کاش ترامپ پنج سال دیگر رئیس جمهور بماند!اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
رئیس هیات‌مدیره انجمن‌صنفی کارفرمایی ماشین‌سازان صنایع غذایی ایران اعلام کرد که بسیار دوست دارد که دونالد ترامپ هم در استیضاح احتمالی شکست نخورد و هم برنده انتخابات بعدی آمریکا باشد تا پنج سال دیگر رئیس جمهور آمریکا بماند!

به گزارش ایسنا، مجتبی نائلی که در کنار رضانورایی، مدیرارشد اجرایی این انجمن در میزگردی درباره بررسی مسائل و مشکلات صنف‌شان سخن می گفت، در ابتدا ضمن برشمردن برخی مشکلات، از ظرفیت‌ها، توانایی‌ها و موفقیت‌های بزرگ صنعت ماشین‌سازی صنایع غذایی گفت و اعلام کرد این صنعت بسیاری از تولیداتش را حتی به کشورهای اروپایی صادر کرده است.

 

وی همچنن سیاست تک‌نرخی شدن ارز را راه حل ایجاد رقابت سالم، کمک به تولید داخل و حذف سودجویان و رانت‌خواران برشمرد و در ادامه گفت که آرزو دارد ترامپ پنج سال دیگر بماند! چون صنعت داخلی به خوبی قادر به اداره کشور خواهد بود و تحریم‌ها باعث اعتماد به توانایی‌های داخلی می‌شود و این موضوع به رشد اشتغال و رونق تولیدات داخلی خواهد انجامید.

 

نائلی گفت: ونزوئلا هم توسط آمریکا تحریم شد و آنجا مردم به فروشگاه‌ها هجوم آوردند و مجبور بودند برای تهیه غذا به مرزهای مجاور پناه ببرند اما دراینجا خوشبختانه هیچ وقت فروشگاه‌های ما خالی نشد، برای اینکه صنعت غذای ما به مدد همین ماشین‌سازان یک صنعت قدرتمند است و نیازی هم به خارجی  ندارد و این تحریم‌ها ما را قوی‌تر خواهد کرد.

 

رضا نورایی هم ضمن برشمردن برخی از مشکلات و دعوت از دولتی‌ها برای حمایت و همراهی بیشتر با بخش خصوصی، بر این نکات صحه گذاشت و تاکید کرد: اگر به سازندگان و تلاشگران واقعی تکیه شود، کشور مشکلات را به راحتی پشت سر می گذارد. نورایی گفت: سال‌هاست دولت‌مردان ما صحبت از رهایی از اتکای به نفت می‌کنند، ما صادقانه این سیاست را جدی گرفته‌ایم و در حال کار و تلاش هستیم اما آنها گویی خودشان این سیاست را باور ندارند و طوری برخورد می‌کنند که انگار عدم فروش نفت کشور فاجعه بزرگی‌ست در حالی که اینطور نیست. نورایی گفت که اعتقاد دارد مشکل در فروش نفت کشور فرصت است نه تهدید و ما در کنار هم و اعتماد به تولیدکنندگان داخلی ‌می‌توانیم از این فرصت برای جهش کشور استفاده کنیم.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------