بیل گیتس: سرمایه‌گذاری در رمزارز و NFT احمقانه است!اخبار،اخبار جدید،اخبار روز
بیل گیتس که بنیان‌گذار بزرگ‌ترین شرکت نرم‌افزاری دنیا یعنی مایکروسافت به حساب می‌آید در ادعای اخیر خود در رابطه با رمزارزها و NFT، سرمایه‌گذاری روی آن‌ها را ایده‌ی احمقانه‌ای تلقی کرد و گفت که این موارد صرفا برای گول زدن کاربران به وجود آمده‌اند.

بیل گیتس که دوره‌ای به عنوان ثروتمندترین فرد دنیا شناخته می‌شد در روز سه شنبه و در برنامه‌ای که قرار بود در رابطه با تغییرات آب و هوایی صحبت شود پیرامون یکی از جدیدترین و محبوب‌ترین روش‌های کسب سرمایه‌ی امروزی یعنی رمزارزها و NFT به گفت‌وگو پرداخت.

 

او که قبلا هم مخالفت خود را در رابطه با سرمایه‌گذاری در رمزارزها به صراحت بیان کرده بود، این بار هم برخلاف عادت گذشته ظاهر نشد و به شدت به آن و NFT تاخت. او حتی به کنایه گفت که «تصاویر دیجیتالی میمون‌ها دنیا را به جای بهتری تبدیل خواهند کرد» که در واقع اشاره داشته به کسانی که جهت سرمایه‌گذاری، مبلغ هنگفتی را برای خرید این NFTها هزینه می‌کنند.

 

البته ناگفته نماند حرف‌های بیل گیتس هم تا حدودی منطقی است. رمزارزها روند مشخصی را طی نمی‌کنند و هر لحظه ممکن است دارایی انسان از بین برود. برای مثال همین NFTها که پیش‌تر در حباب قیمتی وجود داشتند، اکنون آنقدر از این حیث افت داشته‌اند که گفته می‌شود از تابستان سال گذشته تاکنون، به پایین‌ترین حد قیمت خود رسیده‌اند. این در حالی است که کاهش چشمگیر ارزش آن‌ها طی فقط دو ماه به میزان ۸۰٪ رسید. این یعنی سرمایه‌گذارانی که این NFTها را دو ماه قبل از این کاهش قیمت خریداری کرده بودند، اکنون ۸۰٪ در ضرر هستند.

 

بیل گیتس می‌گوید خودش در هیچ یک از این بخش‌ها سرمایه‌گذاری نکرده است چرا که آن را بر اساس ایده‌ای برای فریب کاربران می‌داند، اما بسیاری از بزرگان دنیا به آن تمایل نشان داده‌اند. با این حال به نظر می‌رسد بیل گیتس تا حدودی حق دارد. نه فقط به خاطر NFT که افت قابل توجهی داشته است و برخی از طرفداران آن شاید با این حرف که «این افت موقتی است» به خود امیدواری بدهند اما زمانی که بیل گیتس از ارز دیجیتال به عنوان یک روش سرمایه‌گذاری انتقاد می‌کرد، بیت کوین با آن همه ارزش ناگهان سقوط آزاد عجیبی را تجربه کرد و به یک‌باره بسیاری از سرمایه‌گذاران خود را ورشکست کرد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------