شقایق دهقان و سه قربانی اسید پاشی در تئاتر شهرزادشقایق دهقان،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی
سه تن از قربانیان اسیدپاشی در یک برنامه نمایشنامه‌خوانی، روایتهای پیچیده و دردناک خود را از آنچه برایشان رخ داده، با مخاطبان در میان می‌گذارند.

به گزارش ایران آرت، این برنامه روز شنبه دوم بهمن ماه در تئاتر شهرزاد برگزار می‌شود که طی آن نمایشنامه «جان سوخته» به نویسندگی و کارگردانی مهتا محدث با نقش‌خوانی شقایق دهقان نمایشنامه‌خوانی خواهد شد و پس از آن روایت‌های سه تن از قربانیان اسیدپاشی توسط خود آنان ارایه می‌شود.

 

«جان سوخته» یک تک‌گویی درباره قربانیان اسیدپاشی است و در کنار این نمایشنامه‌خوانی، سه تن از قربانیان این پدیده شوم هم روایت‌های خود را ارایه خواهند داد.

 

مهتا محدث، کارگردان این برنامه، بر اساس اتفاقاتی که برای این سه قربانی اسیدپاشی رخ داده، روایت‌هایی را تنظیم کرده که با اجرای آنان ارایه می‌شود.

 

آن گونه که محدث پیش از این به ایسنا گفته است این روایت‌ها بسیار پیچیده‌اند و با آنچه تاکنون شنیده‌ایم و حوادثی نظیر اسیدپاشی‌های اصفهان تفاوت بسیار دارند.

 

این برنامه با حضور جمعی از هنرمندان تئاتر و سینما برگزار می‌شود و در همین راستا هنرمندان حاضر نامه‌ای را هم به مجلس شورای اسلامی ارایه خواهند کرد.

 

تاکنون آثار گوناگونی در قالب فیلم، عکس و ... درباره موضوع اسیدپاشی و حمایت از قربانیان آن ساخته شده است ولی این بار هنرمندان سعی دارند علاوه بر اجرای یک اثر هنری، پیگیری قانونی هم در این زمینه داشته باشند و هدف نهایی آنان تدوین لایحه منع خرید و فروش اسید به صورت آزاد است.

 

مهتا محدث، کارگردان جوان تئاتر که پیش‌تر هم برنامه‌های خیریه دیگری برگزار کرده است، در برنامه جدید خود در کنار هنرمندان مدعو، نگین حقیقت، وکیل دادگستری را هم دعوت کرده تا در کنار هنرمندان، ماجرای تدوین لایحه قانونی شدن خرید و فروش اسید را پیگیری کند.

 

این نامه در همان روز برنامه در اختیار هنرمندان حاضر قرار می‌گیرد و در روزهای بعدی نیز پیگیری خواهد شد تا بعد از جمع‌آوری اسامی و امضاها، به مجلس ارایه شود.

 

تمام عواید این برنامه نمایشنامه‌خوانی به «لیلا» یکی از قربانیان اسیدپاشی تعلق می‌گیرد که برای عمل جراحی خود به کمک نیاز دارد.

 

نمایشنامه «جان سوخته» ساعت ۱۸ روز شنبه دوم بهمن ماه با حضور جمعی از هنرمندان تئاتر و سینما در تئاتر «شهرزاد» روخوانی می‌شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------