واریز یارانه 150 هزارتومانی برای رمضان/ احتمال واریز ۲ یارانه در هفته جارییارانه،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی
در آغاز هفته جاری یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی به حساب یارانه بگیران واریز می ‎شود، همینطور احتمال واریز یارانه ماه رمضان وجود دارد.

به گزارش تجارت نیوز، در هفته آینده سال جاری واریز یک یارانه قطعی است و احتمال واریز یارانه ماه رمضان نیز وجودو دارد.

 

یارانه ای که در آغاز هفته آینده به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود، یارانه نقدی است. مبلغ این یارانه از ابتدا تا به حال تغییری نکرده و همان ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر نفر است.

 

قاعدتا باید در ساعت ۲۴ روز شنبه ۲۰ ماه فروردین صد و سی و چهارمین مرحله یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار حدود ۷۸ میلیون نفر واریز شود.

 

همینطور طبق مصوبه ستاد ملی کرونا و اطلاع رسانی های قبلی، این ماه بیست و دومین قسط از اقساط تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی از یارانه سرپرستان خانواری که تسهیلات را دریافت کرده اند ، کسر خواهد شد.

 

احتمال واریز یارانه ماه رمضان 1401

یارانه دیگری که احیانا در هفته آینده واریز شود، یارانه اختصاصی ماه رمضان است.

 

پیگیری ها از از سازمان های مرتبط با واریز یارانه ها نشان می دهد که دولت تصمیم دارد شبیه سال پیش ، در ماه رمضان سال جاری نیز یارانه مخصوص این ماه را پرداخت کند.

 

به نظر می رسد جزئیات پرداخت یارانه ماه رمضان، یعنی مبلغ یارانه، تعداد یارانه بگیران و شرایط مشمولان در مراحل پایانی است. در واقع دولت در پله آخر نهایی کردن واریز این یارانه قرار دارد و احتمالا جزئیات کامل آن به زودی منتشر می شود.

 

بیشترین احتمالات درباره مبلغ یارانه ماه رمضان مبلغ ۱۵۰ هزار تومان است.

 

در سال پیش ۶۰ میلیون نفر یارانه بگیر معیشتی، معادل یک یارانه معیشتی دیگر را به عنوان یارانه زمضان دریافت کردند. یعنی خانوارهای یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانوارهای پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان گرفتند.

 

اگر همان یارانه سال گذشته برای امسال نیز تکرار شود، مبلغ یارانه بین ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان است. اما اگر قرار باشد مبلغ یارانه ۱۵۰ هزار تومانی واریز شود، احتمالا تعداد یارانه بگیران کمتر از ۶۰ میلیون نفر تعیین شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------