کاهش عرضه نوسازها به بازار مسکنحجم عرضه واحدهای مسکونی نوساز به بازار معاملات مسکن مصرفی‌‌ترین مناطق شهر تهران به‌شدت افت کرد.بررسی‌‌ها و تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» از تازه‌‌ترین وضعیت بازار معاملات مسکن شهر تهران در مصرفی‌‌ترین مناطق پایتخت نشان‌دهنده عرضه بسیار محدود واحدهای مسکونی نوساز به این بازار است.

بررسی فایل‌‌های فروش عرضه شده به بازار مسکن مناطق 4و 5 شهر تهران که بخش زیادی از واحدهای مسکونی مصرفی شهر تهران در این مناطق قرار دارد حاکی است در روزهای اخیر تنها تعداد محدودی واحد مسکونی نوساز و کلید‌نخورده به بازار فروش این مناطق عرضه شده است. در مقابل اما عمده فایل‌‌هایی که در روزهای اخیر به بازار فروش این مناطق عرضه شده‌‌اند واحدهای با عمر بنای بالاتر از 5 سال بوده‌‌اند که در این میان سهم واحدهای با عمر بالاتر از 15 و حتی 20 سال نیز قابل توجه است.

 

منطقه 5 شهر تهران، بیشترین سهم از معاملات خرید مسکن پایتخت را دارد که معمولا حدود 15 درصد از کل معاملات خرید آپارتمان در هر ماه در بازار مسکن این منطقه انجام می‌شود.

 

این در حالی است که منطقه 4 نیز به عنوان مصرفی‌‌ترین منطقه نیمه شرقی تهران در فهرست چهار منطقه اول به لحاظ بیشترین سهم معاملات خرید آپارتمان قرار دارد و در عمده موارد بعد از منطقه 5 بیشترین حجم خریدهای مصرفی از بازار مسکن شهر تهران دراین منطقه انجام می‌شود.

 

نگاهی به فایل‌‌های عرضه شده به بازار فروش مسکن در این دو منطقه در روزهای گذشته نشان می‌دهد اگرچه سهم فروش واحدهای مسکونی نوساز به دلیل رکود ساختمانی به‌شدت افت کرده است اما این کاهش در شرایط فعلی نسبت به گذشته فاحش‌‌تر است.

 

در کل شهر تهران حجم فروش واحدهای مسکونی نوساز به کمتر از 30 درصد کل معاملات مسکن رسیده است. این سهم در سال‌های عادی بازار ساخت و معاملات مسکن حول و حوش 50 درصد بود.

 

 بازار مسکن ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

 

 دنياي اقتصاد  

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------