آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,ظریف

ظریف: آماده تبادل همه زندانیان دو تابعیتی با آمریکا هستیم

وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری روسی اسپوتنیک اعلام کرد: آماده تبادل همه زندانیان دو تابعیتی با آمریکا هستیم. به گزارش مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور…


دبیر شورای عالی امنیت ملی: آماده کمک به عراق در مبارزه با کرونا هستیماخبار,اخبار سیاست خارجی,شمخانی
دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در دیدار با مشاور امنیت ملی عراق گفت: ایران آماده کمک به عراق در مبارزه با ویروس کرونا است.

به گزارش ایرنا، دریابان «علی شمخانی» روز یکشنبه درگفت وگو با «فالح الفیاض» مشاور امنیت ملی عراق با اشاره به شیوع ویروس کرونا در ایران و عراق افزود: جمهوری اسلامی ایران آماده کمک به عراق در مبارزه با این بیماری است.

 

وی به تجربه موفق دو کشور در مبارزه با تروریسم تکفیری اشاره کرد و گفت: امروز جنگ ادراکی به عنوان یکی از ابعاد جنگ هیبریدی، جایگزین فتنه تروریسم شده و پدیده آورندگان و پشتیبانان داعش تلاش می کنند تا از این طریق به اهداف محقق نشده و با هزینه کمتر دست یابند.

 

دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران، بزرگنمایی تهدیدهای موهوم و کاهش تاب آوری اجتماعی در برابر مشکلات و قلب واقعیت ها را از شگردهای جنگ ادراکی بر شمرد وگفت: باید برای حفاظت از منافع ایران و عراق در برابر هجمه ناجوانمردانه «تروریسم ادراکی» همه ظرفیت های فرهنگی، اجتماعی و مردمی با شناخت کامل از اهداف دشمن به میدان بیاید.

 

دریابان شمخانی بعد از این پایان گفت وگوهایش با فیاض، با «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق  نیز دیدار کرد.

 

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی شنبه شب در سفری دو روزه برای بررسی اوضاع امنیتی، سیاسی و توسعه روابط اقتصادی وارد بغداد شده است.

 

وی در گفت وگوی با ایرنا در بدو ورود به فرودگاه بین المللی بغداد گفت که با رییس جمهوری، نخست وزیری، رییس مجلس نمایندگان و رهبران سیاسی عراق از طیف های مختلف شیعه، اهل سنت و کرد دیدار و  گفت وگو می کند.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------