ستاره های ترک در «حریم اردوغان»بعد از بی‌خبری از کیوانچ تاتلیتوگ و موضع‌گیری علیه این بازیگر از سوی مقامات دولتی، اولین کسی که به معترضان پیوست، حاليت ارگنچ بود. او به همراه همسرش، برگوزار کورل، سردمدار حضور بازیگران این مجموعه در میدان تقسیم استانبول شد.

بعد از بی‌خبری از کیوانچ تاتلیتوگ و موضع‌گیری علیه این بازیگر از سوی مقامات دولتی، اولین کسی که به معترضان پیوست، حاليت ارگنچ بود. او به همراه همسرش، برگوزار کورل (که در حریم سلطان نقش کوتاهی بازی کرده است)، سردمدار حضور بازیگران این مجموعه در میدان تقسیم استانبول شد تا در حمایت از مردم و محند، دست به فعالیت بزند اما این فعالیت‌ها تنها به دلیل حمایت نبود. او کینه‌ای دیرینه از رجب طیب اردوغان داشت و حالا بهترین فرصت برای انتقام‌جویی بود. قبل و بعد این ماجرا را از دست ندهید.

ستاره های ترک ,اردوغان , حریم اردوغان

اردوغان علیه «حریم سلطان»
تقریبا یک سال پیش بود که رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه از سریال «حریم سلطان» به شدت انتقاد کرد. اردوغان با اشاره به اینکه تصویری که از سلطان سلیمان در این سریال نمایش داده می‌شود، به هیچ وجه با تصویر واقعی این سلطان عثمانی مطابقت ندارد، گفت: «اجداد ما به هیچ وجه اینطور نبودند. ما چنین سلطان سلیمانی که در سریال تصویر شده، نمی شناسیم. در این سریال سلطان سلیمان فردی خوشگذران تصویر شده که فقط در قصر است اما واقعیت این است که ۳۰ سال از زندگی سلطان سلیمان در پشت اسب گذشته است.» او همچنین از سازندگان این مجموعه تلویزیونی انتقادهای تند و تیزی کرد: «من همین‌جا در مقابل ملت از سازندگان و شبکه تلویزیونی نمایش‌دهنده این سریال به شدت انتقاد و این اقدام آنها را محکوم می‌کنم و امیدوارم قوه قضائیه ترکیه به وظایف خود در قبال ادامه پخش آن عمل کند.» اردوغان با ارائه طرح شكايت خود به مجلس اين كشور نسبت به نمايش چهره‌اي مخدوش‌شده از اين پادشاه عثماني رسما وارد عمل شد تا كارگردانان اين سريال تركيه‌اي از سر همبندي آن و ساخت قسمت‌هاي پاياني و در نتيجه اتمام اين سريال تا پايان خرداد سال جاري خبر دهند.

 

انتقام سلطان سلیمان از نخست‌وزیر
انتقادهای تند اردوغان از «حریم سلطان» اگرچه منطقی، درست و بجاست اما باعث شد کینه‌ای در دل دست‌اندرکاران این سریال نسبت به این نخست‌وزیر شکل بگیرد. بیش از همه هم این حالیت ارگنچ بود که در نقش سلطان سلیمان، حسابی دیده و معروف شده بود. به محض ورود سلطان سلیمان میان مردم معترض، خیلی‌ها به یاد ضرب‌المثل قدیمی افتادند: «کوه به کوه نمی رسه ولی آدم به آدم می‌رسه!»  اگرچه ارگنچ، در دفاع از محند، همکار مشهورش وارد گود شده بود، اما انتقامگیری شخصی هم در این اعتراض‌ها بی‌تاثیر نبود. در شرايطي كه كارشناسان سياسي تركيه، اردوغان را به تلاش براي ايفاي نقش اول سريال تركيه‌اي «حريم سلطان»، در صحنه سياسي واقعي متهم مي‌كنند، اعتراضات گل درشت بازیگر این نقش در سریال، خیلی جالب توجه است.

