قائم مقام وزیر صمت: وزارت جهاد در تنظیم بازار موفق نبود/قیمت مرغ ۱۲۹۰۰ تومان عادلانه است اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , قائم مقام وزیر صمت
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار موفق عمل نکرد گفت: پراکندگی مسئولیت ها سبب شد تا هفته قبل دولت وظایف تنظیم بازاری را که در قانون انتزاع به وزارت جهاد سپرده شده بود دوباره به وزارت صمت بازگرداند. 

به گزارش تسنیم، حسین مدرس خیابانی، قائم مقام وزیر صمت امروز در امور بازرگانی در همایش معاونین امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار موفق عمل نکرد چون هم خود متولی بخش تولید بود و هم برخی ابزارهای تنظیم بازار را در اختیار نداشت.

 

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی افزود: پراکندگی مسئولیت ها سبب شد تا هفته قبل دولت وظایف تنظیم بازاری را که در قانون انتزاع به وزارت جهاد سپرده شده بود دوباره به وزارت صمت بازگرداند.

 

وی با بیان اینکه تهیه نقشه راه برای تنظیم بازار که از تاکیدات مقام معظم رهبری نیز هست را در این حوزه دنبال می کنیم گفت: در حوزه بازرگانی دو بخش داخلی و بازرگانی خارجی را دنبال می کنیم که تنظیم بازار و توسعه صادرات دو محور این برنامه ها است.

 

مدرس خیابانی تنظیم بازار را موضوعی فرابخشی و مربوط به کل کشور دانست و اضافه کرد: تامین معیشت مردم موضوع و مساله مهم کشور است و مشارکت حداکثری همه دستگاه ها در تنظیم بازار ضروری است.

 

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی افزود: تنطیم بازار و سیاست های آن به هیچ وجه نباید به تولید ضرر و خللی وارد کند و چرخ تولید نباید برای تنظیم بازار متوقف شود.

 

وی خاطرنشان کرد: در برخی موارد نباید با ایجاد سرکوب قیمتی به سمت تعطیلی تولید برویم.

 

مدرس خیابانی با بیان اینکه برای تنظیم بازار، هم مصرف کننده و هم تولید کننده باید توامان و در کنار هم در نظر گرفته شوند و ما باید هر دو را در نظر بگیریم تا آسیب نبینند با اشاره به نرخ مصوب قیمت مرغ گفت: قیمت مصرف کننده 12 هزار و 900 تومان برای مرغ، قیمتی است متعادل که نه مصرف کننده آسیب می بیند و نه تولید کننده متضرر می شود.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------