آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار بازار خودرو,خودروی شاهین

«شاهین» از تیرماه به تولید انبوه می‌رسد

گروه خودروسازی سایپا با هدف تحقق برنامه راهبردی جهش تولید و در اجرای بسته ویژه کنترل بازار خودرو، با تغییر برنامه تولید سال…


بازار موبایل جان گرفت اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,بازار موبایل
به نظر می رسد که بازار فروش گوشی‌های هوشمند در چین بعد از بحران کرونا آرام گرفته و روندی صعودی را در پیش گرفته است.

به گزارش ایسنا، تازه ترین آمار و گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که در ماه گذشته میلادی یعنی آوریل ۲۰۲۰، حدود ۴۰.۸ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در بازار چین به فروش رفته است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد رشد یافته است.

 

همچنین این آمارها حاکی از آن است که حدود ۴۰ درصد از گوشی‌های هوشمند فروخته شده در بازار چین در ماه گذشته میلادی از قابلیت شبکه ۵G پشتیبانی می کند. این بدان معناست که از حدود ۴۰ میلیون دستگاه موبایل فروخته شده در آوریل تقریباً ۱۶ میلیون دستگاه از آن گوشی هایی بودند که از فناوری ۵G پشتیبانی می کنند. 

 

این آمارها نشان می‌دهد که وضعیت بحرانی ناشی از شیوع گسترده ویروس کرونا در چین کنترل و مدیریت شده است؛ به گونه‌ای که بازار فروش موبایل در این کشور پهناور آسیای شرقی بار دیگر روندی رو به رشد و بهبود را بخصوص در بخش گوشی های مجهز به قابلیت شبکه ۵G تجربه کرده است.

 

طبق گزارش‌های پیشین، میزان فروش گوشی های هوشمند در بازار چین در سه ماهه نخست سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا و قرنطینه در این کشور با افت ۲۰ درصدی همراه بوده است. 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------