قیمت خرید تضمینی گندم ۵۰۰ تومان افزایش یافت/شورای اقتصاد قمیت‌های پیشنهادی را نپذیرفت اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , قیمت خرید تضمینی گندم
قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم برای سال زراعی ۹۸-۹۸ در مقایسه با سال قبل ۵۰۰ تومان افزایش یافت و از ۱۷۰۰ تومان به ۲۲۰۰ تومان رسید که از قیمت پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی و نظام صنفی کشاورزی کمتر است. 

به گزارش تسنیم علی ربیعی سخنگوی دولت امروز هشتم مهر ماه سال 1398  در نشست خبری خود با اصحاب رسانه قیمت خرید تضمینی گندم برای سال زراعی 98-98  را با 8 روز تأخیر اعلام کرد.

 

نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی برای سال زراعی جدید باید در فصل تابستان و حداکثر تا 31 شهریورماه هرسال اعلام شود که در چند سال گذشته دولت این نرخ را با تأخیر های چند ماه اعلام کرد.

 

سخنگوی دولت درباره نرخ خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم در سال زراعی 98-99 اظهار داشت: نرخ خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم طبق مصوبه شورای اقتصاد برای سال آینده 2200 تومان مشخص‌شده است.

 

قیمت پیشنهادی نظام صنفی کشاورزی کشور بر اساس هزینه‌های تولید 2868 تومان و این قیمت توسط وزارت جهاد کشاورزی 2295 تومان پیشنهاد  شده بود.

 

 نرخ خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم در مقایسه با قیمت 1700 تومانی سال قبل 500 تومان افزایش یافته است اما با این وجود در مقایسه با نرخ پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی بر اساس هزینه‌های تولید 95 تومان کمتر و در مقایسه با نرخ نظام صنفی کشاورزی کشور 668 تومان کمتر تعیین شده است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------