آخرین اخبار سیاست خارجی


لودریان،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

فرانسه: ادامه مذاکرات وین در اسرع وقت ضروری است

وزیر خارجه فرانسه در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت که ادامه مذاکرات وین در اسرع وقت ضروری است. به گزارش فارس، «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه شامگاه…

وزیر خارجه آمریکا: بازگشت ما به برجام به بازگشت ایران بستگی دارد/ درباره بازداشت «ناوالنی» نگرانیماخبار,اخبار سیاست خارجی,وزیر خارجه آمریکا
وزیر خارجه جدید آمریکا مدعی شد: زمانی که ایران به تعهدات ذیل توافقنامه هسته‌ای عمل کند، ما هم به برجام برمی‌گردیم.

به گزارش تسنیم، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در نخستین کنفرانس خبری خود پس از تصدی ریاست وزارت خارجه ایالات متحده اعلام کرد که جو بایدن رئیس جمهور این کشور می‌خواهد شفافیت به کاخ سفید بازگردد.

 

وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در ادامه گفت که مساله تغییر اقلیمی به امنیت ملی ما مربوط می‌شود و در استراژی دفاع ملی بعدی قرار خواهد گرفت.

 

بلینکن سپس به موضوع یمن اشاره کرد و مدعی شد که «حوثی‌ها» اقدامات خصمانه گسترده‌ای در صنعاء انجام داده‌ و حقوق بشر را نقض کرده‌اند.

 

وی در خصوص تصمیم دولت بایدن برای بازنگری اقدام دولت ترامپ در قرار دادن نام انصارالله در فهرست سازمان تروریستی آمریکا گفت: این مهم است که کمک های انسان دوستانه به دست یمنی‌ها برسد و در خصوص تعدادی از تصمیماتی که دولت قبلی آمریکا گرفته است، بازنگری خواهیم کرد.  

 

وزیر خارجه آمریکا دفاع مشروع انصارالله از خاک یمن را «تعرض به اراضی شرکای خود» خواند و گفت: حوثی‌ها به شرکای سعودی ما حمله می‎کنند. آنها صنعاء را اشغال کرده و به خاک عربستان حمله می‌کنند.

 

آنتونی بلینکن در ادامه کنفرانس خبری به موضوعع برجام اشاره کرد و گفت: ما با متحدان خود در مورد توافق طولانی مدت با ایران، گفتگو خواهیم کرد.

 

وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا  تصریح کرد: در صورت بازگشت ایران به توافق هسته‌ای، ما یک تیم تخصصی برای گفت‌وگو درباره بازگشت به این توافق تشکیل می‌دهیم.

 

وی افزود: بایدن بسیار شفاف بوده و اگر ایران به پایبندی کامل از تعهدات برجامی خود بازگردد، آمریکا نیز متقابلا بازخواهد گشت و تا زمانی که ایران به تعهدات خود عمل نکند، ما به توافق هسته‌ای بر نمی‌گردیم.

 

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا با بیان اینکه تا رسیدن به توافق با ایران، فاصله زیادی وجود دارد، افزود: این توافق می‎‌تواند زمینه‌ای برای ایجاد یک توافق طولانی‌تر که دیگر مسائل تنش‎‌زا در روابط با ایران را برطرف کند، باشد.

 

وی بخش دیگری از سخنانش در این نشست خبری به تشریح سیاست دولت جدید آمریکا در خصوص عادی سازی روابط با اسرائیل پرداخت و گفت: عادی سازی روابط اسرائیل و همسایگانش مهم است و از توافق «ابراهام» حمایت می‌کنیم.

 

آنتونی بلینکن در خصوص تعامل کشورش با چین گفت که دولت جدید آمریکا می‌خواهد با پکن بر اساس منافع متقابل به خصوص درباره تغییرات آب و هوایی اقدام کند.

 

وی همچنین با اشاره به موضوع بازداشت آلکسی ناوالنی منتقد مطرح کرملین و اوضاع حقوق بشر روسیه گفت: تعجب می‌کنم که مسکو درباره یک نفر به شدت نگران است. آمریکا شدیدا نگران بازداشت آلکسی ناوالنی معارض روسی است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی