آتیلا پسیانی اجرای «قهوه قجری» را به بعد موکول کرد اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,آتیلا پسیانی
سرانجام پس از مدتی بررسی و گفتگو با اداره کل هنرهای نمایشی ، گروه اجرایی نمایش «قهوه قجری» به این نتیجه رسیدند که با وجود بازگشایی سالن‌های تئاتر، اجرای خود را به زمانی دیگر موکول کنند. 

این نمایش که نوشته و کار آتیلا پسیانی است،  اسفند سال گذشته در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه بود که اجرای آن به دلیل شیوع کرونا متوقف شد. 

 

بعد از اعلام بازگشایی سالن‌های تئاتر و سینما، گروه اجرایی این نمایش بررسی‌هایی را برای از سرگیری اجرای خود انجام دادند ولی امیرحسین دوانی که در این پروژه به عنوان دستیار کارگردان حضور دارد، به ایسنا گفت: اجرای نمایش ما فعلا منتفی است و ترجیح می‌دهیم آن را به زمانی دیگر که شرایط بهتر شده باشد، موکول کنیم.

 

او با اشاره به پروتکل‌ اداره کل هنرهای نمایشی برای بازگشایی تئاتر در دوران کرونا افزود: در این پروتکل اعلام شده نیمی از ظرفیت سالن باید خالی بماند ولی هیچ کس مسئولیت زیانی را که به گروه‌ها وارد می‌شود، بر عهده نمی‌گیرد. پیش‌تر مذاکراتی در مورد کسر بخشی از ۲۰ درصد سهم انجمن هنرهای نمایشی از فروش این نمایش،کمک هزینه اجرا و خسارت کرونا برقرار بود ولی هنوز در این موارد به نتیجه قطعی نرسیده‌اند،اگر و اماهای بسیار دارند. 

 

او ادامه داد: از آنجا که با تصمیمات قطعی اداره کل هنرهای نمایشی درباره جبران خسارت گروه‌های تئاتری رو به رو نیستیم، بهتر دیدیم اجرای خود را به زمانی دیگر که شرایط بهتری وجود داشته باشد، موکول کنیم. 

 

نمایش «قهوه قجری» نوشته و کار آتیلا پسیانی اسفند سال گذشته بعد از 20 سال که از نخستین اجرای آن می‌گذشت، دوباره بر صحنه رفت که گسترش ویروس کرونا، اجرای آن را نیمه تمام گذاشت.

 

این نمایش با بازی نوید محمدزاده، هوتن شکیبا، اصغر پیران، نوید جهان‌زاده، روح الله حق‌گوی لسان در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه بود.

  

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------