جهش 3 درصدی قیمت نفت با موج حملات روسیه/ پیش بینی افزایش قیمت تا 130 دلارقیمت نفت،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی
ریستاد انرژی اعلام کرد درگیری بین روسیه و اوکراین ۱ میلیون بشکه در روز نفت خامی را که از طریق اوکراین و دریای سیاه منتقل می‌شود تحت تاثیر قرار داده و می‌تواند قیمت نفت را به ۱۳۰ دلار در هر بشکه برساند.

به‌ گزارش تسنیم به نقل از بلومبرگ، ریستاد انرژی اعلام کرد حمله روسیه به اوکراین قیمت نفت را به 130 دلار در هر بشکه می‌رساند و مصرف‌کنندگان را با قیمت بالاتر بنزین و صورت‌حساب‌های بالاتر برق مواجه می‌کند.

 

جاراند ریستاد، مدیر عامل شرکت مشاوره ریستاد انرژی گفت:«درگیری بین روسیه و اوکراین بلافاصله 1 میلیون بشکه در روز نفت خامی را که از طریق اوکراین و دریای سیاه منتقل می‌شود تحت تاثیر قرار داده و عرضه نفت در بلندمدت را هم مختل می‌کند. واقعیت این است که قیمت‌های بالاتری منتظر اروپا و کل دنیاست».

 

قیمت نفت خام در روز پنجشنبه برای اولین‌بار از 2014 به‌دنبال ورود نیروهای روسیه به خاک اوکراین تا بیشتر از 100 دلار در هر بشکه افزایش یافت و آمریکا و متحدانش را وادار کرد روسیه را تحریم کنند. ریستاد عقیده دارد توقف کامل صادرات گاز روسیه چندان محتمل نیست اما 8 درصد از عرضه گاز روسیه به اروپا از طریق اوکراین صورت می‌گیرد. گاز روسیه 30 درصد از کل تقاضای اروپا را تامین می‌کند و فعلا منابع جایگزینی برای پر کردن جای خالی آن وجود ندارد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------