آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,تد کروز

سناتور آمریکایی: توئیتر تحریم‌ها علیه ایران را نقض کرده است

یک نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا مدعی شده شرکت توئیتر قوانین تحریم‌ها علیه ایران را نقض کرده است. به گزارش فارس، «تد کروز»، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی در نامه‌ای…


هشدار آمریکا درباره فعالیت سپاه قدس در ونزوئلااخبار,اخبار سیاست خارجی,رئیس ستاد فرماندهی جنوبی آمریکا
رئیس ستاد فرماندهی جنوبی آمریکا از "افزایش تحرکات" نیروی قدس سپاه پاسدران در منطقه کارائیب و تلاش برای نفوذ در ونزوئلا خبر داد و گفت، آمریکا به‌دقت فعالیت‌های ایران در منطقه کارائیب را زیر نظر دارد.

به گزارش بهارنیوز به نقل از دویچة وله، کریگ فالر در گفت‌وگو با خبرنگاران، دولت ایران را "بزر‌گ‌ترین حامی تروریسم در سراسر جهان" خواند و در پاسخ به سؤالی در مورد نقش ایران در معاملات مواد مخدر به‌ویژه در ونزوئلا، به "حمایت ایران از تروریسم" در کشورهایی مانند یمن و سوریه و سایر نقاط جهان اشاره کرد و گفت که با توجه به این‌‌ امور "هر چیزی" در مورد ایران امکان‌پذیر است. 

 

کریگ فالر، تصریح کرد: «تحرکات سپاه قدس در ونزوئلا بالا رفته و آمریکا می‌‌داند که اخیرا فعالیت‌های ایران در منطقه کارائیب با هدف وارد کردن سپاه قدس به ونزوئلا افزایش یافته است». فالر تأکید کرد که آمریکا به‌دقت هر فعالیت‌ "مخرب" ایران و ارتباطاتش با "بی‌ثباتی‌ها و ناامنی‌های دیگر" در این منطقه را زیر نظر دارد. او گفت که آمریکا می‌داند، حزب‌الله لبنان که گروه نیابتی ایران است ارتباطات مهمی با این منطقه از جهان دارد؛ چه از طریق جمعیت مهاجر و چه از طریق ارتباطات مالی. فالر مدعی شد که "خلاف‌کاری‌های" ایران در تمامی نقاط جهان گسترش یافته و هر روز شاهد "فلاکتی" از این "دولت حامی تروریسم در نقاطی مانند یمن و سوریه و سایر مناطق جهان هستیم."

 

او یادآوری کرد: «ما می‌دانیم که در گذشته شواهدی از فعالیت‌های توطئه‌آمیز ایران در این منطقه وجود داشته که بدبختانه به کشته شدن انسان‌ها در آرژانتین و دیگر نقاط انجامیده است.» او به بمب‌گذاری در مرکز یهودیان در بوئنوسآیرس آرژانتین (آمیا) اشاره داشت که در سال ۱۹۹۴ میلادی ۸۵ کشته بر جای گذاشت و حزب‌الله لبنان و ایران به طراحی و اجرای آن متهم شدند. بحث مشارکت این دو در سوداگری مواد مخدر نیز تازگی ندارد. برای نمونه در سال ۲۰۱۴ پلیس فدرال برزیل اعلام کرد که مدارک و اسنادی در اختیار دارد حاکی از همکاری میان حزب‌الله لبنان با گروه‌های مافیایی مواد مخدر و سلاح در این کشور. 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------