بهداشتی، عينك آفتابي و كيف پولمان فقط چند مورد از چيزهاي زيادي هستند كه همواره با خود اين ور و آن ور مي بريم. اين كار براي رفت و آمدهای روزانه مشكلی ندارد، اما زماني كه در عروسی حضور پيدا می كنيد، نيازي به اكثر آنها نداريد و اين خرت و پرت ها را باید در خانه يا در ماشين قرار دهيد.

شواتزر در این باره می گوید: "كوچكترين كيف دستي و كيف را از میان کیف هایتان انتخاب كنيد. از آوردن كيف بزرگ و سنگين و اقلام غير ضروري خودداري كنيد."

بهترین پوشش عروسی,لباس مناسب عروسی

كوچكترين كيف دستي و كيف را از میان کیف هایتان برای مراسم عروسی انتخاب كنيد

 

استثنائاتي ممكن است وجود داشته باشد

بديهي است که همواره استثنائاتي براي بسياري از اين قوانين وجود خواهد داشت. اگر عروس و داماد، لباس خاصي را درخواست كنند يا تم خاصي را ذكر كنند، برخي از اين نكات مي تواند كمك كننده باشد اما براي اكثر عروسي هايي كه ممكن است در آن حضور يابيد، اين قوانين امتحان شده و ثابت شده اند. زمانيكه براي انتخاب لباسي شك داريد، اگر مي بينيد استرس داريد، به دوستانتان پيام دهيد در مورد اينكه چه چيزي بيشتر مناسب شما است یا از اين نکات راهنما استفاد كرده و چيزي را انتخاب کنید كه با توجه به نکات بالا از همه گزینه ها مطلوب تر باشد.

 

منبع : bartarinha.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------