آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,جو بایدن

بایدن: نمی‌گذارم ایران به بمب هسته‌ای دست یابد

نامزد حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری در یادداشتی نوشت که پیوند با رژیم صهیونیستی را تعمیق خواهد کرد و به ایران اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای را نخواهد داد.…


اتحادیه اروپا: آمریکا درخواست ما برای موافقت با وام ایران را رد کرداخبار,اخبار سیاست خارجی,آمریکا و اتحادیه اروپا
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت آمریکا درخواست این اتحادیه برای موافقت با اعطای وام از سوی صندوق بین‌المللی پول به ایران را رد کرده است.

به گزارش فارس، اتحادیه اروپا امروز چهارشنبه از ایالات متحده خواسته تحریم‌ها علیه ایران را کاهش داده و مجوز کمک اقتصادی به این کشور برای مقابله با بیماری همه‌گیر «کووید-۱۹» را صادر کند، اما واشنگتن این درخواست‌ها را رد کرده است. 

 

به نوشته رویترز، «جوزپ بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا  با بیان اینکه ایالات متحده در حال جلوگیری از اعطای وام توسط صندوق بین‌المللی پول به ایران است گفته از این موضع واشنگتن متأسف است. 

 

بورل بعد از کنفرانس ویدئویی وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا گفت: «ما در وهله اول از کاهش تحریم‌ها و سپس از درخواست ایران برای دریافت کمک مالی از صندوق بین‌المللی پول حمایت کردیم.»

 

وی اضافه کرد: «من از اینکه آمریکایی‌ها در این مرحله با اتخاذ این تصمیم از سوی صندوق بین‌المللی پول مخالفت می‌کنند متأسف هستم. از نقطه‌نظر بشردوستانه، باید با این درخواست موافقت می‌شد.»

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------