 

سلطان بلندگو به دست
اعتراض سلطان سلیمان به همین جا ختم نشد. او در روز سوم حضورش میان مردم، ضمن دفاع از کیوانچ تاتلیتوگ، بلندگو به دست گرفت وخطاب به دولت این کشور گفت: «تنها راهی که بتوانید این مشکل را حل کنید، این است که از طرز رفتارتان دست بردارید و به جای آن به صدای مردم گوش دهید. شما باید راهکاری داشته باشید که حرف‌های معترضان شنیده شود.» او در میان تشویق مردم فریاد زد: «خشونت را تمام کنید و به جای آن به مردم گوش دهید و سعی کنید حرف‌ها و خواسته‌های‌ آنها را بفهمید.»

ستاره های ترک ,اردوغان , حریم اردوغان

سلطان سلیمان پشت مهند درآمد
حالیت ارگنچ، در ابتدای پیوستنش به جنبش مردمی ترکیه، از کیوانچ تاتلیتوگ حمایت و تهدید کردن او به برخورد جدی و قانونی را متهم کرد. حالیت متولد اردیبهشت است. مردی که دیر ناراحت می‌شود ولی اگر ناراحت شود، دنیا را به هم می‌ریزد و تهدید یکی از هم‌صنفی‌هایش او را حسابی ناراحت کرده بود. او به عنوان یک اردیبهشتی حرفه‌ای، با کارهایی که می‌کند، اسد پرجنب و جوش و عقرب آتشین مزاج را هم در تعجب می‌گذارد. به همین دلیل است که در اعتراض، حتی از مهند به عنوان یک آبانی، پیشی گرفت.

 

سلطان با ماست، اردوغان برو
وقتی حالیت ارگنچ، تصمیم گرفت در دفاع از مهند و مردم ترکیه وارد میدان شود، تنها نبود. حضور به همراه همسرش، خیلی زود تبدیل به تیتر یک رسانه‌های ترکیه شد. او همچنین گروه زیادی از بازیگران و عوامل این سریال را به میدان تقسیم آورده بود تا در کنار معترضان در برابر نیروهای پلیس مقاومت کنند. حضور حالیت ارگنچ در میدان تقسیم باعث شادی مردم شد و مردم حاضر در میدان تقسیم با شعار «سلطان با ماست، اردوغان برو» نشان دادند که از حضور این بازیگر چقدر خوشحال هستند. در کنارحالیت ارگنچ، مهمت گونسور که نقش شاهزاده مصطفی و پسر سلطان را در «حریم سلطان» بازی می‌کند، حضور داشت اما بازیگر نقش سلطان سلیمان با حضور مستمر در میدان تقسیم در میان مردم چهره‌اي‌ ویژه‌ به نظر می‌رسید.

 

سلطان: مهند مرد بزرگی است
حالیت ارگنچ اما حتی کارش در حمایت از اعتراض‌های مردم را به حضور در میدان تقسیم میان شلیک گاز اشک‌آور و استفاده از ماشین‌های آبپاش محدود نکرد. در حالی که رجب طیب اردوغان، نخست وزیر و رهبر حزب «عدالت و توسعه» (آک پارتی) معترضان را اوباش خوانده که قصد ضربه زدن به اقتصاد را دارند، سلطان سلیمان دست به قلم شد و در نامه‌ای به مقامات این حزب انتقاد خود را از خشونت علیه مردم اعلام کرد. بازیگر نقش سلطان سلیمان در این نامه سرگشاده به مقامات حزب عدالت و توسعه از جمله رجب طیب اردوغان توصیه کرده شرایط این کشور را بهتر ببینند و جلوی خشونت‌ها علیه مردم را بگیرند. البته او همزمان از حمایت از مهند دست برنداشت و در صفحات مجازی‌اش، شروع به تاختن به مقامات وزارت فرهنگ کرد. او جایی نوشت: «هر چیزی را می‌توانم تاب بیاورم جز اهانت به یک هنرمند. اگر مقابل این اهانت‌ها و تهدیدها ایستادگی نکنیم، گریبان خودمان را هم می‌گیرد. کیوانچ تاتلیتوگ، مرد بزرگی است که در کنار مردمش ایستاده.»

