درآمد نجومی نویسنده هری پاتر فاش شد/ هر لغت ۴۶ میلیون تومان!اخبار,اخبار هنری,نویسنده هری پاتر
نویسنده مجموعه کتاب‌های "هری پاتر" برای هر لغت نسخه "هری پاتر و سنگ جادو" ۱۵۶۰ پوند (حدود ۴۶ میلیون تومان) درآمد داشته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، مطالعات اخیر موسسه انگلیسی آکادمی دانش که درباره پرفروش‌ترین کتاب‌های نویسندگان زنده جهان تحقیق می‌کند، نشان می‌دهد، جی کی رولینگ، نویسنده مجموعه کتاب‌های "هری پاتر" برای هر لغت نسخه "هری پاتر و سنگ جادو" ۱۵۶۰ پوند درآمد داشته است.

 

هری پاتر و سنگ جادو، اولین نسخه از مجموعه آثار هری پاتر است که در سال ۱۹۹۷ منتشر شد و تا کنون بیش از ۱۲۰ میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رسیده است. مجموع درآمد رولینگ نیز از فروش این کتاب ۱۲۰ میلیون پوند بوده است. این کتاب ۷۶ هزار و ۹۴۴ لغت دارد که با احتساب مبلغ ۱۲۰ میلیون پوند، او تاکنون برای هر لغت ۱۵۶۰ پوند دریافت کرده است.

 

طبق مطالعات موسسه آکادمی دانش، سه کتاب از مجموعه هری پاتر در میان فهرست ۱۰ نویسنده زنده دنیا که درآمد بالای از هر لغت کتاب دارند، قرار گرفته است. هری پاتر و سنگ جادو در رده نخست پرفروش‌ترین کتاب‌های یک نویسنده زنده قرار دارد.

 

سخنگوی آکادمی دانش در این خصوص گفت: ما کتاب‌های پرفروش نویسندگان زنده جهان را تجزیه و تحلیل کردیم و دریافتیم که کتاب هری پاتر و سنگ جادو پردرآمدترین کتاب یک نویسنده زنده است که برای هر لغتش ۱۵۶۰ پوند کسب درآمد کرده است.

 

کتاب هری پاتر و تالار اسرار از این نویسنده ۵۵ ساله در جایگاه سوم این فهرست قرار دارد. رولینگ در ازای هر لغت از این کتاب ۸۹۰ پوند درآمد دارد. هری پاتر و زندانی آزکابان نیز در جایگاه هشتم قرار گرفت و برای او هر کلمه ۴۳۵ پوند درآمد کسب کرد.

 

کتاب "کیمیاگر" اثر پائولو کوئلیو، نویسنده برازیلی، که ۶۵ میلیون نسخه فروش داشت، برای هر کلمه ۱۳۰۰ پوند درآمد کسب کرد و در جایگاه دوم قرار گرفت. کتاب او ۴۵ هزار لغت دارد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------