آخرین اخبار اقتصادی


اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,رئیس کل بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی: در حال مذاکره با کشورهای هستیم که ذخایر ارزی ایران در آنجا قرار دارد / اکنون ذخایر ارزی بانک مرکزی در حد کفایت و بسیار خوب است

رییس بانک مرکزی با بیان اینکه تدابیری را به کار گرفتیم که نرخ ارز را کنترل کنیم، گفت: مشکل ارزی نداریم و ذخایر ارزی بانک…


ارزش سهام عدالت به ۲۳۹هزار میلیارد تومان رسید اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,ارزش سهام عدالت
اسفندماه ۹۸، ارزش روز شرکت‌های حاضر در پورتفوی سهام عدالت بیش از ۲۳۹۷هزار میلیارد ریال بود. 

به گزارش ایلنا، مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به وضعیت سهام عدالت پرداخت.

 

در بخشی از این گزارش آمده است: در بررسی وضعیت موجود سهام عدالت، مشمولان و تعداد آنها، تعاونی‌های شهرستانی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و پرتفوی سهام عدالت مورد بررسی قرار گرفته است.

 

براساس اطلاعات مردادماه ۱۳۹۸ سایت سهام عدالت، تعداد مشمولان نهایی (به عنوان ۶ دهک پایین درآمدی) در سامانه سهام عدالت ۴۹,۱۶۹,۳۲۲ نفر هستند که از این تعداد، تنها ۶ میلیون نفر به عنوان مشمولان دهک‌های اول و دوم درآمدی (مشمولانی که براساس ماده (۳۴) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی از تخفیف ۵۰ درصدی در بهای سهام بهره‌مند هستند) در نظر گرفته شده‌اند.

 

حدود ۴۹ میلیون مشمول سهام عدالت در قالب ۳۴۴ تعاونی شهرستانی سهام عدالت ساماندهی شده و در حال حاضر، ۳۰ شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در ۳۰ استان کشور وجود دارد.

 

مجموع مبلغ تسویه شده بابت اقساط سهام عدالت که از جمع سه رقم «مبالغ واریزی به حساب خزانه از محل سود شرکت های سرمایه‌پذیر»، «تخفیف ۵۰ درصدی در قیمت سهام برای دو دهک پایین درآمدی» و «مبالغ واریزی مشمولان» حاصل می‌شود، بالغ بر ۲۶ هزار میلیارد تومان است.

 

بر این اساس، از ۶۰ شرکت موجود در سبد سهام عدالت، سهام ۱۱ شرکت و بخشی از سهام شرکت دخانیات خارج شده و سهام ۴۹ شرکت به ازای مبلغ ۲۶ هزار میلیارد تومان تسویه شده در سبد سهام عدالت باقی مانده است. شایان ذکر است که مطابق گزارش سازمان خصوصی‌سازی در اسفندماه ۱۳۹۸، ارزش روز شرکت‌های حاضر در پورتفوی سهام عدالت بیش از ۲۳۹۷ هزار میلیارد ریال است.

 

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,ارزش سهام عدالت

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------