 

امضا: سلطان سلیمان!
حالیت ارگنچ در نامه‌ سرگشاده‌اش اینها را نوشته: «هیچ وقت در زندگی‌ام دست به خشونت نزده‌ام و دستم روی کسی بلند نشده است. همیشه آدم آرام و خونسردی بوده‌ام و کسانی که من را می‌شناسند می‌توانند این مسئله را حتی در سخت‌ترین شرایط و بدترین مشکلات زندگی من تصدیق کنند. به دليل اینکه همیشه فکر کرده‌ام که حرف زدن و فهمیدن همدیگر تنها راه حل مشکلات است. راه من همیشه اینطور بوده است. خشونت نیروهای پلیس و نحوه برخورد آنها ناعادلانه است. این نوع خشونت در هیچ زمانی توجیهی ندارد. من از ابتدای ناآرامی‌ها با چشم‌های خودم استفاده بیش از اندازه و بی‌مورد از خشونت را از طرف نیروهای پلیس دیدم. مسئله‌ای که باعث شد مردم در خیابان‌ها مقاومت کنند و اعتراض‌ها گسترده‌تر شود. استفاده از گاز اشک‌آور،اسپری فلفل و ماشین‌های آبپاش فقط باعث شد ناآرامی‌ها بیشتر شده و درهای مساجد،خانه‌ها و مغازه‌ها برای کمک به مردم باز شود.مغازه‌ها و رستوران‌ها در نیمه شب باز شدند تا به مردم پناه دهند. پزشکان به صورت داوطلبانه میان مردم آمدند تا مجروحان را درمان کنند و تاکسی‌ها به صورت داوطلبانه معترضان را به بیمارستان‌ها می‌رساندند. اگر مردم با خشونت پلیس موافق بودند و آن را تایید می‌کردند این صحنه‌های کمک به مخالفان دیده می‌شد؟ بهتر است کمی از نزدیک‌تر ماجرا را ببینید. کسانی را که در خیابان‌ها هستند، بشناسید و جلوی خشونت علیه کسانی را که برادرها،خواهرها،مادران و پدران شما هستند، بگیرید.»

ستاره های ترک ,اردوغان , حریم اردوغان

آيا بازیگر نقش سلطان سلیمان بیش از اندازه روی شهرتی که از سریال «حریم سلطان» به دست آورده، حساب باز کرده است؟
مردم چه گفتند؟
با اینکه مردم نسبت به برخورد و توهین به کیوانچ تاتلیتوگ، تقریبا هم نظر بودند اما از تب تند حالیت ارگنچ، چندان حمایت نکردند. اگرچه خیلی‌ها از مردمی بودن سلطان سلیمان خوش‌شان آمد اما عده‌ای هم او را به رفتاری عوام‌فریبانه و سوء‌استفاده از شرایط برای کسب محبوبیت بیشتر متهم کردند. عده‌ای هم گفتند او خودش را به مهند چسبانده تا به اندازه او مشهور شود. هر چند حالیت در جریان اعتراض‌های مردم ترکیه تلاش کرد نقش یک ستاره طرفدار مردم را بازی کند اما رفتار او مورد تایید همه هم قرار نگرفت. گروهی از منتقدان این بازیگر با انتقاد از حرکت او و حرف زدنش با بلندگو میان مردم حاضر در میدان تقسیم او را به زیادی مهم فرض کردن خودش متهم کردند. آنها گفتند که بازیگر نقش سلطان سلیمان بیش از اندازه روی شهرتی که از سریال «حریم سلطان» به دست آورده، حساب باز کرده است و با سوء‌استفاده از موقعیت خود می‌خواهد تبدیل به یک چهره سیاسی شود.

