آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,کلی کرافت

مقام آمریکایی: اروپایی‌ها قرار است پیشنهاداتی به آمریکا درباره ایران ارائه کنند

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد اظهار داشت که کشورهای اروپایی قصد دارند پیشنهاداتی را درباره پیش‌نویس قطعنامه آمریکآ علیه ایران به واشنگتن ارائه کنند. به گزارش مهر به…


پمپئو گزارش سازمان ملل درباره ترور شهید سلیمانی را فریبکاری خوانداخبار,اخبار سیاست خارجی,پمپئو
وزیر خارجه آمریکا گزارش سازمان ملل متحد در مورد ترور شهید سلیمانی را ساختگی و فریبنده توصیف کرد.

به گزارش ایرنا، مایک پمپئو به گزارش «اگنس کالامارد» در مورد ترور سردار سلیمانی را مغایر منشور ملل متحد دانسته بود، واکنش نشان داد.

 

گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد تصریح کرده است آمریکا نتوانسته است اسناد و مدارک معتبری مبنی بر تهدید فوری و حتمی سردار سلیمانی برای جان آمریکایی‌ها را ارائه دهد.

 

وزیر خارجه آمریکا شامگاه پنج‌شنبه در بیانیه مطبوعاتی اظهار کرد: ما گزارش و ایده‌های منتشر شده امروز به وسیله کالامارد گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد مربوط به حمله منجر به قتل فرمانده سپاه قدس ایران را رد می‌کنیم. نتیجه‌گیری‌های خانم کالامارد فریبنده هستند.

 

پمپئو مدعی شد: حمله منجر به کشته شدن سردار سلیمانی در پاسخ به افزایش سلسله حملات نظامی در ماه‌های گذشته به وسیله جمهوری اسلامی ایران و شبه نظامیان مورد حمایت آن علیه نیروها و منافع آمریکا در منطقه خاورمیانه بود.

 

وی ادامه داد: آن (حمله) برای متوقف کردن ایران از شروع یا حمایت بیشتر از حملات علیه آمریکا یا منافع آن و برای از بین بردن قابلیت‌های سپاه قدس انجام شد.

 

وزیر خارجه آمریکا ادعا کرد: آمریکا نسبت به مبانی این حمله هوایی مطابق قوانین بین‌المللی شفاف است. همانگونه که در هشتم ژانویه ۲۰۲۰ مطابق بند ۵۱ منشور ملل متحد طی نامه‌ای به شورای امنیت اعلام کردیم، این حمله در اجرای حق ذاتی آمریکا در دفاع از خود اتخاذ شده است.

 

پمپئو اظهار کرد: همانگونه که رئیس جمهوری در دوم ژانویه گفت« ما همواره از دیپلمات‌ها، نیروهای نظامی، کارکنان و همه آمریکایی‌ها محافظت خواهیم کرد».

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------