آخرین اخبار فرهنگی - هنری


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

هشدار مدیرعامل «خانه سینما» درباره فاصله داراها و ندارها در سینما

مراسم نکوداشت‌های بیست و یکمین جشن سینمای ایران (خانه سینما) در ایوان شمس برگزار شد. به گزارش مهر، مراسم نکوداشت سینماگران…


«انتقام جویان» به یک قدمی «آواتار» رسید اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,انتقام جویان
فیلم «انتقام جویان: آخر بازی» تنها ۷ میلیون دلار تا رسیدن به رکورد «آواتار» به عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما فاصله دارد. 

به گزارش ایسنا به نقل از ورایتی، «انتقام جویان: آخر بازی» محصول استودیو مارول کمپانی دیزنی ۲.۸ میلیون دلار به فروش خود اضافه کرد تا فروش جهانی این فیلم ابرقهرمانی به ۲.۷۸ میلیارد دلار برسد و تنها ۷.۸ میلیون دلار تا شکست رکورد ۲.۷۸۸ میلیارد دلاری «آواتار» پس از بیش از یک دهه و تبدیل شدن به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای جهان فاصله دارد.

 

«انتقام جویان: آخر بازی» تاکنون ۸۵۱ میلیون دلار از فروش جهانی خود را از گیشه سینمای آمریکا و ۱.۹ میلیارد دلار آن را نیز از گیشه بین‌الملل به دست آورده است که در این میان چین با ۶۲۹ میلیون دلار بهترین بازار خارجی این فیلم بوده و پس از آن بریتانیا (۱۱۴ میلیون دلار)، کره جنوبی (۱۰۵ میلیون دلار)، برزیل (۸۵ میلیون دلار) و مکزیک ۷۷ میلیون دلار قرار گرفته‌اند.

 

«انتقام جویان: آخر بازی» دنباله «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» (۲۰۱۸) و همچنین «انتقام‌جویان» (۲۰۱۲) و «انتقام‌جویان: عصر اولتران» (۲۰۱۵) است و بیست و دومین فیلم در دنیای سینمایی مارول است که برادران «روسو» آن را با فیلمنامه‌ای مشترک از «کریستوفر مارکوس» و «استیون مک‌فیلی» کارگردانی کرده‌اند.

 

«رابرت داونی جونیور»، «کریس ایوانز»، «مارک رافلو»، «کریس همسورث»، «اسکارلت جوهانسون»، «جرمی رنر»، «دان چیدل»، «پل راد»، «بری لارسون»، «ردلی کوپر» و «جاش برولین» از بازیگران این فیلم ابرقهرمانی هستند.

 

در طول تمام ادوار سینما تاکنون تنها ۵ فیلم موفق به فروش بالغ بر دو میلیارد دلار شده‌اند که به ترتیب «آواتار» (۲.۷۸۸ میلیارد دلار)، «انتقام جویان: آخر بازی» (۲.۷۸ میلیون دلار)، «تایتانیک» (۲.۱۸۷ میلیون دلار)، «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» (۲.۰۶۸ میلیارد دلار) و «انتقام جویان: جنگ ابدیت» (۲.۰۴۸ میلیارد دلار) هستند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------