 

نبرد گلادیاتورها در میدان تقسیم
تقریبا همه در ترکیه ماجرای کل کل همیشگی کیوانچ و کنان را می‌دانند. دو بازیگر محبوب ترکیه‌ای که با سریال‌های این کشور به اوج شهرت رسیده‌اند. یکی از دستاویزهاي رقابت دائمی این دو بازیگر، میزان محبوبیت‌شان است. طرفداران ازل معتقدند او محبوب‌ترین بازیگر مرد این کشور است و طرفداران محند، چشم‌های روشن و نقش‌های عاشقانه‌ای را که بازی کرده، دلیلی بر پرطرفدارتر بودن او نسبت به ازل می‌دانند. درست مثل کل کل استقلالی‌ها و پرسپولیسی‌ها در ایران، هواداران هر کدام از این بازیگرها، او را محبوب تر می‌دانند. یکی دیگر از دلایل کل کل این 2بازیگر، مدل بودن هر دوست. اما رقابت این دو نفر و هواداران‌شان به همین جا ختم نمی شود. این کل کل جلوه‌های مختلفی داشته و دارد. کل‌کلی که حتی پایش به ماجرای بحران‌های ترکیه هم باز شده است. بعد از تحت پیگرد قرار گرفتن مهند و ماجرای اعتراضاتش، ازل هم ساکت ننشست. اما نه در حمایت از او. ازل، راه رقابتی تازه را پیدا کرد! داستان این رقابت جذاب است. راند به راند پیش برویم.

 

راند اول: قد کی بلندتره؟
اولین بار وقتی کل کل این دو نفر جدی و رسمی شد که برنامه تلویزیونی «شو کلوب» (یکی از برنامه‌های شبکه ترکیه که با پاپاراتزی هایش، وارد زندگی شخصی و خصوصی چهره‌ها می‌شود) و آن را مطرح کرد. چه جوری؟ خیلی ساده؛ این برنامه سنگ بامزه‌ای را وسط انداخت: «ازل قدبلندتر است یا محند؟»، همین سؤال باعث شد طرفداران هر کدام از این بازیگران، در سراسر ترکیه دست به کار شوند. یک روز آمار کسانی که می‌گفتند ازل قدبلندتر و در نتیجه خوش تیپ تر است، بیشتر بود و فردا طرفداران مهند و آراي‌شان از جناح روبه‌رو پیشی می‌گرفت. این کل کل 2، 3 هفته ادامه داشت تا سرانجام «شوکلوب» اصل ماجرا را لو داد: «ازل با 189 سانتی متر قد، یک سانتی متر از مهند بلندتر است!» مهند هم سخت نگرفت و در صفحه شخصی اش در اینترنت نوشت: «سانتی مترها، کم یا زیاد نمی توانند کیفیت، محبوبیت و جذابیت را زیر سؤال ببرند.» البته ازل این حرف مهند را نشنیده گرفت تا خیلی رقیب را جدی نگرفته باشد. البته قد واقعی هر کدام از این بازیگران در هر کدام از سایت‌های هنری، متفاوت اعلام شده است.

