آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,سرمایه‌گذاری هند در چابهار

موافقت آمریکا با سرمایه‌گذاری هند در چابهار

مدیرکل توافقنامه ها وتوسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی از نهایی شدن سرمایه‌گذاری حدود ۸۵ میلیون دلاری هندی‌ها در بندر…


وزیر تعاون: فاصله دستمزدها با تورم نصف می‌شود اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , وزیر تعاون
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای تحقق هدف جدا شدن وزارت خانه از امر تصدی گری، برنامه‌ای تهیه کردیم و به مجلس نیز ارائه دادیم تا با ادغام شرکت‌ها بتوانیم بازدهی را بالا ببریم. 

به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران درباره واگذاری شرکت‌های شستا گفت: نظر رئیس‌جمهور، جدا شدن وزارت کار از امر تصدی‌گری است.

 

وی افزود: برای تحقق این هدف، برنامه‌ای تهیه کردیم و به مجلس نیز ارائه دادیم تا با ادغام شرکت‌ها بتوانیم بازدهی را بالا ببریم. علاوه بر ادغام چند شرکت پتروشیمی، واگذاری‌هایی هم طبق قواعد و مقررات انجام می‌شود. این کار، جراحی بزرگی است و نتیجه این اقدامات منافع بیمه‌شدگان را تامین خواهد کرد.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تلاش برای تعیین حداقل دستمزد اشاره کرد و تصریح کرد: مقرر است فاصله حقوق و دستمزد با تورم طی مدت پنج سال نصف شود. امیدوارم با ادامه این کار بتوانیم در فاصله زمانی کمتری این مهم را محقق و این فاصله موجود در حقوق و دستمزد را کاهش دهیم.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------