واقعیاتی گفته‌نشده درباره‌ی بچه‌های فراوان مدونا>مدونا خود در مصاحبه‌ای در سال جاری در این مورد چنین گفته است: «هیچ مدل زنده‌ای از من در این مورد وجود ندارد، زیرا هیچ کسی کاری که من می‌کنم را انجام نمی‌دهد؛ و این به نحوی ترسناک است... بعنوان مادری تنها برای ۶ فرزند، به خلاق بودن و هنرمند بودن و فعال بودن در حوزه سیاسی ادامه می‌دهم، برای داشتن صدا، برای انجام تمام کار‌هایی که انجام می‌دهم. خب منظورم این است که هیچ کسی در شرایط من قرار ندارد» 

 تصور صنعت موسیقی مدرن بدون مدونا بسیار دشوار است. بر اساس برآورد‌ها تعداد آلبوم‌های به فروش رفته این خواننده مشهور و سنت‌شکن به ۲۰۰ میلیون نسخه در سراسر جهان رسیده و او توانسته در طول دوران فعالیتش سه بار برنده جایزه گرمی شده، ۲۵ آهنگش در میان ۱۰ آهنگ برتر قرار گرفته و حتی یک جایزه گلدن گلوب نیز بدست آورد. علیرغم موفقیت‌های فراوان، اما شاید بتوان مادر بودن را بزرگ‌ترین دستاورد این خواننده دانست. در واقع او همانند خوانندگی‌اش، سبکی خاص در مادر بودن دارد که می‌تواند سرمشق بسیاری از مادران باشد.

 

 اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی, مدونا

مدونا خود در مصاحبه‌ای در سال جاری در این مورد چنین گفته است: «هیچ مدل زنده‌ای از من در این مورد وجود ندارد، زیرا هیچ کسی کاری که من می‌کنم را انجام نمی‌دهد؛ و این به نحوی ترسناک است... بعنوان مادری تنها برای ۶ فرزند، به خلاق بودن و هنرمند بودن و فعال بودن در حوزه سیاسی ادامه می‌دهم، برای داشتن صدا، برای انجام تمام کار‌هایی که انجام می‌دهم. خب منظورم این است که هیچ کسی در شرایط من قرار ندارد».

 

مدونا ۶ فرزند دارد: دو فرزند بیولوژیکی به نام‌های لوردس لئون و روکو ریچی و ۴ فرزند خوانده به نام‌های دیوید باندا، مرسی جیمز و دوقلو‌های استر و استلا اموال. البته که بزرگ کردن فرزند در چنین شرایطی کار دشوار بوده و بدون دردسر و رسوایی ممکن نیست. این شما و این واقعیاتی گفته نشده در مورد فرزندان مدونا.

 

مدونا یک مادر بسیار سختگیر است 

مدونا همواره به خاطر سنت‌شکنی‌ها و درنوردیدن مرز‌ها شناخته می‌شده است. با این وجود وی در یک عرصه از زندگی خود بسیار سختگیر بوده و ولنگاری‌های دیگرش در آن دیده نمی‌شود و آن بزرگ کردن فرزندانش است. او قوانین سختگیرانه‌ای را برای فرزندانش در نظر گرفته که اغلب با ناخشنودی آن‌ها مواجه می‌شود. در یک مصاحبه در سال ۲۰۰۵ با مجله نیوزویک، ملکه پاپ به هیچ یک از فرزندانش اجازه تماشای تلویزیون یا خواندن مجلات را نمی‌داد. آن‌ها همچنین اجازه خوردن شیر و بستنی را نداشتند. وی همچنین تنبیهات سختی را برای فرزندانش در نظر می‌گرفت.

 

برای مثال گفته می‌شود در صورتی که دختر بزرگش لباس‌های کثیفش را در خانه رها می‌کرد یا هنگام انداختن آن‌ها در ماشین لباسشویی ایجاد کثیفی می‌کرد تمامی آن لباس‌ها توسط مادرش ضبط می‌شد. این موضوع باعث شد که لوردس لئون مجبور شود تنها یک لباس را برای ساعات مدرسه‌اش بپوشد تا اینکه به گفته مدونا «درسش را یاد گرفت». همچنین گفته می‌شود که لئون حق رنگ کردن موهایش را نداشت، دستکم تا ۱۴ سالگی در حالی که مدونا خود به خاطر مو‌های رنگ کرده بلوندش شناخته می‌شود. بدین ترتیب به نظر می‌رسد که مدونا قوانینی را برای فرزندانش اجباری کرده که خود آن‌ها را رعایت نمی‌کند.

