X

آخرین اخبار اقتصادی


قیمت نان،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی

معاون بازرسی اتاق اصناف ایران: افزایش قیمت نان تخلف است

معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران اظهار داشت: اگر در واحدی قیمت نان بیشتر از نرخ مصوب باشد، همکاران ما پرونده تشکیل داده…

افزایش تقاضای اکسیژن در مراکز درمانی/سهم بخش صنعتی را کاهش دادیمگازهای طبی,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
رئیس اتحادیه گازهای طبی و صنعتی با بیان اینکه میزان تقاضای اکسیژن در مراکز درمانی افزایش یافته است، گفت: برای تامین اکسیژن مورد نیاز بیمارستانها از سهم بخش صنعتی کاسته ایم. 

به گزارش مهر به نقل از اتاق اصناف ایران، پیکان کلانتری با بیان اینکه ظرفیت تولید اکسیژن در واحدهای تولیدی مشخص است، اظهار داشت: برای تأمین اکسیژن مورد نیاز مراکز درمانی مجبور به کاهش سهمیه مراکز صنعتی شده ایم و تا زمانی که دستگاه‌های جدید به خط تولید اضافه نشوند، نمی‌توان ظرفیت تولید را افزایش داد و کاهش سهمیه مراکز صنعتی مشکلات زیادی برای تولیدات این واحدها ایجاد کرده است.

 

رئیس اتحادیه کشوری گازهای طبی و صنعتی تصریح کرد: ظرفیت تولیدات گازهای طبی و صنعتی مشخص است و برای افزایش میزان تولیدات نیاز به واردات دستگاه‌های جدید داریم که برای تولید اکسیژن به روش تقطیر جزبه جز دستگاه‌های مخصوص این کار لازم می‌باشد، که در چند سال اخیر به دلیل تحریم‌های موجود، وارداتی در این حوزه صورت نگرفته است.

 

کلانتری افزود: دستگاه‌های اکسیژن ساز هر کدام ظرفیت مشخصی دارند و زمانی که بیش از میزان ظرفیت شأن کار کنند قطعاً با مشکل افت فشار مواجه می‌شوند که مجبوریم از سیلندرها برای تأمین افت فشار استفاده کنیم و در حال حاضر به دلیل افزایش بیماران کرونایی میزان مصرف اکسیژن بیمارستانها افزایش یافته است.

 

وی تاکید کرد: واحدهای تولیدی در بخش گازهای طبی و صنعتی با مشکلات عدیده ای مواجه بوده و سرمایه گذاری در این بخش صورت نمی‌گیرد و همچنین حمایتی از جانب دستگاه‌های دولتی نیست، به عنوان نمونه تمامی واحدهای تولیدی این حوزه مشکل تأمین برق و هزینه‌های بالای آن را دارند که حمایتی نمی‌شود.

 

کلانتری با بیان اینکه واحدهای تولیدی گازهای طبی و صنعتی نیاز به حمایت دارند، تصریح کرد: در حال حاضر مشکل دیگری که در این صنعت وجود دارد، شرکت‌های دولتی هستند که باعث افزایش قیمت‌ها می‌شوند به عنوان نمونه شرکت‌های پتروشیمی با ایجاد مزایده‌های جدید قیمت پایه گازهای تولیدی را به مبلغ ۱۲ هزارتومان رسانده اند که قیمت اکسیژن مایع به هر کیلویی ۵ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده و این کار باعث افزایش قیمت تمام شده گازهای طبی و صنعتی می‌شود.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------