مرز مهران ۲ هفته بسته می‌شوداخبار,اخبار اقتصادی,مرز مهران
دولت عراق تمام فعالیت‌های مسافری و تجاری در مرز مهران و زرباطیه عراق را به مدت ۱۴ روز به حال تعلیق درآورد.

به گزارش ایلنا، بر اساس نامه واصله به گمرک مهران، دولت عراق به مدت ۱۴ روز از مورخ ۹ اسفند ۹۸ فعالیت تجاری و مسافری را در مرز مهران و زرباطیه عراق به حالت تعلیق درآورده است.

 

این پیشنهاد از طرف رئیس گمرک زرباطیه عراق به استانداری واسط داده شده است، گمرک زرباطیه عراق همجوار و در مسیر گمرک مهران قرار دارد.

 

روح الله غلامی، مدیرکل گمرکات استان ایلام در این باره گفت: بسته شدن مرز مهران به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا توسط مسافران و زائران عتبات عالیات بوده است و این امر بنا بر تصمیم دولت عراق انجام شده است.

 

وی تصریح کرد: در چند روز گذشته تمام کامیون‌های حامل بار با پیگیری‌های منسجم و رایزنی‌های گسترده مسئولان کشوری و استانی با مسئولان عراقی از مرز مهران ترخیص شده است.

 

مدیرکل گمرکات استان ایلام یادآور شد: هم اکنون هیچ کامیون تجاری و حامل بار در مرز مهران وجود ندارد و بر اساس نامه واصله به گمرک مهران و تصمیم مسئولان عراقی هم اکنون هیچ گونه فعالیت تجاری و مسافری در مرز مهران انجام نمی‌شود.

 

غلامی خاطرنشان کرد: ادامه روند فعالیت روند مرز مهران بستگی به تصمیم دولت عراق دارد، البته با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تیم پزشکی و بهداشتی در مرز مهران مستقر است.

 

یک منبع آگاه به ایلنا گفت: تردد کامیون های تجاری در مرز مهران تا روز گذشته در جریان بوده و ممکن است هنوز هم با توجه به اعلام بسته شدن مرز همچنان ادامه داشته باشد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------