X

آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,سهام عدالت

دارندگان سهام عدالت بدون ضامن وام دریافت می‌کنند

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس از ارائه تسهیلات به دارندگان سهام عدالت در استان فارس خبر داد. به گزارش فارس به نقل از…

قانون مالیات بر خانه‌های خالی ابلاغ شداخبار,اخبار اقتصادی,مالیات خانه خالی
قانون مالیات بر خانه‌های خالی توسط رئیس جمهور ابلاغ شد.

به گزارش فارس، رئیس جمهور در قالب نامه‌ای به وزارت امور اقتصاد و دارایی، قانون اصلاح موادی از قانون مالیات‌های مستقیم کا شامل قانون مالیات بر خانه‌های خالی است، را ابلاغ نمود.

 

بر مبنای جزئیات این ابلاغ، قانون مالیات بر خانه‌های خالی که در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ 5 آذرماه سال جاری توسط مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 26 آذرماه به تایید شورای نگهبان رسیده است جهت اجرا به وزارت امور اقتصاد و دارایی ابلاغ شد.

 

*نرخ مالیاتی موثر، ویژگی مثبت قانون جدید

 

این قانون جایگزین ماده 54 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم مصوب سال 1366 می‌شود. این برای دومین بار است که اصلاحیه ماده 54 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم توسط مجلس تصویب و برای اجرا ابالغ می‌شود.

 

لازم به تاکید است، فرآیند خوداظهاری دقیق به منظور شناسایی واحدهای مسکونی خالی و نرخ مالیاتی موثر از جمله ویژگی‌های مثبت قانون ابلاغی به حساب می‌آید.

 

گفتنی است، فرآیند خوداظهاری تمام مردم به منظور تکمیل اطلاعات سامانه املاک و اسکان پس از ابلاغ این قانون باید در دستور کار دولت قرار گیرد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------