 

روکو ریچی از دست مامان مدونا فرار کرد

 اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی, مدونا

 

روکور ریچی، فرزند مدونا از شوهر سابقش، گای ریچی، بعد از این که ظاهراً خانه مادرش در آمریکا را ترک کرده و برای زندگی با پدرش به لندن رفت باعث یک درگیری حضانت بزرگ بین پدر و مادر خود شد. ظاهراً روکو در یکی از تور‌های مادرش نقش رقصنده جایگزین را بر عهده داشت و به اعتراف خود مدونا، پسرش علاقه زیادی به اجرا روی صحنه نداشت: «وقتی ۱۴ سال دارید مامان چندان دوست داشتنی نیست». به نظر می‌رسد که روکو واقعاً رقصندگی را دوست نداشته است، زیرا به ادعای دیلی میل در میانه تور و بعد از این که مادرش تلفن همراهش را از او گرفت فرار کرده و به لندن آمد و موضوع به اینستاگرام و وقت‌گذرانی بیش از حد در اینترنت مربوط می‌شده است.

 

در ادامه روکو حتی از بازگشت به خانه مادری‌اش برای دوران تعطیلات نیز خودداری کرده تا این که مدونا مجبور شد دست به دامان دادگاه شود و بدین ترتیب بود که قاضی دستور بازگرداندن روکو نوجوان به خانه مادرش را داد. اما روکو به خانه بازنگشته و این موضوع باعث درگیری مدونا و گای ریچی بر سر حضانت او شد. این دو در نهایت در سال ۲۰۱۶ بر سر این مسئله به توافق رسیدند و روکو نزد پدرش ماند هر چند در دورانی که گای ریچی در لندن نباشد، مدونا به لندن آمده تا مراقب پسرش باشد. ظاهراً او با این کار می‌خواهد از انتشار تصاویر پسرش در حال سیگار کشیدن و میگساری جلوگیری کند.

 

مدونا در تمام طول دوران دستگیری روکو به خاطر مواد مخدر در کنار او بود 

بعد از فرار از تور مدونا، روکو حقیقتاً وارد یک مرحله شورشگرانه نوجوانی شده که البته از مادرش به ارث برده بود. در سال ۲۰۱۶، همان سالی که تصاویری از روکو در حال مصرف مواد مخدر و میگساری زیر یک پل توسط پاپاراتزی‌ها منتشر شد، پلیس او را به خاطر داشتن مقداری حشیش دستگیر کرد. ماجرا با شکایت همسایگان شروع شد که ظاهراً بار‌ها روکو را در حال سیگار کشیدن یا مصرف مواد مخدر دیده بودند.

 

چند بار به او در این زمینه اخطار داده شد تا اینکه یک بار پس از نزدیک شدن نیرو‌های پلیس به او، روکو بسته‌ای را از جیبش درآورده و دور می‌اندازد و بعد‌ها بقایای حشیش روی لباس او و مقداری ماریجوانا نیز در کیف او پیدا می‌شود. در آن دوران روکو در محله زندگی خود به چهره مشهوری تبدیل شده بود و البته نه برای کار‌های خوبش. به گفته همسایه‌ها، او همیشه مشکوک به نظر می‌رسید. اگر چه روکو به زندان انداخته نشد، اما مجبور شد که در کلاس‌های توجیهی مواد مخدر شرکت نماید. در تمام این دوران مدونا از پسرش حمایت می‌کرد و در مصاحبه‌ای با آسوشییتدپرس در این باره چنین گفت: «من پسرم را خیلی دوست دارم. برای اینکه حمایتی که او نیاز دارد را به او بدهم دست به هر کاری خواهم زد».

 

به فرزند‌خواندگی پذیرفتن دیوید ریشه در تراژدی دارد

 اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی, مدونا

مدونا پسرش دیوید باندا را در سال ۲۰۰۶ به فرزندخواندگی پذیرفت، اما گذشته این پسر ریشه تراژیکی دارد. به ادعای روزنامه گاردین، اهل روستایی به نام لیپونگا در غرب مالاوی با تنها ۳۰۰ نفر جمعیت بوده است. خواهر و برادرانش- گارنت و بابل- هر دو پیش از رسیدن به سن سه سالگی جانشان را از دست می‌دهند. گارنت به دلیل مالاریا و در سن دو سال و هشت ماهگی جان داد و دومی نیز در ۱۸ ماهگی و به دلیل یک بیماری نامعلوم درگذشت. دیوید حتی مادرش را نیز نمی‌شناخت، زیرا او نیز تنها ۶ روز پس از بدنیا آمدن دیوید درگذشت.

