قوانین جدید اسکار اعلام شد اسکار ,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی
آکادمی اسکار در قوانین اعلامی روز چهارشنبه ۳۰ ژوئن خود از بازگشت تعداد نامزدهای بهترین فیلم سال به عدد ثابت ۱۰ خبر داد. 

به  گزارش صبا به نقل از ددلاین: قوانین و مقررات اسکار دوره نود و چهارم توسط آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار تصویب و روز چهارشنبه ۳۰ ژوئن اعلام شد.

 

همانطور که قبلا اعلام شده بود، بیشتر تغییرات مربوط به پاندمی کرونا مانند اجازه حضور فیلم های نمایش داده شده در VOD ها و سرویس های استریم برای شرکت در اسکار که سال گذشته ایجاد شده بود، بدون تغییر باقی ماند.

 

بر اساس اعلام آکادمی، فیلم های منتشر شده بین روزهای یک مارس تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ اجازه دارند در رویداد اسکار نود و چهارم حضور داشته باشند. آکادمی ضمنا تاکید کرد که تاریخ فیلم های واجد شرایط دوره نود و پنجم را بعدا بررسی می کند.

 

فیلم هایی که باید در سینماها اکران شوند، می بایست در یکی از سینماهای ۶ کلانشهر لس آنجلس، نیویورک، شیکاگو، میامی، نواحی خلیج سانفرانسیکو و آتلانتا به نمایش در بیایند.

 

آکادمی اسکار در قوانین روز چهارشنبه خود همینطور اعلام کرد برخلاف قانون سال گذشته، تعداد نامزدهای بهترین فیلم سال به عدد ۱۰ برمی گردد، سال گذشته اعلام شده بود نامزدهای این شاخه می توانند بین ۵ تا ۱۰ فیلم متغیر باشند.

 

آکادمی اسکار همچنین با این موضوع که فهرست کوتاه نامزدهای بخش های مستند کوتاه، انیمیشن کوتاه و فیلم کوتاه به مانند فهرست فیلم های بین الملل از ۱۰ نامزد به ۱۵ تا افزایش یابند، موافقت کرد.

 

برطبق اعلام آکادمی فهرست نامزدهای کوتاه بخش بین الملل اسکار روز دوشنبه یک نوامبر امسال اعلام می شود.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------