ستاره های ترک ,اردوغان , حریم اردوغان

راند دوم: رقیب عشقی
هیچ رقابتی بدتر از رقابت عشقی نیست. ازل و مهند در این زمینه هم يكدیگر را بی‌نصیب نگذاشتند. ازل نامزدی داشت به نام «اوزگه آک بولوت» که یکی از مدل‌های معروف ترکیه است. این دو نفر مدتی پیش، از هم جدا شدند و حرف‌وحدیث‌ها شروع شد. این بار کتاب کل کل ازل و مهند وارد فصل تازه‌ای شد. پاپاراتزی‌ها و حرف‌های درگوشی، خبرهای بدی داشتند! در یک شب تعطیل، نامزد ازل، به یک کافه می‌رود و در آن کافه، با فردی دیگر صمیمی می‌شود. عکس‌ها و خبر این اتفاق خیلی زود به دست ازل و نامزدی شان، به پایان می‌رسد. اما هواداران ازل به چیزی مشکوکند: پاپاراتزی‌هایی که این عکس‌ها را شکار کرده اند، از طرف چه کسی اجیر شده بودند؟ خیلی زود، همه نگاه‌ها به سمت مهند می‌رود. اما این تردید، خیلی زود رنگ باخت چون منبع جدی و قابل اعتمادی نداشت. جالب اینکه خیلی‌ها در جدایی ازل از نامزد قبلی اش، باز هم حس می‌کردند که پای مهند در میان است. نامزد قبلی ازل، «زینب بشرلر» بود. کسی که از نظر ظاهر شباهت زیادی به اوزگه آک بولوت داشت. زینب، یکی از بازیگران سریال «عشق و جزا» بود. بعد از جدایی اول ازل، مهند درباره عشق گفته بود: «من به عشق در یک نگاه اعتقاد ندارم، چون محکوم به جدایی است.»  او در حال حاضر مجرد است.

 

راند سوم: مدل برتر
ازل و مهند هر دو مدل هستند. ازل برای برندهای معروف جهانی مدل خوبی بوده و مهند هم هست. اما معروف ترین برندهایی که این دو نفر مدل‌شان بوده اند، کنزو و ماوی بوده است. ازل، به دلیل ظاهر رسمی تر و چهره جدی ترش به نسبت محند، مدل کنزوست. در پاساژهای الهیه هم اگر چرخی بزنید، پوسترهای بزرگ ازل را درعکس‌های تبلیغاتی کنزو خواهید دید. از طرف دیگر محند، مدل ماوی بوده و جین‌های بسیار خوش ترکیب این برند را تبلیغ می‌کرده است. اما چه شد که این دو نفر، مدل شدند؟ خانواده کیوانچ، با تلاش زیاد او را برای تحصیل به یک مدرسه خصوصی فرستادند و در آنجا بود که استعداد کیوانچ در رشته ورزشی بسکتبال شکوفا شد و در این راه به سرعت پیشرفت کرد. ولی در ادامه به دلیل بیماری پدرش مجبور شد به همراه خانواده‌اش به استانبول نقل مکان کند. او در بسکتبال آنقدر پیشرفت کرد که به تیم «فنرباغچه» پیوست. در زمانی که کیوانچ تاتلیتوگ بازیگر نقش مهند به سختی درگیر بازی بسکتبال بود، مادرش عکس‌های او را برای یک آژانس مدلینگ ای‌میل کرد و از آنجایی که پسرش صاحب قد و بالای بلند و ظاهری زيبا بود، خیلی زود به عنوان مدل به استخدام آن کمپانی درآمد و برای دنبال کردن حرفه مدلینگ به فرانسه رفت. حرفه مدلینگ در فرانسه باعث شهرت کیوانچ تاتلیتوگ شد و او موفق شد در سال ۲۰۰۲ جایزه بهترین مدل ترکیه را از آن خود کند و به مسابقات جهانی راه یابد. از طرف دیگر کنان، تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه «فنی ییلدیز» استانبول، در رشته ریاضی به پایان رساند و خودش وارد کار مدلینگ شد.

