آخرین اخبار سیاست خارجی

کیوان حکیم زاده,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

یک ایرانی فرمانده ناوگروه ضربت آمریکا شد

کیوان حکیم زاده، دریادار ایرانی-آمریکایی نیروی دریایی ایالات متحده به عنوان فرمانده ناوگروه ضربت شماره دو آمریکا در خلیج فارس و دریای سرخ منصوب شد. به گزارش سایت دیده…

بلینکن: هیچ تهدیدی برای اسرائیل خطرناک‌تر از ایران نیست



وزیر خارجه آمریکا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
وزیر خارجه آمریکا در کنفرانسی خبری بر لزوم عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه در کنفرانسی خبری در شورای روابط عمومی اسرائیل - آمریکا اظهار کرد: هیچ تهدیدی که اسرائیل با آن مواجه است خطرناک‌تر از تهدید ایران نیست. ایران به طور مداوم اسرائیل را به نابودی تهدید و حق اسرائیل برای وجود داشتن را رد می‌کند.

 

وی در ادامه در اظهاراتی مدعی شد: این کشور از طریق تجهیز روسیه با پهپادهایی که برای کشتن شهروندان اوکراینی و نابودی سازه‌های آن‌ها استفاده می‌شود، ستیره‌جویی‌های خود را به منطقه و ورای آن صادر می‌کند. روسیه نیز در ازای آن سلاح‌های پیشرفته به ایران می‌دهد.

 

بلینکن گفت: ایران نباید به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند. این اتفاق تحت نظر جو بایدن رخ نخواهد داد. از نظر ما دیپلماسی موثق‌ترین، موثرترین و پایدارترین راه برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است. در عین حال فشار اقتصادی و بازدارندگی دیپلماسی ما را تقویت می‌کند. رئیس‌جمهور شفاف ساخته که اگر ایران از مسیر دیپلماسی سرباز زند، تمامی گزینه‌ها برای جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای بر روی میز خواهد بود.

 

وی در انتها گفت: این سه رویکرد - دیپلماسی، فشار اقتصادی و بازدارندگی که شامل تقویت توانایی‌های نظامی اسرائیل نیز می‌شود - از حمایت دوحزبی برخوردار است و ما را در قوی‌ترین موضع برای رسیدگی به تهدید هسته‌ای ایران قرار می‌دهد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------