آخرین اخبار اقتصادی


اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, سهام عدالت

فروش آبشاری سهام عدالت یک روز بعد از شوک

گرچه روز گذشته معاملات بازار سرمایه در اولین ساعات کاری خود از روند مثبتی برخوردار بود اما بعد از گذشت یک ساعت ورق معاملات…


متقاضیان مسکن ملی تا ۱۴ تیر امکان ویرایش اطلاعات دارنداخبار,اخبار اقتصادی,طرح ملی مسکن
وزارت راه و شهرسازی، مهلت ویرایش اطلاعات متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن را ۱۴ تیرماه و ثبت اعتراض به رد درخواست را ۱۳ تیرماه اعلام کرده است.

به گزارش ایسنا، امکان ویرایش اطلاعات متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن اعم از مرحله اول، مرحله دوم و ثبت نام پیامکی که استعلامات آنها مورد بررسی قرار گرفته و در وضعیت در انتظار بررسی قرار گرفته‌اند تا ۱۴ تیرماه فراهم است.

 

متقاضیان می‌توانند با مراجعه به بخش «مشاهده درخواست متقاضی» در سامانه طرح اقدام ملی مسکن به نشانی tem.mrud.ir نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

 

بر اساس اعلام معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، ویرایش اطلاعات سایر متقاضیان که استعلامات آنها مورد بررسی قرار نگرفته به مرور انجام می‌شود و نگرانی از این ناحیه متوجه ثبت نام کنندگان طرح اقدام ملی مسکن نیست.

 

همچنین متقاضیانی که در حال حاضر در وضعیت رد درخواست قرار گرفته‌اند تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۳ تیرماه فرصت دارند با مراجعه به بخش مشاهده درخواست متقاضی در سایت مذکور، اعتراض خود را ثبت کنند.

 

رقم آورده نقدی متقاضیان مسکن ملی اعلام شد

روز گذشته نیز نادر قاسمی سرپرست بانک مسکن از افتتاح ۱۱ هزار حساب پس انداز طرح ملی مسکن در این بانک خبر داد و گفت: متقاضیان واجد شرایط دریافت مسکن در این طرح، آورده نقدی ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی در این حساب ها واریز کرده اند.

 

پیش از این هم قیمت هر مترمربع از واحدهای طرح اقدام ملی مسکن ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون تومان، رقم آورده اولیه متقاضیان ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان و تسهیلات بانکی ۱۰۰ میلیون تومان با نرخ سود ۱۸ درصد اعلام شده بود.

 

فروش اقساطی زمینهای طرح اقدام ملی مسکن نیز بدون بهره با دو سال تنفس اولیه و مدت بازپرداخت ۵ ساله خواهد بود که طبق پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی به دولت قرار است این زمان به ۱۰ سال افزایش پیدا کند. معاون وزیر راه و شهرسازی می‌گوید که اگر با پیشنهاد اقساط ۱۰ ساله موافقت شود قیمت زمین برای متقاضیان در حد رایگان تمام خواهد شد.

 

طرح اقدام ملی تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، شهریور ۱۳۹۸ با حضور رئیس جمهور آغاز شد. البته در برخی از مناطق از پایان سال ۱۳۹۷ کلید خورده بود. در قالب این طرح تا نیمه اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ برای ۳۰۰ هزار واحد تامین زمین شده و ۲۳۰ هزار واحد مراحل اجرایی را طی می‌کند.

 

بر اساس اعلام اسلامی وزیر راه و شهرسازی، اولین واحدهای مسکن ملی در بعضی مناطق کشور، خرداد یا تیرماه امسال تحویل می شود. پیش از این هم محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی به ایسنا گفته بود که ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد در شهرهای کوچک آماده واگذاری است. همچنین روز ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ طاهرخانی، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید دستور داد که ۲۰۰۰ واحد مسکن ملی پرند تا قبل از هفته دولت (شهریور ماه) امسال به متقاضیان تحویل داده شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------