 

راند چهارم: سن و سال
یکی دیگر از عرصه‌های رقابتی برای این دو بازیگر، ماجرای سن و سال‌شان است. کنان ایمیرزالی اوغلو در ۱۸ ژوئن سال ۱۹۷۴ در روستای اوچم (Üçem) در حومه آنکارا به‌دنیا آمد. یعنی او الان 39 ساله است و در آستانه 40 سالگی. از طرف دیگر، کیوانچ تاتلیتوگ در سال ۱۹۸۳ و در ۲۷ اکتبر در خانواده‌ای فقیر و در شهر آدانا ترکیه به دنیا آمد. یعنی تازه 30 ساله است. همین اختلاف 10 ساله باعث شده که طرفداران محند، آینده را از آن او بدانند و معتقد باشند که ازل به زودی از میدان به در می‌شود. از سوی دیگر، طرفداران ازل می‌گویند، حالا که او 40 ساله است، تازه به اوج مردانگی رسیده و می‌تواند به سرعت برق و باد، رقیبان کم‌تجربه تر را پشت سر بگذارد.

ستاره های ترک ,اردوغان , حریم اردوغان

راند پنجم: رقابت سیاسی مهند و ازل
در ماجرای بحران‌های ترکیه، مهند خیلی زود در تظاهرات مردمی شرکت کرد. وقتی از او درباره رقیبش که هنوز به کمک مردم نیامده بود، پرسیدند، گفت: «به هر حال کله آدم‌های قد بلند از میان کله مردم بیشتر دیده می‌شود و ممکن است در درگیری ها، کله شان زودتر مورد هدف قرار بگیرد»! او با این جمله ازل و شجاعتش را نابود کرد و کینه‌ای را که سر ماجرای قد و قواره داشت را به ميان آورد، اما ازل هم آنقدرها مظلوم کنار ننشست. او که برای کار مدلینگ به خارج از ترکیه سفر کرده بود، با بازگشت به کشورش بلافاصله به مردم پیوست. او روزی که اعلام شد 6 نفر از نیروی پلیس خودکشی کرده‌اند، طعنه‌ای اساسی به مهند زد: «لابد چهره‌ای آشنا و چشم‌های روشن بعضی‌ها را در میان مردم دیده اند و خودشان را برایش کشته اند!» او این تکه را مستقیما به مهند انداخت. چون مهند چند وقت پیش اعلام کرده بود که در ظاهرش، چشم هایش را خیلی دوست دارد چون به نظرش خیلی چشم‌های خوشرنگ و زیبایی هستند! بعد از ماجرای تهدید محند، ازل نه به شکل مستقیم بلکه از طریق سایت‌های طرفدارانش، این شائبه را ایجاد کرد که ماجرای پیگرد قانونی و مجازات و ممنوع الکاری، از طرف خود مهند سر زبان‌ها افتاده است تا در کنار اعتبار هنری، پیشینه مردم دوستی و فعالیت سیاسی را برای خودش دست و پا کند.

 

چهره‌های تلویزیونی ترکیه با ماجرای مهند و اعتراضات مردمی چه کردند؟
علاوه بر حالیت ارگنچ (سلطان سلیمان) و کیوانچ تاتلیتوگ (محند) و کنان ایمیرزالی اوغلو (ازل)، دیگر اهالی سینما و تلویزیون هم در جمع مردم ترکیه حاضر شدند تا از اعتراضات‌شان حمایت کنند. البته خیلی‌ها معتقدند، حضور ابتدایی مهند باعث شد پای بقیه هم به میدان تقسیم باز شود و علیه سیاست‌های رجب طیب اردوغان شعار دهند. هرچند تهدید و تحت فشار قرار دادن مهند هم در کشیدن چهره‌ها به عرصه سیاست و مخالفت ورزی‌ها بی تاثیر نبوده است. حضور آنها را با عکس نوشت‌هایی از آنها دنبال کنید. کیفیت عکس‌ها به دلیل ممنوعیت عکاسی در تظاهرات و تصویربرداری با دوربین موبایل است.

