آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,تولید نفت روسیه

رویترز: عربستان و روسیه برای کاهش عمده تولید نفت توافق کردند

منابع رسانه ای از توافق میان عربستان و روسیه درباره کاهش تولید نفت خبر می دهند. به گزارش مهر به نقل از النشره، منابع رسانه…


سخنگوی گمرک ایران: صادرات ماسک، از ۲۱ بهمن ممنوع اعلام شداخبار,اخبار اقتصادی,منوعیت صادرات ماسک
سخنگوی گمرک ایران گفت: یک روز پس از مصوبه کارگروه تنظیم بازار و به منظور تامین نیازهای کشور در ۲۱ بهمن ماه طی نامه ای ممنوعیت صادرات ماسک های تنفسی به گمرکات اجرایی ابلاغ شد.

به گزارش ایسنا، سیدروح اله لطیفی در خصوص  زمان ممنوعیت ماسک های تنفسی افزود: بر اساس ماده پنج صورتجلسه شماره ۷۷ مورخ بیستم بهمن ماه  مبنی بر جلوگیری از اپیدمی بیماری های تنفسی و نیازکشور به ماسک های پزشکی تنفسی،   صادرات ماسک های تنفسی تا اطلاع ثانوی  ممنوع شد.

 

سخنگوی گمرک در ادامه گفت: بر همین اساس گمرک ایران نیز در اجرای این صورتجلسه و نامه دریافتی از دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت،   موضوع ممنوعیت صدور انواع ماسک های پزشکی و تنفسی را  در تاریخ ۲۱ بهمن ماه به کلیه گمرکات اجرایی در نامه شماره ۱۵۰۴۴۰۷/۹۸ ابلاغ کرد.

 

لطیفی در خصوص ممنوعیت صادرات  مواداولیه تولید ماسک‌های پزشکی نیز اعلام کرد: با شیوع  بیماری کرونا و با تصمیم کارگروه تنظیم بازار، در بند۱-۱۶ صورتجلسه شماره ۷۹ این کارگروه، صادرات مواد اولیه تولید ماسک های پزشکی نیز ازهفتم اسفندماه طی نامه‌ای از سوی دفتر صادرات گمرک ایران به گمرکات اجرایی ممنوع اعلام شد.

 

وی افزود: در همین راستا چندین اظهارنامه صادراتی که قبلا برای صادرات این کالا اقدام شده بود قبل از خروج ماسک‌ها و مواد اولیه تولید ماسک باطل شد و کالاها برای توزیع و تولید به  داخل بازگشت داده شد.

 

سخنگوی گمرک در پایان تاکید کرد: گمرک از ابتدا با توجه به شرایط خاص کشور تمام اقدامات لازم را برای ممانعت از صادرات ماسک‌های پزشکی در دستور کار خود قرار داد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------