کارشناسی رنگ خودرو چه نوع سرویسی می باشد؟کارشناسی رنگ خودرو چه نوع سرویسی می باشد,سرویس کارشناسی رنگ خودرو,صفر تا صد خدمات کارشناسی رنگ و بدنه خودرو

کارشناسی رنگ خودرو چه نوع سرویسی می باشد؟

 

صفر تا صد خدمات کارشناسی رنگ و بدنه خودرو

قطعا خرید خودروی دست دوم بدون مشورت با کارشناسان خودرو یک رسیک بزرگ به حساب می آید که ممکن است برای شما خسارت جانی و مالی به همراه داشته باشد. کارشناسی خودروی دست دوم از گذشته تا به امروزه یک امر واجب بوده است که تمام افراد الزام به رعایت آن دارند زیرا در صورت عدم رعایت آن ممکن است شما در انتخاب خود یک اشتباه بزرگ کنید که غیرقابل جبران باشد. ما اینجایم تا برای شما بگویم کارشناسی رنگ خودرو چه نوع سرویسی می باشد؟ و چرا باید هنگام خرید خودرو به آن توجه زیادی داشته باشیم.

 

کارشناسی رنگ خودرو چه نوع سرویسی می باشد؟

کارشناسی خودرو شامل سرویس هایی است که باعث می شود سلامت بدنه و فنی خودرو تضمین شود. در حالت کلی کارشناسی رنگ خودرو آنلاین، برای خودروهای دست دوم می باشد اما شما می توانید برای خودروهای صفر هم این کار را انجام دهید تا از سلامت رنگ و بدنه خودروی خود مطمئن شوید. کارشناسی خودرو به بررسی سلامت خودرو از صفر تا صد می گویند که در این پروسه به بررسی رنگ و بدنه خودرو، قطعات تعویضی خودرو مثل درها و کاپوت، بررسی سلامت موتور و گیربکس، تست قطعات کامپیوتری و الکترونیکی پرداخته می شود.

 

با انجام کارشناسی خودرو، قیمت و ارزش واقعی ماشین تخمین زده می شود و دیگر شما نباید نگران پرداخت هزینه بیشتر باشید. کارشناسی رنگ و بدنه خودرو یک امر بسیار تخصصی می باشد که باید توسط افراد ماهر و باتجربه با دستگاه های به روز و پیشرفته مثل دستگاه دیاگ و ضخامت سنج دیجیتال انجام شود.

 

چرا تشخیص و کارشناسی رنگ خودرو ضروری می باشد؟

وجود خط و خش در برخی از قسمت های خوروی دست دوم طبیعی است و این مسئله تا حدودی تاثیر مستقیم بر روی قیمت خودرو می گذارد. برخی از فروشندگان قبل از فروش خوردو، اقدام به رفع این مشکلات می کنند و می گویند خودرو بی رنگ است و واقعیت ها را از شما پنهان می کنند تا خودرو را با قیمت بالاتری به شما بفروشند! شما باید این نکته را در ذهن خود داشته باشید که نباید هیچگاه به حرف آنگاه اکتفا کنید و خودرو را بدون کارشناسی خریداری کنید.

 

شما برای آنکه بتوانید از تمام عیب هایی که توسط فروشنده پنهان شده است مطلع شوید بهتر است خودرو را کارشناسی کنید و در نهایت اقدام به خرید کنید. با کارشناسی خودرو شما می توانید مطمئن شوید که خودروی شما رنگ فابریک کارخانه است یا رنگ شده است.

 

از قدیم تا به امروزه روش ها و ابزارهایی برای تشخیص رنگ خودرو وجود داشته است که در ادامه می خواهیم برای شما به بررسی آن ها بپردازیم.