 

جانسو دره را با نقش کلیدی‌اش در سریال «ازل» می‌شناسيد. او متولد 1980 است. این روزها او در نقش فیروزه خاتون در «حریم سلطان» مشغول بازی است اما گویا نقش «آیسان» در سریال «ازل» برایش بیشتر مهم بوده. او امسال با فیلمی به اسکار رفته بود.

ستاره های ترک ,اردوغان , حریم اردوغان

یکی از بازیگرانی که به تشویق حالیت ارگنچ و همسرش در تظاهرات اعتراض آمیز شرکت کرد، سلما ارگچ است. او در «حریم سلطان» نقش خواهر سلیمان را بازی می‌کند به نام خدیجه سلطان. او متولد 1978 است و دورگه آلمانی-ترکیه‌ای است. او یک طراح و دکتر روانشناس است. خدیجه سلطان درباره ماجرای هنرمندان در صفحه شخصی اش نوشت: «او را می‌ستایم که به ما نشان ‌داد می‌توانیم بیرون از استودیو هم تاثیرگذار باشیم.»

 

«لیلا هزال کایا» متولد 1990 است و از طرفداران دو آتشه تیم فوتبال بشیکتاش. او به ترکی، انگلیسی و ایتالیایی مسلط است. او در تظاهرات با گرفتن پلاکاردی در دست دیده می‌شود. پلاکاردی که روی آن نوشته شده: «استانبول تو تنها نیستی»؛

 

يكي ديگر از كساني كه در تظاهرات به جمع مردم و ديگر هنرمندان پيوست، دمت اوگار است. او هم در دفاع از مهند حرف‌‌هاي جدي زده يعني بازيگري كه با هم در سريال «كوزي گوني» همبازي بوده‌اند. جالب اينكه او در تظاهرات، پلاكاردي دست گرفته بود كه روي آن نوشته شده بود: «اگر در مقابل بي‌عدالتي سكوت كنيد، به همراه حقوق، آبروي خود را نيز از دست مي‌دهيد.»

ستاره های ترک ,اردوغان , حریم اردوغان

«بیرجه آکالای» متولد ۱۹۸۴ از دیگر بازیگرانی است که به جنبش مردمی در ترکیه پیوسته است. او فارغ التحصیل رشته تئاتر و فیلمنامه نویسی از دانشگاه استانبول است و سال ۲۰۱۱ با مرات آنلمیش (بازیگر نقش یوسف در سریال «شمیم عشق») ازدواج کرد. یکی از شوخی‌های این روزها در ترکیه درمورد نبودن مرات آنلمیش (یوسف)، همسرش در کنار او در این تظاهرات است. بعد از ازدواج این دو نفر، اختلافاتی میان‌ آنها باعث شده بود که تا پای طلاق بروند اما جدا نشدند. نبودن یوسف در کنار حوا در تظاهرات، شایعاتی را مبنی بر طلاق این دو نفر مطرح کرده است.

ستاره های ترک ,اردوغان , حریم اردوغان

بوراک اوزچیویت، از بازیگرانی است که با «حریم سلطان» خیلی طرفدار پیدا کرد. او در نقش «مالکوچ‌اوغلو بالی خان»، اتاقدار مخصوص سلطان ظاهر شد. وی در این تظاهرات، بعد از حرف‌های حالیت ارگنچ (سلطان سلیمان) به دفاعی تمام قد از او و مهند و در انتقاد به برخورد نادرست با هنرمندان پرداخت. از او در این روزها تبلیغ روغن موتور ماشین، در ترکیه بسيار ديده مي‌شود.

ستاره های ترک ,اردوغان , حریم اردوغان

لامیا هم از دیگر بازیگرانی است که وظیفه خود دانسته با مردم ترکیه همراه شود. «آسیل تاندوگان» متولد 1979 است. او متولد ترکیه است و در جنبش‌های مردمی در این کشور که اطراف میدان اصلی رخ داده، حاضر شده است.

ستاره های ترک ,اردوغان , حریم اردوغان

منبع:bartarinha.ir

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022