چرا هندوانه گران شد؟ | قیمت انواع میوه قیمت میوه و تره بار,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار گفت:کاهش یک سوم تولید هندوانه نسبت به سال قبل و پایان عرضه محصول از برخی استان‌ها از علل گرانی این محصول است. 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی دارایی نژاد افزود: هم اکنون عرضه هندوانه اراک رو به پایان است و فقط محصول از همدان و فارس عرضه می‌شود که هندوانه فارس برای صادرات است.

 

وی قیمت هر کیلو هندوانه استان فارس سر زمین را ۸ تا ۹ هزار تومان اعلام کرد.

 

دارایی نژاد افزود: با توجه به تنوع میوه‌های تابستانه و عرضه میوه نوبرانه پاییز پیش بینی می‌شود که قیمت میوه طی یک ماه آینده تغییری نداشته باشد.

 

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار با اشاره به علل گرانی اخیر قیمت هویج در بازار نیز اظهار کرد: افزایش هزینه‌های تولید نظیر بذر، اجاره زمین، پلاستیک، گونی کنفی و کرایه حمل از جمله دلایل نوسان قیمت هویج در بازار به شمار می‌رود. به عنوان مثال امسال قیمت بذر هویج رقمی حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان و بعضا بذرهای خارجی تا ۴۰ میلیون تومان بوده است.

 

او قیمت کنونی هویج را ۱۱ تا ۱۴ هزار تومان اعلام کرد و افزود: بنابر رصدهای میدانی بالای ۲۰۰ هکتار هویج در دزفول کشت شده که اواخر برج ۹ به دست می آید که با این وجود پیش بینی می شود که قیمت هویج از این محدوده بالاتر نخواهد رفت.

 

دارایی نژاد قیمت هر کیلو انجیر زرد را ۱۰ تا ۲۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو انجیر سیاه ۱۰ تا ۲۵ هزار تومان، انگور بی دانه قرمز ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، انگور بی دانه سفید ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان، انگور عسگری ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، انگور کندری ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، آلو سانترال ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، پسته تازه ۶۰ تا ۱۰۰ هزار تومان، خیار اصفهان ۴ تا ۷ هزار تومان، خیار بوته ای ۶ تا ۱۰ هزار تومان و خیار گلخانه ۶ تا ۱۰ هزار تومان است.

 قیمت میوه و تره بار,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

 

وی ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو سیب ۲ رنگ با نرخ ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، سیب گلاب پاییزه ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، شلیل شبرنگ ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، شلیل سیبی ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان، شلیل شمس ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، گلابی بیروتی ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان، گلابی شاه میوه ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان، هلو انجیری ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان، هلو زعفرانی ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان، لیموشیرین ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، انار پیش رس ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، طالبی ۶ تا ۹ هزار تومان و خربزه ۷ تا ۸ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی ها باید عرضه شود.

 

رئیس اتحادیه بارفروشان قیمت کنونی هر کیلو انبه را ۳۵ هزار تومان، موز ۲۰ تا ۲۳ هزار تومان و هر کارتن آناناس ۶ تا ۹ تایی بسته به نوع و کیفیت ۷۵۰ تا ۸۵۰ هزار تومان اعلام کرد.

 قیمت میوه و تره بار,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

 

او ادامه داد: با توجه به انتقادی که نسبت به رنگ آوری و سبززدایی نارنگی با گاز اتیلن به دلیل به خطر افتادن سلامت مردم داشتیم، در اتحادیه باغداران و کشاورزان قرار شد باغداران از ابتدای مهر اقدام به برداشت نارنگی و از ۲۰ آبان اقدام به برداشت پرتقال کنند که این موضوع جای تشکر دارد.

 

به گفته دارایی نژاد، امسال ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن پرتقال و نارنگی در مازندران تولید می شود که به دلیل فراوانی محصول باید تمهیداتی برای صادرات اتخاذ شود.

 قیمت میوه و تره بار,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

 

طزاو ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو کاهو پیچ سالادی با نرخ ۷ تا ۱۰ هزار تومان، کاهو رسمی ۵ تا ۸ هزار تومان، کلم سفید ۴ تا ۵ هزار تومان، کلم قرمز ۵ تا ۸ هزار تومان، گل کلم ۷  تا ۱۰ هزار تومان، گوجه فرنگی ۳ تا ۵ هزار تومان، لوبیا سبز ۷ تا ۱۰ هزار تومان، لیموترش سنگی ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان و لیموترش میناب ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب سود منطقی در مغازه ها عرضه می شود.

 

دارایی نژاد قیمت هر کیلو سبزی جور(پلو، آش و قورمه) را ۵  تا ۷ هزار تومان و سبزی خوردن را ۵ تا ۸ هزار تومان اعلام کرد.

 قیمت میوه و تره بار,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

 

وی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه هیچ از محصولات نداریم، تصریح کرد: با توجه به تنوع میوه های تابستانه و عرضه میوه نوبرانه پاییز پیش بینی می شود که قیمت طی یک ماه آتی تغییری نداشته باشد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------