 

چرا تشخیص و کارشناسی رنگ خودرو ضروری می باشد,روش ها و ابزارهای تشخیص رنگ خودرو,تشخیص رنگ خودرو با چشم

چرا تشخیص و کارشناسی رنگ خودرو ضروری می باشد؟

 

روش ها و ابزارهای تشخیص رنگ خودرو:

تشخیص رنگ خودرو با چشم:

یکی از ابتدایی ترین روشهای تشخیص رنگ خودرو، استفاده از قدرت بینایی بوده است. در این روش شما به چشم و قدرت بینایی خود اعتماد می کنید و به دنبال نشانه های رنگ شدگی خودرو می گردید. این روش تا حد بسیار زیادی دشوار است و قدیمی شده است. از نشانه هایی که می توانید در هنگام استفاده از این روش به آن دقت کنید:

 

– پاشیدگی رنگ در قسمت هایی که نباید رنگ باشد.

– پریدگی یا پوسته شدن رنگ خودرو.

– پوست پرتقالی شدن رنگ خودرو.

– انعکاس تصویر.

– عکس گرفتن.

– تفاوت رنگ.

– اثر سنباده.

 

تشخیص رنگ خودرو با دست کشیدن روی بدنه خودرو:

این روش هم مانند روش قبلی نیاز به یک فرد خبره دارد و یک فرد معمولی نمی تواند به همین راحتی با این روش متوجه رنگ شدگی خودرو شود. در این روش شما با نوک انگشتانتان خودرو را لمس می کنید تا متوجه شوید خودرو رنگ شده است یا خیر.

 

تشخیص رنگ با آهنربا:

در این روش شما به یک آهنربای ضعیف نیاز دارید. اگر بدنه خودروی شما از آهن و فولاد باشد، با قراردادن آهنربا متوجه ضخامت رنگ می شوید. قسمت هایی که ضخامت رنگ زیاد باشد آهنربا را جذب نمی کند و یا قدرت آن در مقایسه با قسمت های فابریک خودرو کمتر است. اگر این چنین بود باید متوجه شوید خودرو رنگ شده است.

 

تشخیص رنگ با استفاده از ابزارهای کارشناسی رنگ:

اما گاهی تشخیص رنگ خودرو با روش های گفته شده به سادگی امکان پذیر نمی باشد. در چنین مواقع ای ما نیاز به ابزار های پیشرفته و مدرن برای تشخیص رنگ خودرو داریم که بتواند به راحتی رنگ شدگی خودرو را تشخیص دهد. این دستگاه ها با کمک گرفتن از مقایسه ضخامت رنگ ها، می توانند رنگ شدگی خودرو را به راحتی تشخیص دهند.

 

تشخیص رنگ خودرو با آهنربا,تشخیص رنگ با استفاده از ابزارهای کارشناسی رنگ,کارشناسی خودرو شامل چه مراحلی می شود

تشخیص رنگ با استفاده از ابزارهای کارشناسی رنگ

 

کارشناسی خودرو شامل چه مراحلی می شود؟

حال که متوجه آن شده اید کارشناسی رنگ خودرو چه نوع سرویسی می باشد؟ نیاز است بدانید کارشناسی خودرو شامل چه مراحلی است و ما در کارشناسی خودرو به بررسی چه مواردی از خودرو می پردازیم:

 

– کارشناسی بدنه خودرو و تشخیص رنگ شدگی خودرو

– کارشناسی شاسی و ستون های خودرو

– کارشناسی قطعات تعویض شده خودرو

– کارشناسی فنی و بررسی موتور خودرو

– کارشناسی آپشن ها و تجهیزات خودرو

 

کلامِ آخر ...

با توجه به عدم صداقت خیلی از فروشندگان و بنگاهیان، انجام کارشناسی خودرو یک امر حیاتی می باشد که شما باید به آن حتما اهمیت بدهید زیرا ممکن است هر سهل انگاری در انجام این عمل، باعث خسارت جانی و مالی به شما شود که غیرقابل جبران است. ما برای شما شرح داده ایم که کارشناسی رنگ خودرو چه نوع سرویسی می باشد؟ و چه ضرورتی بر انجام این کار می باشد. اگر شما هم علاقمند به دانستن این موضوع هستید پیشنهاد می کنیم این مقاله را حتما مطالعه نماید.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------