آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,نماینده آمریکا در امور ایران

نماینده آمریکا در امور ایران: بایدن بخواهد هم نمی‌تواند تحریمها را لغو کند/ نمی‎گذاریم ایران به ونزوئلا موشک بفروشد

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران درباره این مساله که روسیه می‌تواند به ایران اس-400 بفروشد مدعی شد، ایران پول ندارد که اس-400 بخرد و حتی اگر آن را بخرد نیز آمریکا همه…


متهم شدن ایران به دخالت در انتخابات از سوی آمریکااخبار,اخبار سیاست خارحی,دخالت ایران در انتخابات آمریکا
نهادهای امنیتی دولت آمریکا مدعی شده‌اند که کشورهای روسیه، ایران و چین قصد مداخله در انتخابات آمریکا را دارند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یو.پی.آی، هفت آژانس امنیتی فدرال آمریکا هشدار داده‌اند که «چهار عامل بدخواه» تلاش خواهند کرد تا در دموکراسی آمریکا مداخله کنند.

 

سران چهار نهاد حکومتی وزارت دادگستری، وزارت دفاع، سازمان اطلاعات ملی، اف.بی.آی، فرماندهی سایبری و ان.اس.ای، در بیانیه‌ای مشترک، امنیت انتخابات را در اولویت قرار داده‌اند تا آن‌چه "تلاش سه کشور روسیه، ایران، چین و عاملان دیگر برای مداخله در انتخابات آمریکا" عنوان شده است را بی‌‎‌نتیجه بگذارند.

 

سران این نهادها گفته‌اند: مخالفان ما خواهان کارشکنی در نهادهای دموکراتیکمان، متاثر کردن افکار عمومی و تاثیر گذاشتن بر سیاست‌های دولت هستند. روسیه، چین، ایران و دیگر عاملان بدخواه، همگی به دنبال مداخله در روند رای‌گیری یا تاثیر گذاشتن بر تصور رای‌دهندگان خواهند بود.

 

آن‌ها همچنین مدعی شدند که عاملان یادشده ممکن است از کمپین‌هایی در شبکه‌های اجتماعی و کمپین‌های اطلاعات دروغین مستقیم استفاده کرده و یا حملاتی سایبری علیه زیرساخت‌های فدرال یا محلی انجام دهند.

 

در ادامه ادعای این نهادها آمده است: در حالی که مدرکی دال بر مصالحه یا عملیات نفوذی در زیرساخت انتخابات آمریکا در دست نیست، دولت فدرال همراه با پنجاه ایالت، مقامات منطقه‌ای و محلی و شرکای خصوصی در تلاش است تا تهدیدها را شناسایی کرده و اطلاعات را «در سطحی بی‌سابقه از هماهنگی» به اشتراک بگذارد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------