آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار بازار خودرو,خودروی شاهین

«شاهین» از تیرماه به تولید انبوه می‌رسد

گروه خودروسازی سایپا با هدف تحقق برنامه راهبردی جهش تولید و در اجرای بسته ویژه کنترل بازار خودرو، با تغییر برنامه تولید سال…


پرداخت ۱۳ میلیارد تومان پاداش به مشترکان خوش مصرف استان تهران اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,مشترکان خوش مصرف
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران گفت: در سال گذشته بیش از ۱۳۰ میلیارد ریال پاداش به مشترکان خوش مصرف استان پرداخت شد. 

به گزارش مهر به نقل از وزارت نیرو، حاجی‌رضا تیموری، با اعلام این خبر گفت: در تابستان گذشته این شرکت با ۱۴ هزار و ۶۸۴ مشترک دیماندی در مناطق ۲۲ گانه تحت پوشش خود، جهت مشارکت در مدیریت مصرف برق در ساعات اوج بار، تفاهم نامه منعقد کرد که از این تعداد شش هزار و ۲۹۸ مشترک به ویژه مشترکان شهرک‌های صنعتی استان، همکاری مؤثری داشتند و به آنها ۱۳۱ میلیارد و ۶۸۵ میلیون ریال از محل صرفه‌جویی در اجرای طرح‌ها، پاداش پرداخت شد.

 

وی با اشاره به تغییر مدل رفتار مصرفی مشترکان در سال‌های اخیر تصریح کرد: اگر با همین روند پیش برویم نیاز است که در هر بازه ۱۰ ساله شبکه‌های موجود دو برابر شود؛ همچنین در سال‌های آینده بی‌تردید میزان مصرف ما از میزان تولید نیروگاه‌هایمان پیشی می‌گیرد که این امر تأمین برق پایدار برای مشترکان را با چالش جدی مواجه خواهد ساخت.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران جلب مشارکت و تعامل متقابل بین این شرکت و صاحبان صنایع و کشاورزان را برای تأمین برق پایدار ضروری دانست و ادامه داد: صاحبان صنایع می‌توانند با مشارکت در طرح‌هایی چون کاهش بار برنامه‌ریزی شده در ساعات اوج بار، طرح تعمیرات و تعطیلات سالیانه، طرح تعیین ساعات کار برنامه‌ریزی شده و طرح ذخیره عملیاتی بر اساس شرایط واحد صنعتی خود، علاوه بر بهره‌مندی از پاداش‌های پیش‌بینی شده، به تأمین برق پایدار برای شهروندان در ساعات اوج مصرف کمک کنند.

 

به گفته این مقام مسؤول اگر کشاورزان به مدت ۴ ساعت در زمان‌های اوج مصرف، برق چاه آب خود را خاموش کنند، همانند سال‌های گذشته، مصرف ۲۰ ساعت دیگر آنها رایگان خواهد بود.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران طرح افزایش مشارکت مشترکان خانگی و تجاری با واسطه نهاد تجمیع کننده بار به میزان ۷۶ مگاوات صرفه‌جویی و طرح کنترل بار مصرفی مشترکان بخش اداری به کمک اینترنت اشیا (IOT) را از دیگر طرح‌هایی عنوان کرد که برای نخستین بار در تابستان سال ۹۹ در این شرکت اجرا خواهد شد. با اجرای طرح IOT، بارهای سرمایشی به میزان ۳۰ مگاوات کنترل شده و در مصرف انرژی به میزان ساعات همکاری مشترکان صرفه‌جویی می‌شود.

 

تیموری با تأکید بر نقش و ظرفیت مناسب مدارس، مساجد و تریبون‌های نمازجمعه در آموزش و اشاعه فرهنگ صحیح مصرف گفت: خوشبختانه با تعامل و همکاری مراجع مذکور و بهره‌مندی از ظرفیت عظیم آنها در سال‌های گذشته تا حدودی همراهی عامه مردم نسبت به اصلاح الگوی مصرف و کاهش مصارف غیر ضروری در ساعات اوج بار افزایش یافته است و امیدواریم کماکان این همکاری‌ها استمرار یابد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------