برندگان جشنواره «عکس۵» معرفی می‌شوند اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی, رجشنواره عکس۵
دبیرجشنواره «عکس۵» از اعلام برندگان این جشنواره همزمان با سالروز تولد عباس کیارستمی و نصب مجسمه این کارگردان شهیر در زیر تک درخت خبر داد.

به گزارش ایرنا؛مهدی شادی‌زاده در این باره گفت: قرار بود مجسمه عباس کیارستمی اسفند ماه سال گذشته در زیر تک درخت معروف در شهرستان آرو نصب شود که به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا این کار به تعویق افتاد در نتیجه تصمیم گرفتیم این مجسمه را تبدیل به یک عنصر فرهنگی در قالب یک جشنواره کنیم.

 

وی افزود: با اینکه کرونا کار را به زمان دیگری موکول کرده است ولی تصمیم گرفتیم جشنواره «عکس ۵» را هر سال همزمان با تولد کیارستمی برگزار کنیم که علاقه‌مندان و هنرمندان می توانند آثار خود را ارسال کنند. همچنین هیئت سیاست گذاری به این نتیجه رسیدند که اول جشنواره برگزار شود و یکم تیر ماه همزمان با تولد عباس کیارستمی برندگان اعلام  شوند و بعد از اتمام جشنواره مجسمه این کارگردان بزرگ در زیر تک درخت نصب شود.

 

این کارگردان ادامه داد: این جشنواره امسال درباره عکس های دوران قرنطینه است و شامل ویدئو آرت و عکس می شود که رده سنی خاصی برای این جشنواره در نظر نگرفتیم.

 

دبیر جشنواره «عکس ۵» در ادامه تاکید کرد: همچنین با همکاری موزه سینما مانند مجسمه ای که قرار است در زیر تک درخت نصب شود و عنوان آن  دست طلای عباس کیارستمی است روز یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه سال جاری در موزه سینما رونمایی و به موزه سینما اهدا شد.

 

وی خاطرنشان کرد: این جشنواره هر سال با رویکردهای مختلف برگزار می شود که امسال درباره تاثیر دوران قرنطینه بر انسان معاصر است و علاقه مندان می توانند آثار خود را به 

۵photo Award@gmail.com ، Www.۵photo Award.ir ، #۵photo Award_Quarantine  ارسال کنند. همچنین اطلاعات دقیق تر درباره این جشنواره به زودی انعکاس می یابد. 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------