 

همین موضوع بود که باعث شد پدرش، یوهان باندا، پسرش را به یتیم‌خانه بسپارد. در هنگام مرگ همسرش، باندا هنوز حدود ۱۰.۰۰۰ کواچا (خدود ۷۶۵ دلار) به پدر و مادر همسر خود به خاطر مهریه بدهکار بود به همین دلیل آن‌ها در بزرگ کردن نوه خود به او کمکی نکردند. یوهان که در مزرعه شخصی پیاز و گوجه فرنگی خودش کار می‌کرد حتی توان تامین شیر پسربچه خردسالش را نداشت. به خاطر مراقبت از فرزندش و اینکه او نیز به سرنوشتی مشابه دیگر فرزندانش دچار نشود، یوهان پسرش را به یک یتیم‌خانه دارای کلینیک درمانی مستقر سپرد تا در صورت بیمار شدن به او رسیدگی شود. با این وجود، او دو بار در هفته و سوار بر دوچرخه ۵۰ مایل را برای دیدن پسرش می‌پیمود.

 

او بعد‌ها به روزنامه گاردین در این باره چنین گفت: «ما رابطه بسیار نزدکی با فرزندمان داشتیم. هر وقت یتیم‌خانه را ترک می‌کردم دیوید گریه می‌کرد». در هنگام نوشتن این مقاله، یوهان شرایط خوبی دارد و همانند مدونا پیانو می‌نوازد.

 

مدونا برای به فرزندخواندگی پذیرفتن دیوید برخی قوانین را دور زد 

وقتی که مدونا دیوید را به فرزندخواندگی پذیرفت این کار او در ابتدا با جنجال‌هایی روبرو شد. به ادعای روزنامه گاردین، بر اساس قوانین کشور مالاوی برای این که یک خارجی بتواند کودکی در این کشور را به فرزندخواندگی بپذیرد باید دستکم ۱۸ ماه در این کشور اقامت داشته و سپس اجازه خواهد داشت آن کودک را همراه خود ببرد. در طول این مدت بر رفتار شخص متقاضی فرزندخواندگی نظارت خواهد شد تا از مناسب بودن تمام شرایط او برای پذیرفتن آن کودک اطمینان حاصل شود، اما ظاهراً مدونا این فرآیند را طی نکرده است، زیرا به نحوی موفق شده که این قوانین سختگیرانه مالاوی در زمینه فرزندخواندگی را دور بزند.

 

او نه تنها توانست فرزندخواندگی یک پسربچه که دارای بستگان زنده بود را بدست آورد که در مالاوی بسیار غیرمعمول بود بلکه برای مدت مذکور نیز در مالاوی ساکن نشد. بر اساس رأی موقتی یک قاضی، مدونا می‌توانست در صورت رضایت پدر دیوید، او را با خود به ایالات متحده بیاورد بدون این که کسی مانع وی شود. ۱۸ ماه بعد مدونا همراه با شوهر سابقش، گای ریچی، به مالاوی بازگشت و فرزندخواندگی دیوید به طور رسمی اعلام شد. اگر چه این فرزندخواندگی کاملاً قانونی بود، اما با قانون اساسی مالاوی همخوانی نداشت و به همین دلیل گروه‌های مدافع حقوق بشر به آن اعتراض کردند.

 

اما نظر مدونا در مورد فرزندخوانده‌اش کاملاً متفاوت بود و در مصاحبه خود با اپرا وینفری در این باره چنین گفت: «در مالاوی هیچ قانونی برای فرزندخواندگی وجود ندارد و از جانب مددکار اجتماعی‌ام به من هشدار داده شد از آنجایی که هیچ قانون مشخصی در این زمینه در مالاوی وجود نداشتند، همزمان با ماجرای ما قوانینی در این مورد در حال شکل‌گیری بود».

 

عموی مرسی جیمز فکر می‌کند که مدونا او را گول زده است

 اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی, مدونا

مدونا در اوایل دهه ۲۰۱۰ برای فرزندخواندگی دوم خود از مالاوی دست به کار شد، اما این بار کار بسیار دشوارتر از قبل بود. گفته می‌شود به دلیل اینکه در آن دوران مدونا به تازگی از ریچی جدا شده بود، دولت مالاوی فرزندخواندگی مرسی جیمز را مناسب مدونا نمی‌دید. در آن دوران مرسی از مالاریا رنج می‌برد و مدونا تیمی از وکلا را استخدام کرد که این پرونده را به دادگاه عالی مالاوی کشاندند تا بتوانند فرزندخواندگی او را انجام دهند.

