قیمت مصوب لبنیات تا 40 درصد افزایش یافت + لیست قیمت‌ها اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,لبنیات
سخنگوی انجمن صنایع لبنی ایران از افزایش قیمت مصوب محصولات لبنی مشمول نرخ‌گذاری دستوری خبر داد؛ این محصولات در مقایسه با قبل تا ۴۰ درصد گران شده اند .

 سید محمدرضا بنی طبا، سخنگوی انجمن صنایع لبنی در گفت و گو با  تسنیم اظهار کرد: با توجه به افزایش هزینه های تولید از جمله قیمت شیرخام، قیمت مصوب محصولات لبنی نیز افزایش یافت.

 

وی افزود:  قیمت شیر خام درب دامداری 4150 تومان تعیین شد و به ازای هر دهم چربی بالاتر از 3/2 درصد 60 تومان نیز به این نرخ اضافه می شود و در صورتیکه کمتر از 3/2 درصد چربی باشد 60 تومان کسر می شود.

 

سخنگوی انجمن صنایع لبنی ادامه داد: این تغییرات قیمت در چند روز آینده و با نامه‌ سازمان حمایت  مصرف کننده و تولیدکننده به تشکل‌های مربوطه ابلاغ خواهد شد و سپس تغییرات قیمت محصولات لبنی قابل اجرا خواهد بود.

 

وی تصریح کرد: نظارت بر این قیمت های مصوب باید بر کل زنجیره صورت گیرد و فقط بر محصول لبنی نباشد؛ یعنی باید قیمت شیرخام فروخته شده دامداران به کارخانه ها نیز  توسط سازمان های ناظر بر بازار رصد شده و با هرگونه گرانفروشی برخورد شود.

 

لیست قیمت جدید محصولات لبنی مشمول قیمت گذاری دولتی به شرح زیر است:

قیمت ماست دو ونیم کیلوگرمی دبه پرچرب 24000 تومان

قیمت ماست دو نیم کیلو گرم دبه کم چرب 21000تومان

قیمت شیر نایلون 5400 تومان

قیمت پنیر 400 گرمی کاپ 14500 تومان

قیمت شیر بطری کم چرب 7100 تومان

قیمت شیر بطری نیم چرب 7500 تومان

قیمت شیر بطری 3درصد چربی 8500 تومان

قیمت شیر کامل8600 تومان 

 

بنابراین گزارش قیمت شیر استریل با بسته بندی پاکتی چند لایه هنوز اعلام نشده است اما بر اساس اطلاعات موجود  تولیدکنندگان به دنبال تعیین  قیمت 15 هزار تومانی برای هر لیتر از این محصول هستند. 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------