آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,یارانه

سه‌شنبه (20 خرداد) یارانه نقدی واریز می‌شود

سازمان هدفمندی یارانه زمان پرداخت یک صد و دوازدهمین مرحله یارانه نقدی را ۲۰خرداد اعلام کرد. به گزارش ایلنا، یک صد و…


همه چیز درباره یارانه یک میلیونی با سود چهار درصد اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,وام یک میلیونی
ساز و کار پرداخت وام یک میلیونی به یارانه بگیران تغییر کرد به این صورت که به صورت قرض الحسنه است و اقساط آن طی ٣٠ ماه و ماهیانه ٣۵ هزار تومان تعیین شد.

 دولت تصمیم گرفت علاوه بر پرداخت ٧۵ هزار میلیارد تومان وام به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا مبلغ یک میلیون تومان از محل منابع بانکی به صورت تسهیلات به حساب یارانه بگیران که ٢٣ میلیون خانوار هستند، واریز شود.

 

در ابتدا پیش‌بینی شده بود که این تسهیلات با  سود ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه به حساب یارانه متقاضیان واریز و اقساط آن در هر ماه از همین حساب کسر شود. اما رییس جمهوری اعلام کرد که این تسهیلات قرض الحسنه است. 

 

مدت بازپرداخت این تسهیلات نیز از ٢۴ ماه به ٣٠ ماه افزایش یافت و بر این اساس دریافت‌کنندگان این وام باید ماهیانه ٣۵ هزار تومان پرداخت کنند.

 

آنگونه که رییس جمهوری عنوان کرده، قرار است این تسهیلات پیش از شروع ماه مبارک رمضان به حساب متقاضیان واریز شود و بازپرداخت آن از تیرماه خواهد بود.  البته برای دریافت این وام نیاز نیست که افراد در سایت ثبت نام کنند یا به بانک و سازمان دولتی مراجعه کنند. متقاضیان باید کد ملی سرپرست خانوار را حداکثر تا روز یکشنبه (٣١ فروردین ماه)  از طریق تلفن همراهی که به نام سرپرست خانوار است به شماره ۶۳۶۹ پیامک کنند.

 

همچنین خانوارهای یارانه بگیر، برای استفاده از تسهیلات بانکی، باید تقاضای خود را با پاسخ به پیامک‌هایی که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با سرشماره v.refah ارسال می‌کند، ثبت کنند.

 

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از ساعت ۲۲ دیروز (چهارشنبه ۲۷ فروردین ماه) به همه سرپرستان خانوارهای دریافت کننده یارانه، پیامک ارسال کرد.

 

درخواست کننده تسهیلات با ارسال پیامک به سازمان هدفمند سازی یارانه ها، وکالت بلاعزل می دهد که بازپرداخت تسهیلات فوق را ماهانه از محل یارانه نقدی خود به نظام بانکی پرداخت کند و گیرندگان تسهیلات، نباید حساب بانکی یارانه خود را تا انتهای بازپرداخت اقساط، تغییر دهند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------