 

ظاهراً عموی مرسی جیمز نیز با این موضوع موافق نبوده و می‌خواسته با برادرزاده‌اش در تماس بوده و او را به خانه بازگرداند. با وجود اینکه مرسی برای دیدار‌های فرهنگی به مالاوی سفر داشت، اما خانواده‌اش در جریان این سفر‌ها قرار نداشتند. همچنین مادربزرگ مرسی نیز در صحبت با رسانه‌ها در سال ۲۰۱۶ از مدونا خواهش کرد که اجازه دهد او برای آخرین بار با نوه خود ملاقات داشته باشد. مادر واقعی مرسی تنها ۸ روز پس از بدنیا آوردن او درگذشت و مادربزرگش تنها به این دلیل که توان بزرگ کردن او را نداشت او را به مدونا داد، اما فکر می‌کرد که او و نوه‌اش بعد از فرزندخواندگی نیز در تماس خواهند بود. اگر چه مدونا دختر خوانده‌اش را به ملاقات خانواده واقعی‌اش نمی‌برد، اما گفت می‌شود که ۸.۵ میلیون دلار برای برنامه‌های آموزشی کودکان در مالاوی کمک کرده است.

 

لوردس لئون با خاطر تمیز نکردن مو‌های بدنش مورد انتقاد قرار گرفت 

لوردس لئون نسخه کوچک مادر خود است هر چند امروز ۲۰ و چند سال سن دارد. او که فرزند مدونا و کارلوس لئون، مربی تناسب اندام سابق مدونا، است در آرایش کردن و تمیزی یک عادت مشترک با مادرش دارد و آن این است که کلیشه‌های تمیزی زنانه را دنبال نکرده و مو‌های زائد بدنش را تمیز نمی‌کند. مدونا در مصاحبه‌ای گفته بود که وی مو‌های زیربغلش را به نشانه شورش در مقابل کلیشه‌های دخترانه و زنانه تمیز نمی‌کرده است. او می‌گوید برای نشان دادن اعتراض خود به اینکه زنان برای جلب توجه مردان باید رفتار‌های خاصی داشته باشند از تمیز کردن مو‌های زائد بدنش سر باز می‌زده است.

 

ظاهراً انگیزه لئون نیز برای این کار چندان متفاوت از مادرش نیست، زیرا شخصیت تند و زمختی مانند مادرش دارد. بار‌ها تصاویری از او با پا‌های دارای مو و در لباس بیکینی با زیربغل‌های تمیز نشده دیده شده است. این رفتار‌ها به نحوی تکرار شد که در حساب اینستاگرامش او را به زیاده‌روی در تفکرات فمنیستی و تلاش برای دور کردن مردان از خود با مو‌های زائد بدنش متهم کردند. اما لئون نیز مانند مادرش به این انتقادات توجهی نکرده و در مصاحبه با مجله ووگ در این باره چنین گفت: «من خودم نیز این دردسر را داشته‌ام، جایی که بدن زنان چنان عمومی شده است که همه کس احساس می‌کنند باید در مورد آن نظر بدهند. وقتی کسی خود را ادای کسی که نیست را در نمی‌آورد او را دوست دارم».

 

و، اما داستان دوقلو‌های استلا و استر

 اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی, مدونا

در سال ۲۰۱۷، مدونا دوقلو‌هایی را و این بار باز هم از مالاوی به فرزندخواندگی پذیرفت. ظاهراً ایده فرزندخواندگی این دو پس از آنکه مدونا به بی‌خانمانی و آوارگی کودکان بسیاری در مالاوی پی برد تصمیم به این کار گرفت و با خود گفت: «چرا آشپزخانه من پر از کودکان در حال رقصیدن نیست؟».

 

ظاهراً این دو رابطه خوبی با حرفه مادرشان داشته و با پوشیدن کلاه گیس‌های و لباس‌هایی شبیه او خوشگذرانی می‌کنند. مدونا در مصاحبه‌ای ادعا کرده که فرزندان بزرگترش اهمیتی به شهرت او نمی‎‌دهند، اما دوقلو‌ها آن را جذاب می‌دانند. مدونا در این باره چنین گفته است: «امروز دوقلو‌های ۶ ساله من به من گفتند، ماماان همه از ما می‌پرسند که آیا مدونا مادر شماست؛ و ما به آن‌ها می‌گوییم نه، خانم ایکس مادر ماست». خانم ایکس (Madame X) عنوان چهاردمین آلبوم مدونا است.

 

 

برترین‌ها 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------