آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,ایران و آمریکا

بلومبرگ: دادستان‌های آمریکا شکایت خود از یک شهروند ایرانی را پس گرفتند

برخی رسانه‌ها مدعی پس گرفتن شکایت دادستان‌های آمریکا از یک شهروند ایرانی متهم به دور زدن تحریم‌های ایالات متحده شدند. به گزارش فارس، برخی رسانه‌ها غروب شنبه به وقت تهران…


آمریکا دستورالعملی برای اجرای سخت‌گیرانه تحریم‌ها علیه ایران منتشر کرداخبار,اخبار سیاست خارجی,ایران و آمریکا
وزارت خارجه و خزانه‌داری آمریکا دستورالعملی را برای اجرای سخت‌گیرانه‌تر تحریم‌ها علیه ایران، سوریه و کره شمالی منتشر کردند.

به گزارش تسنیم، دفتر سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که این وزارتخانه در ادامه تلاش‌های خود برای جلوگیری از دور زده شدن تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران، کره شمالی و سوریه، با همکاری وزارت خزانه‌داری و گارد ساحلی آمریکا یک راهنمای جهانی را در این زمینه تدوین کرده است که می‌تواند شرکت‌های کشتیرانی و همچنین شرکت‌ها فعال در سایر حوزه‌ها به‌ویژه انرژی و فلزات را به شیوه‌هایی که برای دور زدن تحریم‌های مورد استفاده قرار می‌گیرد، آشنا کند.

 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در خصوص اقدام جدید دولت متبوعش که با هدف افزایش فشار بر ایران، سوریه و کره شمالی صورت گرفته است، گفت: «وزارت امور خارجه آمریکا، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک) وابسته به وزارت خزانه‌داری آمریکا و گارد ساحلی آمریکا یک راهنمای جهانی را منتشر کرده‌اند تا صنعت کشتیرانی و فعالان بخش‌های انرژی و فلزات را از شیوه‌های فریب‌دهنده‌ای که برای دور زدن تحریم‌ها به‌ویژه تحریم‌های مربوط به ایران، کره شمالی و سوریه مورد استفاده قرار می‌گیرد، آگاه کنند.»

 

در ادامه بیانیه سخنگوی وزارت خارجه آمریکا آمده است: «این راهنما شامل مجموعه مفصلی از بهترین راهکار‌ها برای شرکت‌های خصوصی به‌منظور در امان ماندن از ریسک تحریم‌های ثانویه است. شیوه‌های فریب‌دهنده‌ای که در این راهنما مورد بحث و بررسی قرار گرفته است، می‌تواند افراد و شرکت‌هایی که در این صنایع [کشتیرانی، انرژی و فلزات]فعال هستند را به‌شدت با خطر تحریم مواجه کند.»

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------